Loopring DEX uruchamia pule handlu Bitcoinami warstwy 2

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Pule opakowanych Bitcoinów są teraz dostępne na DEXie Loopring L2.

  • Ceny gazu ETH spadły do około 11,5 dolara.

  • LRC wzrósł o 1,5% w ciągu dnia w miarę kontynuacji farmingu płynności.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Loopring, jedna z najpopularniejszych zdecentralizowanych giełd, rozszerzyła swoje opcje handlowe o trzy pule opakowanych Bitcoinów w warstwie 2.

W tweecie deklarującym, że giełda od tak dawna nie ma par handlowych do Bitcoina, Loopring ogłosił uruchomienie czterech nowych pul dla opakowanych BTC na warstwie 2.

Handlowcy na DEXie mają teraz dostęp do opakowanych Bitcoinów, trzech stablecoinów (DAI, USDC i USDT). Są to pule automatycznych animatorów rynku, jak i również handel tymi parami.

Całkowita ilość Bitcoinów tokenizowanych na Ethereum do użytku w DeFi wynosi nieco poniżej 171 000 BTC. To jest warte około 8 miliardów dolarów po cenach bieżących. Z tego około 72% to wBTC według BTConEthereum.

Wzrost użyteczność warstwy 2

Loopring, który uruchomił bezgazowe transfery L2 do L1 w połowie stycznia, wykorzystuje zbiorcze pakiety ZK na Ethereum, aby zapewnić szybkie i tanie transakcje. Jego przepustowość sięga nawet 2000 transakcji na sekundę, bez poświęcania bezpieczeństwa warstwy 1.

Technologia skalowania warstwy 2 grupuje lub „zwija” transakcje w celu przetworzenia ich poza głównym łańcuchem, ale zabezpiecza je poprzez dowód „zero-knowledge”. Te i inne rozwiązania zbiorcze, takie jak Optimistic, stają się coraz bardziej popularne, ponieważ warstwa 1 Ethereum boryka się z dużym obciążeniem i cenami gazu.

Zauważając spadek opłat za gaz, Loopring zasugerował, że może to być dobry moment, aby przenieść część ETH na DEX warstwy 2 w oczekiwaniu na następny skok.

Ceny gazu faktycznie uspokoiły się w ciągu tygodnia i wróciły do ​​pewnego stanu normalności, a średnia transakcja kosztuje obecnie 11,50 USD według BitInfoCharts. To wciąż więcej niż powinno, ale jest to ogromna poprawa w porównaniu z transakcjami za 50 USD, które handlowcy płacili za gaz w zeszłym tygodniu.

Analityk branżowy i zwolennik Ethereum, Anthony Sassano, zalecił kilka działań, podczas gdy ceny gazu są stosunkowo niskie:

L2 staje się jednym z najpopularniejszych protokołów, które chcą oferować oszczędności swoim użytkownikom. Giełda instrumentów pochodnych dYdX przeszła 24 lutego na warstwę 2, używając StarkWare do zasilania swojej platformy za pomocą zk-rollupów.

Perspektywy cenowe LRC

Natywny token Loopring (LRC) wzrósł w ciągu dnia o około 1,5%, osiągając 0,53 USD. Został jednak mocno uderzony przez korektę rynku kryptowalut, spadając o ponad 30% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

LRC osiągnął najwyższy w historii poziom około 2,50 USD podczas poprzedniego cyklu na rynku kryptowalut w styczniu 2018r. Jego ostatni rekord wyniósł 0,86 USD 13 lutego.

DEX stosuje obecnie zachęty do wydobywania płynności, aby farmić LRC w 14-dniowych cyklach.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now