Litwa i Hong Kong ostrzegają przed Binance

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Instytucje finansowe Litwy i Hongkongu wydały oświadczenia ostrzegawcze przeciwko Binance.

  • Litwa twierdzi, że podejmie działania przeciwko nieuregulowanej działalności, podczas gdy władze Hongkongu są bardziej zaniepokojone tokenami akcji Binance.

  • Wiadomość ta pojawia się tuż po tym, jak władze wstrzymały działalność Binance we Włoszech, a giełda wstrzymała sprzedaż tokenów akcyjnych.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Banki centralne Litwy i Hongkongu wydały oświadczenia ostrzegawcze przeciwko Binance.

SponsorowaneSponsorowane

Bank Litwy ostrzegł Binance o jego nielicencjonowanych usługach inwestycyjnych świadczonych na Litwie. Nakazał firmie zapewnić, aby jej publicznie dostępne informacje nie wprowadzały w błąd. Tymczasem Hongkong jest bardziej zaniepokojony ofertami tokenów giełdowych Binance.

Ostrzeżenie Banku Litwy

Aby poprzedzić ostrzeżenie w swoim komunikacie, Bank Litwy zauważył, że usługi związane z kryptowalutami nie są regulowane ani nadzorowane. Po dokonaniu oceny publicznie dostępnych informacji, ocenił Binance jako operatora wymiany walut wirtualnych i operatora portfela walut wirtualnych.

SponsorowaneSponsorowane

Ostrzegł jednak spółkę, że niektóre z jej usług inwestycyjnych są nielicencjonowane. Na przykład, Binance umożliwia swoim klientom inwestowanie w pochodne instrumenty finansowe związane z aktywami kryptowalutowymi. Zgodnie z litewskim prawem, środki te są uważane za instrumenty finansowe, dla których usługi muszą być licencjonowane. Władze powiedziały, że będą monitorować wszelkie nielicencjonowane działania w kraju i powstrzymają świadczenie takich usług, jeśli je wykryją.

Problem Hongkongu z tokenami giełdowymi

Tymczasem Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Futures (SFC) w Hongkongu powiedziała, że jest zaniepokojona, że tokeny akcji, które oferował Binance, będą dostępne dla jego inwestorów. SFC przypomniała, że żaden podmiot z grupy Binance nie jest licencjonowany ani zarejestrowany do prowadzenia “działalności regulowanej” w Hongkongu.

Według władz, tokeny akcji prawdopodobnie zostaną uznane za “papiery wartościowe” zgodnie z rozporządzeniem w sprawie papierów wartościowych i kontraktów terminowych (SFO). Jeśli tak się stanie, będą one podlegać kompetencjom regulacyjnym SFC. SFC ostrzegła również, że w przypadku, gdy tokeny giełdowe są uważane za “papiery wartościowe”, wymagają one również odpowiedniego licencjonowania.

Najnowsze problemy Binance

Okazuje się, że SFC nie będzie musiało na razie zajmować się żadnymi regulacjami dotyczącymi tokenów giełdowych. Wcześniej dzisiaj Binance ogłosiło, że zaprzestanie sprzedaży tokenów akcyjnych. Giełda kryptowalutowa dodała, że będzie je obsługiwać do października. W tym momencie wszyscy klienci nadal posiadający tokeny akcji będą mogli nadal zamknąć swoje pozycje.

Wiadomość ta pojawia się po tym, jak organy regulacyjne ogłosiły, że zablokują Binance od działalności we Włoszech. To z kolei nastąpiło po tym, jak brytyjski organ nadzoru finansowego zamknął drzwi na działalność Binance w swoim kraju.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz