Litecoin zostaje uzupełniony o kod MimbleWimble do skalowania LTC i prywatności

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wyczekiwana aktualizacja Litecoina została ukończona wraz z dodaniem kodu MimbleWimble.

  • MWEB wprowadza zamienność, skalowalność i prywatność.

  • LTC wzrósł o 60% od początku 2021 roku, do ceny 200 USD.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Fundacja Litecoin ukończyła kod dla swojego bloku rozszerzeń MimbleWimble (MWEB), który zwiększy skalowanie i prywatność kryptowaluty.

Po ponad roku ciągłego rozwoju, MWEB jest teraz „kompletnym kodem”, według głównego programisty Litecoina, Davida Burketta.

Dodał, że kod jest teraz gotowy do formalnego audytu przez innych programistów. Jednak proces ten może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od poprawek.

Po sfinalizowaniu kod zostanie włączony do głównej bazy kodu Litecoin (LTC). Następnie będzie gotowy dla operatorów węzłów i górników do sygnalizowania wsparcia. To społeczność zadecyduje, jak szybko aktywuje się MWEB, dodano w ogłoszeniu.

Co wnosi MWEB do projektu?

Aktualizacja bloku rozszerzeń MimbleWimble poprawi kluczowe funkcje, których brakuje Litecoinowi – zamienność i prywatność. Sieć testowa MimbleWimble została uruchomiona w październiku 2020 roku, a kod przechodził testy bojowe przez ostatnie pięć miesięcy.

Protokół, nazwany na cześć fikcyjnego zaklęcia Harry’ego Pottera, wykorzystuje poufne transakcje. Pozwala nadawcom zaszyfrować liczbę monet do wysłania przy użyciu „czynników oślepiających”, jednocześnie ukrywając adresy. To znacznie poprawia prywatność blockchaina, jednocześnie zwiększając jego skalowalność.

Założyciel Litecoina, Charlie Lee, od kilku lat skupia się na zamienności, skalowalności i prywatności. Uważa to za kluczowy etap w ewolucji opieki długoterminowej.

Zamienność wprowadza koncepcję, zgodnie z którą pewne elementy mogą być wzajemnie zamienne – na przykład jeden dolar = 1 dolar. To samo nie dotyczy kryptowalut, ponieważ wszystkie historyczne transakcje są rejestrowane na blockchainie. Tak więc fundusze wykorzystywane na nikczemne działania mogą zostać w jakiś sposób nadszarpnięte.

MimbleWimble rozwiązuje ten problem za pomocą bloków rozszerzeń. Są to zasadniczo połączone ze sobą sąsiednie łańcuchy biegnące obok głównego łańcucha Litecoina. Jest to opcjonalna funkcja dla użytkowników, którzy chcą dodatkowej prywatności i możliwości zamiany swoich transakcji LTC.

Perspektywa ceny LTC

Litecoin (LTC) może nie zdobywać tak dużego uznania, jak inne altcoiny, ale jest niezłomny w swoich działaniach. Znajduje się w pierwszej dziesiątce lub w okolicach pierwszej dziesiątki od 2011 roku, kiedy został wprowadzony na rynek jako „srebrna” alternatywa dla „złota” Bitcoina.

Historycznie, kiedy BTC był w okresie zwyżkowym, podążał za nim LTC. W momencie publikacji, kurs LTC osiągnął poziom poniżej 200 USD, co oznacza spadek o 7% w ciągu tygodnia.

LTC wciąż nie osiągnął swojego najwyższego poziomu w historii z grudnia 2017r., wynoszącego ponad 350 USD. Jednak 20 lutego obchodził trzyletnie maksimum 238 USD. Litecoin zyskał 60% od początku 2021 roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now