Litecoin na chwile przejmuje miejsce XRP w rankingu kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Litecoin (LTC) na chwilę zajął cztwarte miejsce w rankingu największych kryptowalut.

  • Wpływ na to miały wzrosty LTC i spadek XRP.

  • XRP zdołał się już odbudować i z powrotem wrócił na swoje miejsce w rankingu

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W ostatnim czasie miał miejsce napływ negatywnych informacji dot. Ripple (XRP). W związku z informacją, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła oskarżenie przeciwko firmie, jej rodzima kryptowaluta straciła prawie 70% swojej wartości.

Doprowadziło to również do kolejnego, nieco nieoczekiwanego wydarzenia. Litecoin (LTC) zdołał na chwilkę przejąć czwarte miejsce w rankingu kryptowalut bazującym na kapitalizacji rynkowej.

Litecoin czwartą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej

Wczoraj Litecoin na chwilę znalazł się na czwartym miejscu w rankingu największych kryptowalut pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej. Jaki jest powód? Z całą pewnością przyczyniły się do tego imponujące wzrosty monety, która w ciągu ostatniego miesiąca zwiększyła swoją wartość o 55 %.

LTC przejmuje pozycję XRP źródło: Coingecko

Jednak wzrost LTC nie jest głównym powodem zdobycia czwartej pozycji. Token XRP od firmy Ripple stracił bowiem 70% w ciągu zaledwie tygodnia. W momencie pisania tego artykułu, XRP zdołał się już odbudować i z powrotem wrócił na swoją pozycję.

Problemy XRP

Sytuacja XRP pogorszyła się na początku tego miesiąca, kiedy to Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wniosła pozew przeciwko Ripple. SEC twierdzi, że spółka przeprowadziła niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych o wartości 1,3 mld dolarów. Podczas gdy Ripple oświadczył już, że zamierza podjąć walkę, szkody spowodowane informacją mocno odbiły się na cenie samego tokena.

Wiele giełd, w tym czołowa amerykańska platforma Coinbase, ogłosiły już, że wkrótce zawieszą handel XRP. To spowodowało, że ostatni tydzień był bardzo krwawy dla Ripple. Warto również zauważyć, że w branży jest jeszcze kilka platform z poważną ekspozycją na rynek amerykański, które wciąż muszą ogłosić swoje plany, np. Kraken. Jeśli podążą one za Coinbase i Bitstampem, istnieje szansa, że cena ucierpi jeszcze bardziej.

Chociaż wiele osób twierdzi, że XRP nie jest papierem wartościowym, Ripple musi udowodnić to w sądzie. Walka prawna na taką skalę może trwać nawet lata. Nawet jeśli Ripple zdoła obalić te zarzuty i udowodnić, że XRP nie jest umową inwestycyjną, przyszłość firmy stoi pod znakiem zapytania.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now