Litecoin może pójść w ślady Ethereum i gwałtownie wzrosnąć

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Litecoin wybił się z opadającej linii oporu.

  • Jest wsparcie i opór na odpowiednio 49 USD i 63,50 USD.

  • Cena prawdopodobnie stworzyła krótkoterminowy podwójny szczyt.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.
Dnia 25 lipca kurs Litecoina (LTC) wybił się z opadającej linii oporu i od tego czasu rośnie w przyspieszonym tempie.

To znak, że cena rozpoczęła trend wzrostowy i może nadal rosnąć w kierunku opisanych poniżej obszarów oporu.

Wybicie Litecoina

Cena Litecoina podążała za opadającą linią oporu od dnia 30 kwietnia, kiedy osiągnęła maksimum na 50,73 USD. Dnia 25 lipca cena wybiła się z tej linii i od tego czasu znacznie wzrosła.

Oprócz opadającej linii oporu, LTC przebiło się również powyżej obszaru 49 USD, utworzonego przez szczyty z dnia 30 kwietnia. Ten obszar powinien służyć jako wsparcie w przyszłości. Co więcej, ten sam obszar jest wspierany przez 200-dniową średnią kroczącą (MA), powyżej której notowana jest również cena.

Inne wskaźniki techniczne również są bycze. Chociaż RSI jest wykupiony, nie utworzył żadnej niedźwiedziej dywergencji i nadal rośnie. Dynamika MACD również rośnie.

Najbliższy obszar oporu można znaleźć na 64 USD.

Wykres LTC dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @Walter_Wyckoff narysował wykres Litecoina, który pokazuje cenę gotową do przejścia w górę. Poprzedni nakreślony przez niego poziom oporu wynosi 49 USD, co odpowiada maksimum z dnia 30 kwietnia. Ten obszar powinien teraz pełnić rolę wsparcia.

Źródło: Twitter

Podwójny szczyt

Wykres krótkoterminowy ujawnia słabość. LTC stworzył podwójny szczyt na 55 USD, który jest uważany za niedźwiedzi wzorzec odwrócenia trendu. Pierwszy szczyt zbiega się również z niedźwiedzim wzorcem zapadania, które miało miejsce przy dużym wolumenie.

Co więcej, wolumen spada, a zarówno RSI, jak i MACD wykazują niedźwiedzią dywergencję, z których ten drugi jest bliski niedźwiedziego krzyża.

W związku z tym należy spodziewać się korekty w kierunku 50-51 USD.

Wykres LTC dzięki Tradingview

Litecoin/Bitcoin

Ruch dla pary LTC/BTC nie jest tak jasny. Cena znajduje się w obszarze 0,0050 satoshi, który wcześniej działał jako opór. Chociaż cena dotarła już tutaj trzy dni temu, od tego czasu spadł z powrotem do środka i obecnie podejmuje kolejną próbę ucieczki.

Wskaźniki techniczne są bycze. MACD rośnie i chociaż RSI jest wykupiony, nie spowodował żadnej niedźwiedziej dywergencji. Ponadto cena przekroczyła 50-dniową MA i potwierdziła ją jako wsparcie.

Jeśli wybicie się powiedzie, to następny obszar oporu będzie wynosił 0,0059 satoshi.

Wykres LTC dzięki Tradingview
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!