Litecoin (LTC) zostaje odrzucony i zaczyna spadać

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • LTC waha się między wsparciem a oporem po odpowiednio 51 i 68 USD.

  • Wskaźniki techniczne na dziennych interwałach są niedźwiedzie.

  • Cena znajduje się wewnątrz krótkoterminowego, opadającego trójkąta.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Litecoina (LTC) spadała od czasu jej odrzucenia w obszarze oporu na 63 USD w dniu 7 listopada. Powinna on teraz wznowić ruch w dół w kierunku najbliższego obszaru wsparcia.

Odchylenie powyżej oporu

Cena LTC rośnie od dnia 21 września, kiedy osiągnęła dołek na 41,66 USD. W dniu 7 listopada osiągnęła ona szczyt na 64,70 USD. Poziom ten został osiągnięty w obszarze oporu, który działał jako szczyt od początku sierpnia, z wyjątkiem odchylenia powyżej niego w dniu 17 sierpnia (zaznaczony czerwonym kółkiem poniżej).

Cena gwałtownie spadła i tego samego dnia utworzyła niedźwiedzią świecę pochłaniającą (czerwona strzałka) i od tego czasu dalej spada.

Najbliższy obszar wsparcia znajduje się w pobliżu 51 USD, czyli poziomu 0,618 Fib całego ruchu w górę, mierzonego od dnia 21 września.

Wykres LTC dzięki Tradingview

Wskaźniki techniczne na dziennych interwałach są niedźwiedzie, co potwierdza przedstawiony ruch w dół. Widać postępującą niedźwiedzią dywergencję zarówno na RSI, jak i na MACD – oba spadają, mimo że są pozytywne.

Co więcej, oscylator stochastyczny jest w trakcie tworzenia niedźwiedziego krzyża, który potwierdziłby trend spadkowy.

Wykres LTC dzięki Tradingview

Ruch krótkoterminowy

Kryptowalutowy trader @CryptoLeos nakreślił wykres Litecoina, który pokazuje potencjalny opadający klin, stwierdzając, że cena prawdopodobnie wybije się z tego wzoru.

Źródło: Twitter

Jednak bliższe spojrzenie wydaje się pokazać notowania LTC wewnątrz czegoś, co przypomina opadający trójkąt zamiast klina.

Cena zbliża się do punktu konwergencji pomiędzy wsparciem i oporem, a wskaźniki techniczne stały się niedźwiedzie. Zarówno RSI, jak i MACD spadają i są poniżej 50.

Ponieważ opadający trójkąt jest również uważany za niedźwiedzi wzór, bardziej prawdopodobne jest załamanie poniżej niego. Załamanie mierzone przez całą wysokość wzoru, obniżyłoby cenę LTC do 51 USD, czyli dokładnie na wcześniej zarysowanym obszarze wsparcia.

Wykres LTC dzięki Tradingview

Liczba fal LTC

Od szczytu z dnia 17 sierpnia wygląda na to, że cena LTC zakończyła niedźwiedzi impuls (pokazany na czarno poniżej).

Podczas gdy wynikający z niego ruch w górę jest podobny do impulsu pięciofalowego, to jednak nakładanie się (czerwona linia) sugeruje, że jest to korekta z wydłużoną falą C.

Jeśli taka liczba fal jest prawidłowa, to cena LTC powinna wznowić ruch w dół, potencjalnie osiągając dno poniżej minimum z dnia 21 września, wynoszącego 43,22 USD.

Wykres LTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Oczekuje się, że cena Litecoina będzie nadal spadać w kierunku obszaru wsparcia opisanego powyżej, a być może nawet niżej.

Aby zobaczyć najnowszą analizę Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!