Litecoin budzi się, podążając za swoim Wielkim Bratem Bitcoinem

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Litecoin przełamał długoterminowy opór techniczny.

  • Trend Litecoina historycznie podążał za trendem Bitcoina.

  • Młodszy brat BTC osiągnął lepsze wyniki w ciągu ostatnich kilku dni.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Po tym, jak Bitcoin (BTC) osiągnął nowy rekord wszech czasów, Litecoin (LTC) przebija się w kierunku najwyższej ceny, jaką widział od ponad roku.

Od srebra LTC do złota BTC

Podczas gdy Bitcoin otrzymuje wszystkie wielkie gratulacje i uściski dłoni, Litecoin powoli rośnie za kulisami. Pierwotnie przeznaczony do testowania nowych funkcji, które mogą powodować niestabilność sieci Bitcoin, Litecoin był również jednym z liderów świata kryptowalut.

Podczas gdy Bitcoin odnotowuje spektakularne wzrosty, Litecoin trzyma się tuż za jego plecami, prawie jak w zegarku. Trend LTC w zasadzie pozostawał w cieniu BTC. Jednak LTC osiągnął lepsze wyniki niż BTC w ciągu ostatnich kilku dni, nawet pomimo znacznego wzrostu BTC.

Od początku 2014 roku Litecoin wzrósł o około 3652%. Jednak przez większość tego czasu BTC mogło być lepszą inwestycją.

Podczas hossy z 2017 roku Litecoin miał swoją chwilę chwały, kiedy osiągnął około 300 USD, znacznie przewyższając tempo wzrostu Bitcoina. To oczywiście zakończyło się ostrym spadkiem i może upłynęło już wystarczająco dużo czasu, aby dojść do siebie i po prostu przyznać: bańka pękła.

BTC to niebieska fala, LTC to czerwona linia / Źródło: Tradingview

Po tym, jak cena Litecoina wróciła na Ziemię, wydawało się, że Bitcoin osiągał gorsze wyniki, pomimo tych samych trendów. Jednak 18 grudnia 2020 roku analitycy techniczni z BeInCrypto pokazali, jak Litecoin wybił się z dużego oporu. Dotyczyło to zarówno stosunku do dolara amerykańskiego, jak i BTC.

Niektórzy twierdzą, że jeżeli Bitcoin jest złotem, to Litecoin jest srebrem. Ponieważ rząd federalny USA wydaje się być bliski zatwierdzenia nowego pakietu stymulacyjnego, niektórzy miłośnicy kryptowalut uważają, że ceny będą nadal rosły. Inwestorzy detaliczni i firmy będą mieli więcej pieniędzy, a pracownicy z Wall Street otrzymają swoje czeki z premią. I prawdopodobnie wydadzą je szybko w obawie przed inflacją dolara amerykańskiego.

W innych wiadomościach z Wall Street gigantyczna amerykańska giełda Coinbase zaczęła składać wnioski o IPO. Messari Research wycenił firmę na 28 miliardy dolarów. Tak więc, jeśli pojawi się dodatkowa gotówka pochodząca z bodźca i Wall Street, to może ona trafić do kryptowalut.

I chociaż LTC od miesięcy nie radzi sobie zbyt dobrze w stosunku do BTC, to powoli zaczyna nadrabiać zaległości.

Start altcoin sezonu?

Jako jeden z najbardziej doświadczonych altcoinów, LTC może być postrzegane jako zwiastun kolejnego altcoin sezonu. Jednak dobrzy ludzie w centrum blockchain wyraźnie sugerują, że altsezon jeszcze się nie rozpoczął.

Quantify Crypto, witryna do badań analitycznych, wykazała, że wiele wskaźników technicznych dla Litecoina było byczych. Wydawało się to dla nich oczywiste, zwłaszcza w kontekście lepszych wyników Litecoina względem Bitcoina w ciągu ostatnich kilku dni (cena wynosi obecnie około 120 USD). Witryna zaznaczyła również w tweecie, że Litecoin znacznie przewyższa inne altcoiny.

Historycznie rzecz biorąc, ceny altcoinów rosły po wzrostach na Bitcoinie. DeFi w tym roku nieco zaprzeczyło tej narracji, ale to też ma jakiś sens. Aktywni traderzy trzymają swoje krypto do swingów jako BTC i próbują je pomnożyć przez „stacking sats” w alternatywnych walutach. Innymi słowy, gdy wartość BTC rośnie, a następnie spada, inwestorzy szukają innych monet, aby zwiększyć zyski. Coin Bureau ma dobre wyjaśnienie tego cyklu:

Niezależnie od tego, co przyniesie kilka następnych miesięcy dla kryptowalut, ten paraboliczny wzrost na końcu bieżącego wykresu Litecoina z pewnością przyciągnął wielu marzycieli.

Wykres LTC dzięki Tradingview

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now