Cena ChainLink (LINK) spada wraz z malejącą linią oporu od ATH z dnia 16 sierpnia.

O ile cenie nie uda się przebić powyżej oporu, to jej ruch jest nadal uważany za korygujący.

LINK załamuje się z byczego wzorca

Cena LINK spada od 16 sierpnia, kiedy osiągnęła szczyt na 20,11 USD.

Podczas gdy cena najwyraźniej zaczęła rosnąć w dniu 21 sierpnia, wkrótce potem osiągnęła lokalny szczyt na 17,77 USD. Stworzyło to niższy szczyt i opadającą linię oporu, pod którą cena od tego czasu się znajduje.

LINK ostatnio był notowany pomiędzy wsparciem i oporem po odpowiednio 10 i 13,30 USD. Poziom opóru był wielokrotnie weryfikowany, co widać na wykresie dziennym z wieloma knotami.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @TradingTank przedstawił wykres LINK, który pokazuje rosnący trójkąt, zwykle uważany za zwyżkowy wzór kontynuacji.

Źródło: Twitter

Od czasu tego tweeta cena załamała się jednak z trójkąta, a nawet spadła poniżej obszaru wsparcia na 11,40 USD.

Ze względu na załamanie z byczego wzorca jest bardziej prawdopodobne, że cena cofnie się aż do obszaru wsparcia na 10 USD opisanego w poprzedniej sekcji.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Kontynuacja spadku

Wskaźniki techniczne na dziennym interwale nie wykazują jeszcze żadnych oznak odwrócenia. MACD, oscylator stochastyczny i RSI maleją, a ten ostatni nie osiągnał nawet linii 50.

Są to sygnały, które dodatkowo potwierdzają teorię, że LINK osiągnie jeszcze obszar wsparcia na 10 USD.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Od wyżej wspomnianego szczytu na 20,11 USD, cena LINK znajduje się w korekcie, prawdopodobnie kończąc formację A-B-C (na czarno poniżej). Jednak nie jest jeszcze jasne, czy formacja ta jest częścią większej fali korekty A, czy też cena zakończyła całą korektę i wkrótce rozpocznie ruch w górę.

Dopóki cena nie przełamie opadającej linii oporu, łączącej początek korekty i szczyt fali B, nie możemy stwierdzić, że cena rozpoczęła trend wzrostowy. Przekonanie to wzmacniają niedźwiedzie odczyty ze wskaźników technicznych.

Wykres LINK dzięki Tradingview

Podsumowując, oczekuje się, że cena LINK będzie nadal spadać do poziomu 10 USD i możliwe, że korekta nie została jeszcze zakończona.