Square, zajmująca się płatnościami firma Jacka Dorsey’a, była pierwszym graczem na rynku Bitcoina. Square nie tylko umożliwiło płatności Bitcoinem w swojej aplikacji gotówkowej, ale ogłosiło też niedawno, że kupuje BTC o wartości 50 milionów dolarów w swoim zestawieniu bilansowym. Firma Dorsey’a pozostawiła rywala PayPal w tyle, jeśli chodzi o Bitcoina.

Andy Edstrom, autor „Why Buy Bitcoin” i menedżer ds. majątku w WESCAP, zwrócił uwagę na tę dynamikę na Twitterze, mówiąc, że akcje Square miażdżą akcje PayPal. Wskazał, że kluczową różnicą między tymi dwiema firmami jest decyzja Square o przyjęciu Bitcoina.

Edstrom, który również określa siebie jako „entuzjastę twardych pieniędzy”, zauważył, że pionier blockchain, Wences Casares, który został powołany do zarządu PayPal w 2016 roku, nie jest już wymieniony na stronie internetowej firmy jako członek. Jeżeli jest on już poza grą, to – według Edstroma –może to być wymowne.

Jest to podobny schemat, jak w przypadku, gdy David Marcus opuścił zarząd Coinbase z powodu konfliktu interesów. Facebook miał zamiar uruchomić kryptowalutę, która mogłaby konkurować z Coinbase. Wences nadal ma Xapo, więc można uznać, że będzie konkurować z PayPal, gdy ten uruchomi produkt #Bitcoin.

Poniżej znajduje się porównanie wyników akcji Square i PayPal w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Źródło: Yahoo Finance

„Czytanie z liści herbaty”

Dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, również się przyłączył do konwersacji. Popiera tę teorię i zasugerował, że nie tylko zbliża się ruch PayPal względem Bitcoina, ale też „będzie to największa wiadomość dla BTC w 2020 roku”. Szczególnie w tym okresie, który i tak już był intensywnym cyklem informacyjnym dla kryptowaluty alfa.

PayPal i Bitcoin

Bitcoin nie jest całkowicie obcy PayPalowi. Mają już partnerstwa z giełdami kryptowalut, takimi jak Coinbase, w których użytkownicy mogą dokonywać natychmiastowych wypłat. Ale Square było o lata świetlne do przodu, ponieważ sprzedaż Bitcoinów napędzała sprzedaż w aplikacji Cash App kwartał po kwartale.

Źródło: Twitter

Inwestorzy docenili akcje Square, które zwiększyły swój bilans o ponad 4700 Bitcoinów. Teraz, gdy cena Bitcoina ponownie zbliża się do poziomu 12 000 USD, PayPal może nie chcieć dłużej pozostawać w tyle za Square.