Liczba wielorybów BTC osiąga roczny szczyt

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według danych dostarczonych przez firmę analityczną Santiment, liczba wielorybów BTC osiągnęła roczny szczyt.

  • Aktualnie istnieje 111 adresów przechowujących więcej niż 10 000 BTC.

  • Liczba portfeli przechowujących od 1000 do 1999 BTC jest zaledwie o sześć mniejsza niż ATH.

  • Cena Bitcoina przebiła poziom 16 000 dolarów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według danych dostarczonych przez firmę analityczną Santiment, liczba wielorybów BTC osiągnęła roczny szczyt. Aktualnie istnieje 111 adresów przechowujących więcej niż 10 tys. bitcoinów. Santiment zwrócił też uwagę na portfele przechowujące od 1000 do 1999 BTC. Takich adresów jest aż 2135 i jest to liczba zaledwie o sześć mniejsza od ATH.

Rosnąca liczba wielorybów jest dowodem na to, że inwestorzy stają się bardziej pewni długoterminowej rentowności BTC. Wygląda na to, że faktycznie zaczynają traktować najstarszą kryptowalutę jak cyfrowe złoto i skuteczne zabezpieczenie przed inflacją.

W jednym z ostatnich tweetów, Tyler Winklevoss napisał, że “szczepionka Bitcoin jest skuteczna przeciw inflacji”. Jego porównanie Bitcoina do szczepionki jest idealne w tym sensie, że BTC jest magazynem wartości w erze, w której światowe banki centralne, aby złagodzić skutki gospodarcze pandemii rozgrzewają drukarki do czerwoności.

Bitcoin przebił poziom 16 tys. dolarów

Bitcoin dzisiaj przebił poziom 16 tys. dolarów, odnotowując tym samym roczny rekord. W tym momencie za jedną monetę musimy zapłacić dokładnie 16 100 dolarów. Znajdujemy się coraz bliżej ATH i wiele zaczyna wskazywać na to, że już niedługo możemy przebić magiczną barierę 20 tys. dolarów.

Aktualne wzrosty bardzo przypominają hossę z 2017 roku, tak więc nic dziwnego, że nastroje inwestorów są pozytywne. Warto jednak pamiętać, aby zachować rozsądek i spokój, ponieważ patrząc na historyczne dane solidna korekta nie byłaby wcale niczym dziwnym.

Warto zauważyć także, że w 2020 znacznie wzrosła wartość fundamentalna BTC. W tym roku naprawdę dużo się wydarzyło. W kryptowaluty zaczęły inwestować duże firmy takie jak np. Microstrategy czy Square, a szef tej drugiej ogłosił nawet, że będzie HODLował swoje monety przez co najmniej 100 lat.

Nowe usługi związane z cyfrowymi aktywami ogłosił także ogromny gigant płatniczy PayPal. Jego ogromna baza użytkowników może mieć diametralny wpływ na adopcję kryptowalut w życiu codziennym.

Na świecie powstaje też coraz więcej bitomatów. Według danych z serwisu Coin ATM Radar, w 2020 roku nastąpił ponad 80% wzrost zainstalowanych urządzeń. Jest to prawie 3 razy więcej niż na początku 2019 roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now