Liczba wielorybów BTC osiąga ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według danych firmy analitycznej Glassnode, liczba wielorybów BTC osiągnęła ATH.

  • Na rynku znajduje się prawie 2000 portfeli przechowujących ponad 1000 BTC.

  • Roczne szczyty osiąga też liczba portfeli przechowujących > 10000 BTC.

  • W kryptowaluty wchodzi coraz więcej inwestorów instytucjonalnych.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według danych firmy analitycznej Glassnode, liczba wielorybów BTC osiągnęła ATH. Na rynku znajduje się prawie 2000 portfeli przechowujących ponad 1000 BTC.

Za wielorybów uważa się inwestorów, którzy posiadają na tyle duże zasoby, że mogą mieć wpływ na cenę Bitcoina. Glassnode definiuje wielorybów BTC jako podmioty (ludzie lub organizacje, które zdaniem Glassnode są właścicielami pewnej grupy portfeli), które posiadają co najmniej 1000 BTC, wartych obecnie 19 milionów dolarów.

Według firmy analitycznej, aktualna liczba wielorybów to niewiele mniej niż 2000. Ostatni raz na rynku tak dużo grubych ryb widzieliśmy w 2016 roku, rok przed ostatnią hossą.

Na początku tego tygodnia, firma analityczna Santiment opublikowała dane wskazujące, że roczne szczyty osiąga też liczba portfeli przechowujących > 10000 BTC.

Inwestorzy instytucjonalni

Zwolennicy BTC od dawna marzyli o wejściu w kryptowaluty instytucji. Teraz wygląda, że ich marzenia zaczynają się spełniać. W Bitcoina zainwestowali inwestorzy tacy jak Stanley Druckenmiller czy Ricardo Salinas Pliego. Firma MicroStrategy zrobiła zakupy za 450 milionów dolarów, a jej prezes, Michael Saylor, stwierdził wtedy:

Ta inwestycja odzwierciedla nasze przekonanie, że Bitcoin, jako najbardziej powszechnie akceptowana kryptowaluta na świecie, jest niezawodnym sposobem na utrzymanie wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym o większym potencjale długoterminowego wzrostu wartości niż posiadanie gotówki. Od momentu powstania ponad dziesięć lat temu, Bitcoin stał się  znaczącym dodatkiem do globalnego systemu finansowego oraz posiada cechy, które są przydatne zarówno dla osób prywatnych, jak i instytucji.

W kryptowaluty zaczęły wchodzić też największe światowe firmy. PayPal niedawno wprowadził krypto usługi dla klientów z USA, Robinhood oferuje bezpłatny trading, a Cash App pozwala swoim użytkownikom na zakup niektórych monet.

Aby obsługiwać stale rosnącą bazę klientów, duże instytucje takie jak Grayscale, Square i PayPal wykupują praktycznie wszystkie nowo wydobyte Bitcoiny. To jednak może okazać się w przyszłości zgubne, ponieważ mała liczba firm będzie posiadać ogromne ilości Bitcoinów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now