Liczba tzw. humbaków osiąga All-Time-Low (ATL)

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Liczba tzw. humbaków spadła do rekordowo niskiego poziomu.

  • Humbaki to wieloryby przechowujące w swoich portfelach > 10 000 BTC.

  • Rekordowo niskie poziomy osiąga też liczba transakcji na blockchainie oraz liczba BTC przechowywanych na giełdach.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Liczba wielorybów posiadających 10 000 BTC lub więcej  osiągnęła nowe ATL. Aktualnie taką liczbę monet przechowuje mniej niż 100 adresów. Najniższe poziomy osiąga też liczba transakcji na blockchainie oraz liczba BTC przechowywanych na giełdach.

Masywne portfele zawierające 10 000 lub więcej monet w świecie kryptowalut nazywane są humbakami. Po dzisiejszych cenach, te grube ryby w swoich portfelach przechowują Bitcoiny warte co najmniej 550 milionów dolarów.

Według danych firmy analitycznej Glassnode, od początku tego roku liczba takich adresów odnotowała gwałtowny spadek. Jeszcze niedawno istniało 115 tego typu portfeli. Teraz jednak populacja humbaków spadła poniżej 90. Jest to najniższy wynik w historii sieci BTC.

Spadek ten mógłbyć spowodowany rajdem cenowym BTC, który miał miejsce w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Sztandarowa kryptowaluta tylko od października zwiększyła swoją wartość ponad pięciokrotnie. To mogło spowodować, że grube ryby postanowiły zrealizować zyski. Patrząc na wykres w dłuższej perspektywie, od 2019 roku liczba humbaków zmniejszyła się o 30%.

Spadek BTC na giełdach i dziennych transakcji

W ostatnich miesiącach spadła nie tylko liczba grubych ryb, ale także aktywność giełdowa. Inne dane od Glassnode wykazały, że liczba depozytów na giełdach osiągnęła miesięczny dołek poniżej 2,7 miliona. Dla porównania, w połowie stycznia liczba ta wynosiła ponad 3,6 miliona.

W ostatnim czasie nasiliły się także wypłaty z platform handlowych do zewnętrznych portfeli. To doprowadziło do osiągnięcia rekordowo niskiego poziomu BTC przechowywanych na giełdach. Jak informowaliśmy wczoraj na łamach BeInCrypto, liczba Bitcoinów na wszystkich portfelach giełdowych spadła do najniższego poziomu od 2 lat.

Ponadto sieć BTC odnotowała także spadek liczby transakcji. Według Glassnode, miesięczna liczba transakcji osiągnęła najniższy poziom 12 300, podczas gdy jeszcze na początku tego roku znacznie przekraczała 15 000.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now