Liczba programistów Bitcoin wzrosła o 70% od 2017 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Rozwój deweloperów w projektach kryptowalut i blockchain jest najwyższy od 2017 roku.

  • Działalność deweloperska konsoliduje się wśród 200 największych projektów pod względem wartości sieci.

  • W szczególności Polkadot i Filecoin odnotowały wysoki wzrost.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Electric Capital opublikował raport, w którym omówiono trendy rozwoju projektów na rynku kryptowalut. Według kilku wskaźników rozwój techniczny jest najsilniejszy od 2017 roku.

Firma badawcza Electric Capital opublikowała 10 grudnia raport na temat trendów rozwojowych. Raport dostarcza nowych informacji na temat technologicznych podstaw kryptowalut. Ogólnie rzecz biorąc, trendy w zatrudnieniu wskazują, że przestrzeń dla programistów dojrzewa, a możliwości idą w kierunku najlepszych projektów.

Aby uzyskać dane, Electric Capital przeanalizował ponad 276 000 repozytoriów kodów i 89 milionów zatwierdzeń kodu. Ten wysiłek ma charakter open source i każdy może się do niego przyczynić.

Liczba nowych programistów kryptowalut: Electric Capital

Największe znaczenie miał fakt, że liczba nowych deweloperów wzrosła od 2017 roku. W 2020 roku ranking deweloperów wzrósł o 15%. Pełne 80% aktywnych deweloperów weszło na rynek w ostatnich dwóch latach. Większość z nich pracuje nad wysokiej jakości projektami. Firma zdefiniowała projekty wysokiej jakości jako te z 200 najlepszych ekosystemów według wartości sieci.

Liczba programistów Bitcoin, Ethereum i DeFi: Electric Capital

Bitcoin, Ethereum i DeFi należą do najbardziej aktywnych segmentów. Ekosystem Bitcoina otrzymał ponad 70% nowych programistów w ciągu ostatnich trzech lat. Tymczasem Ethereum rosło o ponad 300 nowych programistów miesięcznie.

Nic dziwnego, że do DeFi przybyli również programiści, o czym mówiono w 2020 roku. Od początku roku odnotowano 67% wzrost miesięcznej liczby aktywnych deweloperów.

Polkadot i Filecoin zyskują deweloperów, a EOS ich traci

Rozwój deweloperów różnił się w zależności od projektu. Firmy zaangażowane w Bitcoin i te, które doświadczyły uruchomień sieci mainnet, w szczególności tego doświadczają właśnie teraz. Polkadot i Filecoin, dwa projekty, które rozpoczęły się z wielką pompą, odnotowały ogromny wzrost napływu deweloperów.

Rosnąca liczba deweloperów Polkadot: Electric Capital

Polkadot podwoił liczbę deweloperów między trzecim a czwartym kwartałem 2020r., a Filecoin potroił u siebie. Z drugiej strony EOS tracił średnio 88 programistów miesięcznie.

Ekosystem Polkadot, będący ważnym rozwiązaniem zapewniającym interoperacyjność, jest tutaj szczególnie istotny. Zespół zachęca do opracowywania różnych zastosowań, w szczególności DeFi.

Deweloperzy zgromadzili się w 200 najlepszych projektach, a wśród nich liczba deweloperów jest najwyższa w historii. Raport zauważa również, że zarówno liczba, jak i aktywność deweloperska rosną zarówno wśród „pospolitych”, jak i „rzadkich” deweloperów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now