Liczba niezerowych adresów BTC i ETH osiąga ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Liczba niezerowych adresów BTC i ETH osiągnęła ATH.

  • Wg Glassnode liczba takich portfeli wynosi odpowiednio 32 925 521 i 50 476 989.

  • Ostatni rajd byków najlepiej wykorzystali inwestorzy instytucjonalni.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Liczba niezerowych adresów BTC i Ethereum cały czas rośnie i wygląda na to, że nie ma zamiaru spowolnić tempa. W tym momencie istnieje więcej takich adresów niż kiedykolwiek wcześniej. Wg firmy analitycznej Glassnode, liczba niezerowych adresów Bitcoin i Ethereum osiągnęła odpowiednio 32 925 521 i 50 476 989.

Niezerowe adresy BTC doświadczyły największych fluktuacji podczas hossy w 2018 roku. W miarę jak rosła cena, rosła też liczba takich portfeli, jednak potem szybko spadała. Dla porównania, przyrost niezerowych adresów Etereum od 2017 roku jest niemal stały.

Ma to pewien sens. W miarę jak rośnie adopcja kryptowalut w głównym nurcie, coraz więcej handlowców wchodzi w posiadanie tych dwóch największych pod względem kapitalizacji monet. Jednak łączna liczba adresów Bitcoin i Ethereum jest nadal znacznie wyższa niż ich niezerowych odpowiedników. Jest tak dlatego, że wpłacenie pieniędzy na rynek jest dużo trudniejsze niż tylko stworzenie portfela.

Istnieje bardzo duża szansa, że w najbliższej przyszłości liczby te osiągną nowe rekordy. Poprzednie ATH dla liczby niezerowych adresów BTC zostało ustawione wczoraj, a dla ETH, dzisiaj rano.

Kto zarobił najwięcej na ostatnim rajdzie?

Jak wynika z nowego raportu OKEx, ostatni rajd byków najlepiej wykorzystali profesjonalni traderzy, wieloryby i instytucje handlujący kwotami większymi niż 2 BTC. W przeciwieństwie do inwestorów detalicznych, którzy cały czas dokonywali zakupów, więksi gracze zaczęli spieniężać swoje zyski.

Raport OKEx przeanalizował dane transakcyjne platformy od sierpnia do końca listopada. Chociaż dane te nie reprezentują całego rynku, mogą być solidnym wskaźnikiem. Wolumen platformy w ciągu ostatnich 24 godzin przekroczył 1,3 mln dolarów, a CoinGecko i CoinMarketCap przyznały giełdzie stosunkowo wysoki rating zaufania.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now