Liczba fal Bitcoina sugeruje, że osiągnięto szczyt

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin mógł zakończyć trend wzrostowy, który rozpoczął się w marcu.

  • Najbliższy obszar długoterminowego wsparcia wynosi 13 200 USD.

  • Wydaje się, że BTC zapoczątkowało niedźwiedzi impuls.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin (BTC) osiągnął szczyt na 19 490 USD w dniu 25 listopada, ale następnego dnia znacznie spadł, osiągając wartości poniżej 16 500 USD.

Możliwe, że jest to początek ruchu korygującego, który może skierować cenę Bitcoin w stronę obszarów wsparcia opisanych poniżej.

W tym artykule długość fal będzie oznaczona następującymi kolorami:

  • Fala cyklu – niebieski
  • Fala – biały
  • Podfala – pomarańczowy
  • Mniejsza podfala – czerwony

Aby zapoznać się z poprzednim artykułem dotyczącym liczby fal Bitcoina z zeszłego tygodnia, kliknij tutaj.

Długoterminowa liczba fal Bitcoina

Od czasu osiągnięcia dołka na 3122 USD w dniu 15 grudnia 2018 r. cena BTC wydaje się mieć długoterminową strukturę korygującą A-B-C (pokazaną na niebiesko poniżej). Jeśli tak istotnie jest, to cena prawdopodobnie właśnie zakończyła falę C i rozpoczęła przedłużony ruch w dół.

Fala cyklu C składa się z byczego impulsu (białego), który wydaje się pokazywać ukończoną pięciofalową formację. Szczyt tego ruchu można znaleźć za pomocą różnych zniesień Fib – projekcji fal 1-3 na dno fali 4 (niebieski) i zewnętrznego zniesienia 3,61 fali 4 (czarny).

Jeśli cena rzeczywiście rozpoczęła ruch korygujący, to trzy najbardziej prawdopodobne poziomy zapewniające wsparcie to 13 230 USD, 11 300 USD i 9 383 USD (odpowiednio 0,382, 0,5 i 0,618 poziomy zniesienia Fib).

Warto jednak zauważyć, że ruch w górę trwa już od 255 dni, więc gdyby korekta nastąpiła, to spodziewalibyśmy się jej kontynuacji przez co najmniej 1/3 tego czasu przed osiągnięciem lokalnego dna.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Krótkoterminowa liczba fal

Kryptowalutowy trader @TheTradingHubb stwierdził, że po raz pierwszy BTC osiągnął zamknięcie poniżej parabolicznej linii wsparcia i zasugerował, że BTC mogło rozpocząć korektę.

Źródło: Twitter

Bliższe spojrzenie na falę 5 ujawnia ukończoną formację pięciu podfal (pokazaną na pomarańczowo poniżej), co oznaczałoby, że ruch w górę rzeczywiście się zakończył.

Co więcej, tempo ruchu w dół podczas spadku również przypomina początek nowego trendu spadkowego.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jeszcze bliższe przyjrzenie się ruchowi ukazuje pięć zakończonych mniejszych podfali (czerwonych), w których podfala podrzędna 4 była trójkątem.

Dlatego możliwe jest, że BTC rozpoczęło trend spadkowy i będzie spadać w kierunku poziomów wsparcia opisanych w pierwszej sekcji.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch

Jeżeli założyć, że BTC rozpoczęło ruch w dół, to prawdopodobnie właśnie zakończyło trzecią mniejszą podfalę niedźwiedziego impulsu (czerwony), która została przedłużona.

Jeśli liczba ta jest prawidłowa, to oczekuje się, że BTC spadnie jeszcze raz po ukończeniu mniejszej podfali 4, zanim ostatecznie dotrze do obszaru 15 900 USD.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Jednak spadek ten prawdopodobnie będzie częścią długoterminowej podfali A (pokazanej na pomarańczowo poniżej), po której cena może spaść dalej.

Jeszcze bardziej niedźwiedzi scenariusz sugerowałby, że jest to wciąż pierwsza fala o większym rozmiarze, ale jest jeszcze za wcześnie, aby to sprawdzić.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Podsumowując, możliwe jest, że Bitcoin rozpoczął ruch korygujący i ostatecznie spadnie aż do 13 230 USD.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina, kliknij tutaj!

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now