Liczba fal Bitcoina sugeruje jeden ostateczny ruch w górę

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin prawdopodobnie znajdzie się w piątej fali długoterminowego impulsu zwyżkowego.

  • Cena może ostatecznie wzrosnąć do 17 100 USD.

  • BTC może wkrótce rozpocząć ostatnią podfalę fali 5.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina (BTC) zbliża się do szczytu impulsu zwyżkowego, który obowiązuje od początku marca.

Wskaźniki techniczne sugerują, że BTC może wykonać co najmniej jeszcze jeden ruch w górę, aby ukończyć ten wzór przed osiągnięciem szczytu.

Długoterminowa liczba fal Bitcoina

Cena Bitcoina od początku marca gwałtownie rośnie, co wydaje się być byczym impulsem (pokazanym na biało poniżej). Jeśli ten wzór jest poprawny, to prawdopodobnie BTC jest aktualnie w piątej i ostatniej fali tego ruchu.

Najbardziej prawdopodobnym celem zakończenia fali 5 byłyby okolice 17 000 USD, cel znaleziony przy użyciu rozszerzenia Fib 3,61 fali 1 i Fib 2,61 zewnętrznego zniesienia fali 4. Ten cel zbiega się również z korektą na 0,85 Fib (czarny) całego ruchu w dół od rekordu wszech czasów (ATH) z grudnia 2017 r.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Wewnątrz piątej fali

Bliższe spojrzenie na wspomnianą wyżej piątą falę pokazuje, że cena mogłaby być już w piątej i ostatniej podfali (pomarańczowa). Rzutowanie długości fal 1-3 daje nam cel w wysokości 17 214 USD, co idealnie pasuje do liczby podanej w dłuższej perspektywie.

Spadek poniżej dna fali 4 na poziomie 13 187 USD unieważniłby tę konkretną liczbę fal.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Ruch krótkoterminowy

Kryptowalutowy trader @CryptoTony_ nakreślił potencjalną liczbę fal dla BTC, która pokazuje notowania cen wewnątrz symetrycznego trójkąta, którego wierzchołek ma być zakończeniem bieżącej podfali 4.

Przedstawiono również prognozę wybicia, która przewiduje koniec formacji w pobliżu 17 000 USD.

Źródło: Twitter

Mniejsza liczba podfali (niebieska) dla wspomnianej podfali 5 również sugeruje, że cena zbliża się do końca ruchu, co daje nam podobny cel w pobliżu 17 116 USD.

Jednak zamiast korekty w formie trójkąta wydaje się, że BTC zakończyło już pomniejszą podfalę 4, osiągając dołek na 14 439 USD w dniu 7 listopada. Dołek ten posłużył również do sprawdzenia linii oporu z kanału równoległego w tak zwanym spadku czwartej fali.

Dlatego bardziej prawdopodobne jest, że cena zakończyła już korektę, zamiast nadal znajdować się wewnątrz trójkąta.

Wykres BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Podczas gdy wydaje się, że Bitcoin zbliża się do końca swojego ruchu w górę, kilka zbieżności na poziomach Fib wskazuje, że cena prawdopodobnie osiągnie szczyt w okolicach 17 100 USD, zanim ostatecznie spadnie.

Aby zapoznać się z długoterminową prognozą Bitcoina, kliknij tutaj!

Aby zobaczyć najnowszą analizę Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now