XRP Ripple jak kupić i gdzie?

Udostępnij artykuł

Świat kryptowalut każdego dnia przyciąga nowe zainteresowane osoby. Jednak zawsze pojawia się pytanie jak i gdzie kupić pierwsze kryptowaluty. Faktycznie kupno Bitcoina za gotówkę może być stresującym procesem dla nowych użytkowników. Nie każdy jednak chce zacząć od Bitcoina, niektórzy są bardziej zainteresowani Ripple jak kupić XRP, zwłaszcza jeśli kurs XRP jest korzystny. Dlatego BeInCrypto stworzyło pomocny poradnik dla tych, którzy chcą dołączyć do świata krypto i dowiedzieć się jak kupić kryptowalutę Ripple.

Sponsorowane

Sponsorowane

Giełda kryptowalut Coinbase

Generalnie najłatwiejszym miejscem na zdobycie pierwszych monet czy tokenów będzie giełda kryptowalut. Giełdy kryptowalut umożliwiają handel między różnymi parami aktywów cyfrowych i pieniędzy fiducjarnych, a giełda jest najpopularniejszym miejscem gdzie można kupić kryptowaluty za złotówki. Dostępnych jest wiele różnych giełd kryptowalut, ale w dzisiejszym przewodniku chcemy pokazać, naszym zdaniem, najprostszy sposób jak kupić Ethereum na giełdzie Coinbase.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wiedz, że przy wyborze giełdy kryptowalut zawsze powinieneś odrobić swoją pracę domową – zasięgnąć z kilku źródeł informacji, czy dana firma jest bezpieczna. Jeśli będziesz trzymać się głównych marek, które cieszą się od lat zaufaniem w społeczności, wszystko powinno być w porządku. W przypadku Coinbase wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to wejść na stronę internetową i kliknąć „Rozpocznij”, co spowoduje wyświetlenie okna proponującego rozpoczęcie zakładanie konta na giełdzie kryptowalut – a więc mamy już odpowiedź na zagadkę Ripple jak kupić i gdzie.

Wpisz swoje podstawowe dane i ustaw silne hasło, a następnie kliknij „utwórz konto”. Następnie powinien zostać wyświetlony monit o zweryfikowanie adresu e-mail i skonfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA). Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zwiększa bezpieczeństwo Twojego konta, zapewniając, że nawet jeśli w jakiś sposób osoba atakująca uzyska dostęp do Twojego loginu i hasła, nie będzie mogła uzyskać dostępu do Twojego portfela bez Twojego telefonu komórkowego. Korzystanie z aplikacji uwierzytelniającej, takiej jak Google Authenticator, jest lepsze niż zwykłe uwierzytelnianie przez SMS, ponieważ ta ostatnia opcja nadal naraża użytkownika na ataki typu SIM-swap (duplikat karty SIM), ale cokolwiek jest lepsze niż nic.

Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć, są procedury „Poznaj swojego klienta” (KYC), wymagane przez prawo. W Coinbase istnieją poziomy weryfikacji. Na każdym poziomie podajesz więcej swoich danych osobowych (numer telefonu, adres, dokument tożsamości ze zdjęciem), jednocześnie otrzymujesz większą swobodę w zakupach i opcjach wypłaty. Ten krok nie zawsze jest wymagany w przypadku giełdy kryptowalut, ale często ma miejsce przed umożliwieniem użytkownikowi wypłaty znacznych ilości kryptowaluty z platformy, zatem warto go ukończyć zawczasu.

Ripple: jak kupić XRP

Dobrze, wszystko jest gotowe i chcesz wiedzieć jak kupić Ripple! Następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybranie opcji płatności. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu głównego i z rozwijanego menu wybierz „Ustawienia”. Jest tu wiele opcji i powinieneś zapoznać się z nimi wszystkimi, zwłaszcza takimi jak „Preferencje” i „Zabezpieczenia”, ale teraz szukamy „Metody płatności”.

Po wejściu na tę kartę wybierz „Dodaj metodę płatności”, a zostaniesz poproszony o podanie informacji w celu połączenia konta bankowego, konta PayPal, karty debetowej lub wykonania przelewu bankowego w Euro. Zauważ, że istnieją pewne ograniczenia. Po pierwsze, konta PayPal mogą być używane tylko do wypłat, a wpłaty przelewem będą dostępne na koncie Coinbase dopiero za kilka dni, zanim będzie można je wykorzystać do handlu. Zakupy kartą debetową są natychmiastowe, ale mają niższy dozwolony limit miesięczny. W większości przypadków ograniczenia te nie powinny stanowić problemu dla zwykłych nowych użytkowników, ale należy o nich pamiętać.

Gdy masz już skonfigurowaną opcję wpłaty, kliknij przycisk „Wymiana”, również w prawym górnym rogu. Spowoduje to wyświetlenie prostego okna zakupów, w którym możesz wybrać, jakie kryptowaluty kupić, w tym przypadku Ethereum, i wybrać preferowaną metodę płatności. Następnie po prostu wpisz, ile Ripple kupić. Wartość musisz wpisać jako USD lub XRP i na pewno musisz być świadomy tego, co robisz.

Gdy wszystko jest już gotowe, kliknij przycisk „Podgląd kupna”, co spowoduje wyświetlenie pełnego podsumowania transakcji, której zamierzasz dokonać. Zwróć uwagę, że kurs XRP to nie wszystko, Coinbase pobierze niewielką opłatę za zakup. Zwykle jest to normalne w przypadku większości giełd kryptowalut i często im wygodniejszy i usprawniony jest proces jak kupić XRP, tym większą prowizję będzie wymagała giełda. Kupujący naturalnie chcieliby skorzystać z usługi z jak najmniejszymi opłatami. Zwłaszcza jeśli planują dokonywać regularnych transakcji typu kupno/sprzedaż kryptowalut na giełdzie. Jest to kolejne miejsce, w którym każdy użytkownik powinien sam rozważyć dostępne opcje.

Po sprawdzeniu prawidłowości szczegółów zakupu i założeniu, że wszystko wygląda na akceptowalne, kliknij przycisk „Kup teraz”, a po kilku chwilach powinien pojawić się ekran z potwierdzeniem zakupu XRP.

W przypadku jakichkolwiek problemów na ekranie powinny być dostępne informacje wyjaśniające, co poszło nie tak i jak to naprawić. Zazwyczaj wszystko powinno po prostu działać, a pulpit nawigacyjny szybko pokaże Twój zakup kryptowaluty Ripple. W tym momencie możesz zostawić XRP, które właśnie kupiłeś w swoim portfelu Coinbase, lub przenieść je na inny wybrany, według ciebie najlepszy portfel Ripple (chociaż jak wspomniano, jeśli XRP kryptowaluta została zakupiona za pomocą konta bankowego, nie będziesz mógł jej przetransferować przez kilka dni, więc pamiętaj o tym, jeśli potrzebujesz szybkiego dostępu do XRP).

Podsumowanie / dalsze informacje

Gratulacje! Już wiesz jak i gdzie kupić Ripple XRP! Jednak to dopiero początek. W zależności od tego, co cię interesuje w kryptowalutach, istnieje wiele możliwości uzyskania odpowiedniej wiedzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładniej czym jest handel kryptowalutami, na czym polega trading kryptowalut, istnieje wiele, wiele różnych opcji kupna i sprzedaży krypto oraz instrumentów pochodnych. Być może chcesz pomóc w rozwoju samej technologii blockchain – nie brakuje informacji ani projektów, do których można dołączyć. Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu włączyć się aktywnie w społeczność kryptowalut, wiele osób w mediach społecznościowych rozmawia o technologii oraz jak kształtuje się kurs XRP. Cokolwiek robisz, witaj w tym jeszcze nieco dzikim, ale jakże ekscytującym świecie kryptowalut!

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. W dziale Edukacja, naszym priorytetem jest dostarczanie najwyższej jakości sprawdzonych informacji. Poświęcamy czas na identyfikację, badanie i tworzenie treści edukacyjnych, które są przydatne dla naszych czytelników. Aby utrzymać ten standard i nadal tworzyć niesamowite treści, nasi partnerzy mogą nagradzać nas prowizją za miejsca w naszych artykułach. Jednak te prowizje, w żaden sposób, nie wpływają na nasze procesy tworzenia bezstronnych, uczciwych i pomocnych treści.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz