Najlepsze aplikacje do handlu kryptowalutami w 2021

Udostępnij artykuł

Pomimo licznych przeszkód na swojej drodze, kryptowaluty stale zyskują na popularności na całym świecie – i to z pozytywnych względów! Coraz częściej pada pytanie – jak handlować kryptowalutami? Wraz ze wzrostem popularności, większa liczba inwestorów po raz pierwszy wchodzi do krypto-świata i zaczyna poszukiwania najlepszych narzędzi, aplikacji i platform umożliwiających handel kryptowalutami, które wyróżniają się na tle innych. Aby pomóc Ci zdecydować, która aplikacja Bitcoin jest dla Ciebie optymalna, przygotowaliśmy i opisaliśmy naszym zdaniem najlepsze aplikacje do handlu kryptowalutami na smartfony z iOS oraz z Androidem dostępne w 2021 roku.

W tym artykule:

 1. Stormgain – najlepsza dla początkujących
 2. Robinhood – dla traderów kryptowalut i akcji
 3. Coinbase – solidna giełda
 4. Kucoin – najlepsze wsparcie użytkownika
 5. Binance – najlepszy dla altcoinów
 6. Gemini – bardzo bezpieczna opcja na handel kryptowalutami
 7. XCOEX – łatwa w użyciu aplikacja Bitcoin
 8. Wnioski

Dlaczego aplikacje do handlu kryptowalutami są przydatne?

Aplikacje mobilne są szczególnie przydatne i wygodne do regularnego, codziennego handlu bitcoinami oraz innymi kryptowalutami, ponieważ umożliwiają śledzenie rynku w czasie rzeczywistym i handlowanie przez całą dobę, bez konieczności spędzenia przed komputerem całego dnia.

Rozpocznij handel kryptowalutami na sprawdzonej giełdzie StormGain

Możliwość podejmowania natychmiastowych decyzji niezależnie od aktualnego miejsca pobytu jest tu kluczową sprawą, ponieważ rynek kryptowalut charakteryzuje się dużą zmiennością z częstymi gwałtownymi wahaniami cen. Poniżej znajdziesz opisane wybrane przez nas najlepsze aplikacje do handlu, które w ostatnich latach zyskały dobrą reputację wśród traderów kryptowalutowych na całym świecie (ich kolejność jest przypadkowa).

Czołowe aplikacje do handlu kryptowalutami:

#1 Stormgain – dobry wybór dla początkujących

Stormgain to prosta, ale rozbudowana platforma, która oferuje wiele par kryptowalutowych i umożliwia dokonywanie zakupów za pomocą karty kredytowej/debetowej. Oferuje wbudowane wykresy z szeroką gamą narzędzi i wskaźników, a klienci mogą ubiegać się o konta, które pozwolą na krypto trading z maksymalnie 100-krotną dźwignią w niektórych parach walutowych. Co istotne, większość par handlowych jest powiązana z Tetherem (USDT), a niektóre z Bitcoinem (BTC). Bitcoin aplikacja od Stormgain zapewnia pełny dostęp do usług tej giełdy.

Zalety aplikacji Stormgain:

 • Szybka i łatwa rejestracja, która naprawdę zajmuje tylko 5 sekund.
 • Dostępne treningowe, darmowe konto demo do nauki handlu bez ryzyka.
 • Najniższe prowizje na rynku.
 • Powiadomienia cenowe i sygnały.

Wady aplikacji Stormgain:

 • Możliwa wpłata za pomocą kryptowalut, ale brak możliwości depozytu walut tradycyjnych (fiat).

#2 Robinhood

Robinhood, aplikacja, która promuje się jako platforma handlowa dla pokolenia milenialsów, wprowadziła usługi handlu kryptowalutami w drugim kwartale 2019 r. Zgodnie z przewidywaniami ta funkcja aplikacji już niedługo po uruchomieniu zdobyła dużą popularność wśród młodych, samodzielnych inwestorów, którzy do tej pory nie wiedzieli jak handlować kryptowalutami.

Jednym z głównych powodów popularności, który ta Bitcoin-aplikacja zdobywa wśród młodych i początkujących inwestorów jest jej bezprowizyjność. Oznacza to, że ​​użytkownicy Robinhooda mogą handlować kryptowalutami, akcjami, funduszami ETF i opcjami bez konieczności płacenia jakiejkolwiek prowizji dla twórców aplikacji.

Oczywiście zwykle musimy zgodzić się na pewien kompromis, jeśli korzystamy z czegoś darmowegoRobinhood nie jest tu wyjątkiem. W przeciwieństwie do wszystkich innych aplikacji do handlu kryptowalutami, które opisano w dalszej części tego artykułu, Robinhood nie oferuje w pełni funkcjonalnej platformy do tradingu online.

Zapewnia on jedynie najbardziej podstawowe funkcje z niektórymi dodatkami. Jest to wystarczająco dobra opcja dla handlujących po raz pierwszy i inwestorów-amatorów, ale nie jest wyposażona w funkcje, których obecności w aplikacji wymagać będzie większość profesjonalistów.

Zalety aplikacji Robinhood

 • Aplikacja ma prosty w użyciu interfejs, który nie stanowi wyzwania dla początkujących.
 • Nie ma określonego minimalnego salda konta.
 • Zero prowizji.
 • Ułatwia handel kryptowalutami początkującym traderom.
 • Obsługuje handel akcjami, opcjami i funduszami ETF.

Wady aplikacji Robinhood

 • Ograniczona liczba funkcji.
 • Nie oferuje raportów rynkowych.
 • Niektóre funkcje dostępne tylko dla użytkowników premium.

#3 Coinbase

Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalut, oferuje bogatą w funkcje aplikację handlową, którą można połączyć bezpośrednio ze swoim kontem bankowym. Oczywiście oprócz samej największej kryptowaluty Bitcoin aplikacja ta obsługuje wiele metod płatności za kupno i handel kryptowalutami. Należą do nich przelewy SEPA, płatności kartą debetową i kredytową, Interac Online i więcej.

Aplikacja do tradingu Coinbase jest obecna w prawie trzydziestu krajach na całym świecie i obsługuje mnóstwo wiodących kryptowalut, w tym te najważniejsze: ETH, ETC, BCH, LTC, BAT, ZRX, ZEC i USDC oraz oczywiście sam Bitcoin.

Aplikacja zawiera różne zaawansowane narzędzia, które pomogą Ci zbudować solidny portfel kryptowalutowy. Możliwości obejmują automatyczny zakup, natychmiastowe powiadomienia o zmianie ceny, ubezpieczone depozyty BTC i tak dalej.

W tym momencie aplikacja do handlu kryptowalutami Coinbase obsługuje zakupy o wartości już od 2 dolarów.

Zalety aplikacji Coinbase

 • Obsługuje natychmiastowy zakup walut cyfrowych za pomocą karty kredytowej.
 • Umożliwia użytkownikom korzystanie z ubezpieczonych depozytów Bitcoina.
 • Obsługuje prawie wszystkie główne kryptowaluty.
 • Jedna z najlepszych platform pod względem płynności.
 • Ugruntowana marka.

Wady aplikacji Coinbase 

 • Obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia (choć jest to w pewnym stopniu odczucie subiektywne, w zależności od indywidualnych doświadczeń użytkowników).
 • Coinbase może monitorować zwyczaje użytkowników związane z kryptowalutami.

#4 Kucoin

Kucoin to kolejna wiodąca giełda kryptowalut o globalnym zasięgu i ugruntowanej marce. Możesz w prosty sposób kupić Bitcoina i swoje ulubione kryptowaluty na tej platformie za pomocą karty. Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi użytkownika, Kucoin jest intuicyjny nawet dla początkujących użytkowników, nieposiadających wcześniejszego doświadczenia w obsłudze aplikacji do handlu kryptowalutami.

Aplikacja do inwestowania w kryptowaluty oferuje funkcje analizy rynku w czasie rzeczywistym, powiadomienia cenowe, a także wnikliwe wykresy świecowe, które pomagają w zarządzaniu portfelem inwestycyjnym.

Podobnie jak Coinbase, Kucoin oferuje również solidne zabezpieczenia. Mowa tutaj o wielopoziomowych mechanizmach bezpieczeństwa obejmujących natychmiastowe powiadomienie o logowaniu, uwierzytelnienie dwuetapowe, frazę zabezpieczającą przed phishingiem i inne.

Jeśli chodzi o obsługę klienta, Kucoin oferuje pomoc przez 24 godziny 7 dni w tygodniu i ogólnie uważa się, że ma lepszą obsługę klienta niż większość konkurentów.

Zalety aplikacji Kucoin

 • Obsługuje prawie wszystkie główne kryptowaluty.
 • Oprócz samego Bitcoina aplikacja ma ogólnie ponad 450 par handlowych daje wiele możliwości.
 • Wysokiej jakości analizy i powiadomienia cenowe w czasie rzeczywistym.
 • Stosunkowo niskie opłaty handlowe i prowizje.
 • Zadowalająca płynność i wolumen obrotów.
 • Duże osiągnięcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa.

Wady aplikacji Kucoin 

 • Brak portfela offline.
 • Przeciętne wsparcie na czacie.
 • Wpłaty i wypłaty walut tradycyjnych (fiat) są niedostępne.

#5 Binance

Jako jedna z największych giełd kryptowalut pod względem wolumenu obrotu Binance praktycznie nie wymaga przedstawienia. Marka mówi sama za siebie. Platforma handlowa jest dostępna zarówno w formie aplikacji na Androida, jak i iOS. Oprócz Bitcoina i autorskiej kryptowaluty firmy Binance Coin (BNB), aplikacja obsługuje wiele altcoinów (kryptowalut alternatywnych), w tym praktycznie wszystkie najważniejsze, zatem stanowi idealne rozwiązanie problemu “jak handlować kryptowalutami alternatywnymi”.

Bitcoin aplikacja jest wyposażona w wiele zaawansowanych funkcji, a także obsługuje transakcje kontraktami futures z maksymalnie 125-krotną dźwignią w parze transakcyjnej BTC-USDT. Obsługiwany jest również handel z dźwignią m.in. XRP.

Narzędzia do tworzenia wykresów na bieżąco, powiadomienia i pozostałe zaawansowane funkcje tradingowe ułatwiają stałe trzymanie ręki na pulsie i monitorowanie rynku, a dokładniej stanu naszego portfela.

Zalety aplikacji Binance

 • Obsługuje ogromną liczbę kryptowalut.
 • Obsługuje handel kontraktami futures na kryptowaluty i handel z dźwignią, choć o ograniczonych możliwościach.
 • Szereg opcji dotyczących portfela.
 • Możliwe anonimowe prowadzenie konta ze stosunkowo dużym limitem wpłat i wypłat.
 • Stabilne działanie aplikacji.

Wady aplikacji Binance

 • Obsługa klienta jest często powolna, prawdopodobnie z powodu dużego ruchu.
 • Ograniczone opcje depozytów.

Giełda kryptowalut z dźwignią i bez wymogu KYC – StormGain.

#6 Gemini

Gemini, firma założona przez bliźniaków Winklevoss, rozpoczęła swoją przygodę jako wiodąca giełda kryptowalut w 2015 roku. Towarzysząca jej aplikacja Gemini powoli zdobywa popularność w kręgach inwestorów handlujących kryptowalutami.

Biorąc pod uwagę ofertę konkurencji, za wyborem Gemini przemawia wiele argumentów. Oprócz solidnej marki jest to również w pełni regulowana prawnie giełda, co dodatkowo zwiększa zaufanie wobec niej. Była to również pierwsza amerykańska giełda kryptowalut, która oferowała wymianę krypto-krypto i USD.

Aplikacja bitcoinowa do tradingu Gemini to właściwie rozszerzenie funkcji portfela mobilnego tej firmy, który przed 2018 rokiem był jedynym sposobem, w jaki użytkownicy mogli kupować i sprzedawać cyfrowe aktywa. Aplikacja jest szybka, ma przyjazny dla użytkownika interfejs i umożliwia łatwe deponowanie pieniędzy, aby kupować i sprzedawać obsługiwane kryptowaluty jednym dotknięciem palca.

Zalety aplikacji Gemini

 • Częste rabaty i specjalne oferty przy inwestycjach o dużej wartości.
 • Obsługa zautomatyzowanych zamówień kupna.
 • Solidne zabezpieczenia, w tym uwierzytelnianie dwuskładnikowe przy użyciu AUTHY.
 • W pełni regulowana przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (New York State Department of Financial Services).

Wady aplikacji Gemini

 • Ze względu na zgodność z przepisami rejestracja na platformie może być nieco skomplikowana.
 • Ograniczone metody depozytu środków.
 • W porównaniu do konkurencji niewiele par handlowych.

#7 XCOEX

XCOEX zostało założone w 2017 roku przez międzynarodowy zespół ekspertów, których głównym celem było zapewnienie najlepszej dostępności rynku kryptowalut zarówno wprawionym inwestorom, jak i początkującym.

Zalety aplikacji XCOEX:

 • Prosta w użyciu aplikacja do inwestowania w kryptowaluty dostępna w wielu językach.
 • Obecne główne kryptowaluty (BTC, ETH, XRP, LTC, BCH).
 • Połączenie giełdy i bezpiecznego portfela blockchainowego.
 • Całodobowe wsparcie zespołu obsługi klienta.

Wnioski

Podsumowując: którąkolwiek satysfakcjonującą Cię aplikację wybierzesz, aby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę pod hasłem handel kryptowalutami, niemożliwe jest pozbycie się ryzyka związanego ze zmiennością rynku krypto. Upewnij się także, czy handel kryptowalutami jest legalny w Twojej jurysdykcji. Dlatego BeInCrypto zaleca, aby zawsze dokładnie oceniać ryzyko i w razie wątpliwości skonsultować się z profesjonalnym doradcą lub ekspertem finansowym.

Tymczasem, jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się skontaktować z BeInCrypto, korzystając z naszych profili w mediach społecznościowych na Facebooku, Twitterze oraz grupie na Telegramie.

Porady handlowe znajdziesz również po zalogowaniu na giełdzie StormGain

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. W dziale Edukacja, naszym priorytetem jest dostarczanie najwyższej jakości sprawdzonych informacji. Poświęcamy czas na identyfikację, badanie i tworzenie treści edukacyjnych, które są przydatne dla naszych czytelników. Aby utrzymać ten standard i nadal tworzyć niesamowite treści, nasi partnerzy mogą nagradzać nas prowizją za miejsca w naszych artykułach. Jednak te prowizje, w żaden sposób, nie wpływają na nasze procesy tworzenia bezstronnych, uczciwych i pomocnych treści.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Shilpa is a network engineer and management graduate who is deeply passionate about artificial intelligence and blockchain technology. She has been associated with several leading science & tech publications throughout her career as a journalist and columnist. Full-time foodie, semi-skilled musician, wannabe novelist.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz