Jak handlować kryptowalutami i zarabiać na tym?

Udostępnij artykuł

Ponieważ Bitcoin radzi sobie w ostatnim czasie bardzo dobrze, więcej osób niż kiedykolwiek angażuje się w handel na giełdzie, poszukując informacji na temat tego, jak handlować kryptowalutami.

Sponsorowane

Sponsorowane

Podczas gdy niektóre osoby interesuje ogólna przestrzeń blockchain, wiele z nich po prostu handluje Bitcoinem dla zysku. Jeśli jesteś jedną z nich, ten przewodnik przedstawi ci najlepsze sposoby generowania zysku dzięki Bitcoinowi.

W tym przewodniku:

Jak zacząć?
1. Kupuj taniej, sprzedaj drożej
2. Podążaj za analizą techniczną
3. Nie ulegaj FOMO
4. Stopy procentowe i pożyczki
5. Zabezpiecz swój portfel na przyszłość
6. Uważaj na portfele giełdowe
7. Sprawdzaj opłaty za wymiany walut
Podsumowanie

Sponsorowane

Sponsorowane

Jak zacząć?

Zanim dowiesz się, jak handlować kryptowalutami, w tym Bitcoinem, ciesząc się zyskami, musisz zarejestrować się na giełdzie kryptowalutowej. Na szczęście, jest to łatwy proces.

Istnieją różne platformy, na których możesz zacząć. Wśród nich dobrymi przykładami są Coinbase, Binance, StormGain czy Kraken. Każda z tych platform oferuje prosty proces rejestracji, wymagający pewnych danych w celach weryfikacyjnych.


Gdy już założysz swoje konto, musisz zweryfikować się za pomocą jakiegoś dokumentu tożsamości. Nie powinno to jednak zająć dużo czasu.
Po zarejestrowaniu się na platformie możesz skonfigurować sposób zasilania konta za pomocą swojego konta bankowego lub karty debetowej – w zależności od opcji oferowanych przez platformę. Jeśli masz już gdzieś indziej Bitcoina, możesz też przetransferować go na preferowany portfel, aby rozpocząć trading.

1. Kup taniej, sprzedaj drożej

Gratulacje. Teraz, gdy twoje konto jest już zarejestrowane i zasilone środkami, najwyższy czas zapoznać się z narzędziami handlowymi na danej platformie. Gdy to zrobisz, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby przygotować się na przynoszący zyski handel kryptowalutami.

Wartość Bitcoina może wahać się o tysiące dolarów dziennie, czego zresztą już wcześniej wielokrotnie doświadczyliśmy. Uważni inwestorzy, którzy kupowali przy spadkach i sprzedawali na szczytach, mogli cieszyć się w tym okresie znacznymi zyskami.

To właśnie możliwość osiągnięcia zysku w tak krótkim czasie sprawia, że Bitcoin wygląda atrakcyjnie z punktu widzenia daytraderów i innych zainteresowanych.

Oczywiście, day trading może być ryzykowny – szczególnie w przypadku aktywów spekulacyjnych, takich jak Bitcoin. Zawsze istnieje ryzyko dokonania inwestycji lub sprzedaży w nieodpowiednim czasie, tracąc na tym swoje zyski. Nigdy nie można mieć całkowitej pewności na temat tego, co się wydarzy.

2. Podążaj za analizą techniczną

Chociaż dopiero co sami stwierdziliśmy, że Bitcoin jest nieprzewidywalny, istnieją różne sposoby na analizę aktywów.

Najlepsi analitycy wykryli wzorce i pewne czynniki przewidujące, dzięki którym handel kryptowalutami staje się łatwiejszy. Ponieważ oczywiście również towarzyszy im pewne ryzyko, zawsze warto opierać swoje transakcje na chociażby odrobinie dodatkowej wiedzy na temat tego, jak handlować kryptowalutami.

Na Twitterze i w innych miejscach można spotkać mnóstwo traderów zajmujących się analizą techniczną i opracowywaniem najlepszych sposobów na to, jak handlować kryptowalutami. W rzeczywistości, również BeInCrypto tworzy swoje własne analizy, które możesz tu przeczytać. Jeśli nauczysz się analizować wykresy samodzielnie, zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na zarabianie na Bitcoinie i innych kryptowalutach.

3. Nie ulegaj FOMO

Fear of Missing Out, w skrócie FOMO, to realne zjawisko w świecie handlu Bitcoinem. Może zdarzyć się, że obudzisz się i zauważysz, że twoje aktywa wzrosły o 10 000 złotych w ciągu zaledwie kilku godzin.

Może wydawać ci się, że cena nigdy nie przestanie rosnąć, a ty będziesz chciał jeszcze doinwestować, aby cieszyć się zyskami. Nie rób tego.
To znaczy: nie rób tego, chyba że masz powody, aby wierzyć, że wartość danych aktywów będzie nadal rosnąć.

Ogólnie rzecz biorąc, w końcu przyjdzie moment, w którym wieloryby – inni traderzy z grubym portfelami zaczną dokonywać sprzedaży, na skutek czego ceny aktywów spadną w mgnieniu oka. Jeśli dokonasz zakupu tuż przed tym, stracisz całkiem sporo pieniędzy.

Zadbaj o to, aby nie ulegać FOMO i dokonywać tylko przemyślanych inwestycji, aby nie tracić swoich środków Nie da się uczestniczyć w każdej pompie na rynku. Warto jednak być ostrożnym i rozsądnie decydować się na zarabianie na Bitcoinie.

4. Stopy procentowe i pożyczki

Pożyczanie Bitcoinów (tzw. lending) nie jest handlem w najbardziej tradycyjnym sensie, jednak jest to fantastyczny sposób na zarabianie.

W zależności od wybranej platformy, możesz pożyczać swoje Bitcoiny, zarabiając na tym dzięki wysokim stopom procentowym. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej pożyczysz, tym więcej zarobisz w dłuższej perspektywie.

Co więcej, niektóre platformy nawet nagrodzą cię w swoich tokenach za korzystanie z ich platformy. Będziesz więc zarabiać odsetki od pożyczania Bitcoina, jak również tokeny z platformy. Podwójne zwycięstwo.

5. Zabezpiecz swój portfel na przyszłość

Zwracaj uwagę na funkcje handlowe na wybranej przez siebie giełdzie. Jeśli nie możesz wpatrywać się w swoje portfolio 24/7, ustal limity kupna i sprzedaży na wypadek drastycznej zmiany cen.

Czy twoja platforma oferuje handel z depozytem zabezpieczającym lub trading z dźwignią? Jak wygląda lista obsługiwanych przez nią kryptowalut? Jeśli planujesz zaangażować się w więcej niż sam handel Bitcoinem, sprawdź jak wiele aktywów jest na niej dostępnych.

Wykorzystanie funkcji handlowych jest niezbędne podczas prób generowania zysku z handlu Bitcoinem. Im więcej funkcji, tym większa elastyczność – jest to bardzo ważne dla ciebie jako tradera.

6. Uważaj na portfele giełdowe

O ile nie jesteś day traderem, nie trzymaj swoich Bitcoinów na portfelu giełdowym. Nawet jeśli jesteś day traderem, zadbaj o to, aby przechowywać większość swoich aktywów w innym portfelu – najlepiej offline lub desktopowym.

W ten sposób, jeśli giełda zostanie zhakowana lub zaatakowana w inny sposób, twoje aktywa pozostaną bezpieczne.

7. Sprawdzaj opłaty za wymiany walut

Skoro mowa o giełdzie, nie chcesz, aby platformy giełdowe przejmowały wszystkie twoje zyski.

Sprawdzaj opłaty transakcyjne pobierane na różnych giełdach, dbając o to, aby nie płacić zbyt wiele. W przeciwnym razie, daytraderzy mogą stracić dużo zysków, a tradycyjni inwestorzy będą musieli przełknąć kolosalne opłaty za wypłatę środków.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak handlować kryptowalutami, w tym Bitcoinem, aby czerpać z tego zysk. Ogólnie mówiąc, pamiętaj, aby zapoznawać się z tym, co dzieje się na rynku, zwracać uwagę na niektóre analizy i nie ulegać FOMO. Jeśli tylko zachowasz ostrożność, możesz liczyć na zdecydowanie bardziej pozytywne doświadczenie z tradingiem. Chcesz porozmawiać o swoich strategiach? Zapraszamy na naszą grupie na Telegramie!

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. W dziale Edukacja, naszym priorytetem jest dostarczanie najwyższej jakości sprawdzonych informacji. Poświęcamy czas na identyfikację, badanie i tworzenie treści edukacyjnych, które są przydatne dla naszych czytelników. Aby utrzymać ten standard i nadal tworzyć niesamowite treści, nasi partnerzy mogą nagradzać nas prowizją za miejsca w naszych artykułach. Jednak te prowizje, w żaden sposób, nie wpływają na nasze procesy tworzenia bezstronnych, uczciwych i pomocnych treści.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz