Dogecoin predykcje: czy warto podążać za trendem?

Udostępnij artykuł

Dogecoin jest obecnie gorącym tematem w świecie kryptowalut. Wygląda na to, że każdy, kto inwestuje w te aktywa, osiąga ogromne zyski, co prowadzi innych do inwestowania z obawy przed utratą takiej okazji (FOMO).

Sponsorowane

Sponsorowane

Czy jesteś jednym z takich inwestorów?

Czy czujesz, że powinieneś być? W tym artykule omówimy Dogecoina i czy jest on rzeczywiście warty Twojej uwagi.

Sponsorowane

Sponsorowane

W tym przewodniku:

Dogecoin – czy warto kupić?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy Dogecoin jest warty zainwestowania. W końcu projekt ten został stworzony jako żart przez Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera, dwóch inżynierów oprogramowania.

Dogecoin jest reprezentowany przez mem, a mianowicie minę “Doge”, którą robi pies rasy Shiba Inu. To właśnie z powodu tego mema mnóstwo pieniędzy zostało wpompowanych w ten token.

Mimo, że token może być używany do zakupu towarów i usług, pod warunkiem, że platforma sprzedaży go obsługuje, Dogecoin nie jest postrzegany jako waluta, tak jak Bitcoin.

Kryptowaluta o psiej twarzy nie ma limitu podaży, nawet jeśli jej kapitalizacja rynkowa wynosi 71 miliardów dolarów na dzień dzisiejszy. Brak limitu oznacza, że waluta będzie się tylko upowszechniać, co z technicznego punktu widzenia oznacza spadek jej wartości w czasie, czyli inflację. To sprawia, że Dogecoin jest podobny do dolara amerykańskiego, którego wartość stale spada z tego samego powodu.

Z tego powodu wielu ekspertów finansowych uważa, że raczej nie warto kupować Dogecoin. Projekt ten jest stale dumpowany, a jego cena w ciągu zaledwie jednego dnia zmienia się o kilkadziesiąt procent.

Nie wspominając już o tym, że gigant technologiczny Elon Musk nieustannie wpływa na cenę Dogecoin, po prostu tweetując na jego temat. Mimo, że wielu chętnych do podjęcia ryzyka kupna DOGE znacznie zyskało w ostatnim czasie, to z pewnością nie jest to bezpieczna inwestycja.

Co ciekawe, Dogecoin ma pewne zalety w porównaniu z innymi kryptowalutami. Po pierwsze, transakcje w tej sieci potwierdzane są znacznie szybciej niż w przypadku Bitcoina czy Ethereum – często trwa to zaledwie kilka sekund. Opłaty transakcyjne są również niższe, a wokół tego aktywa istnieje prawdziwie oddana i przyjazna społeczność.

Jeśli jesteś gotów zaryzykować, możesz uznać kupno Dogecoin za wartościową inwestycję. Należy tylko pamiętać o tym, jak bardzo zmienne jest to aktywo.

Gdzie kupić Dogecoin?

Jeśli nadal zastanawiasz się nad kupnem, oto kilka miejsc, w których możesz kupić Dogecoin.

Giełda kryptowalut

Wiele popularnych giełd posiada Dogecoin (DOGE). Zarejestrowanie się na platformach takich jak Binance, Kraken i Bittrex umomożliwi Ci inwestowanie w Dogecoin. Na tych giełdach można również znaleźć różne pary handlowe. Niektóre oferują parę handlową USD, podczas gdy zawsze możesz liczyć na pary handlowe z Bitcoinem lub USDT, jeśli masz już jakieś kryptowaluty.

Robinhood

Robinhood to platforma tradingowa, która koncentruje się głównie na akcjach. Jednakże, obsługuje również Dogecoin i niektóre inne kryptowaluty. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można kupić Dogecoin poza giełdą kryptowalutową. Należy również pamiętać, że platforma miewa kłopoty, gdy cena Dogecoin jest pompowana, czasami nawet wstrzymuje wypłaty i transakcje.

Należy pamiętać, że ta platforma nie ubezpiecza swoich inwestycji w kryptowaluty, jak robi to wiele giełd.

Jak sprzedać lub kupić Dogecoin?

Możesz absolutnie swobodnie kupować i sprzedawać Dogecoin. Najlepszym miejscem do tego jest giełda kryptowalutowa, taka jak StormGain lub Binance, jak wspomniano powyżej. Możesz kupić Dogecoin za USD lub różne aktywa kryptowalutowe w oparciu o platformę i sprzedać go również za te same pary handlowe. Jest to możliwe również na Robinhood, ale nie jest to najlepszym rozwiązaniem.

Doge – kupno na Coinbase lub BitBay

Na dzień dzisiejszy, nie, nie można kupić Dogecoin na Coinbase ani na giełdzie BitBay. Ale w maju 2021 roku Coinbase przygotowuje się do notowania kolejnych aktywów. Prezes Brian Armstrong twierdzi, że potrwa to, jak ma nadzieję, od sześciu do ośmiu tygodni.

Czy Dogecoin osiągnie 1 USD?

Wielu inwestorów poważnie liczy na to, że kurs Dogecoin osiągnie poziom 1 dolara. Były już różne momenty, w których “miał” on osiągnąć tę okrągłą liczbę. 20 kwietnia 2021 roku redditorzy i reszta społeczności Dogecoin planowali wypompować swoją ulubioną kryptowalutę do tej właśnie liczby. Tak się nie stało. W rzeczywistości, cena aktywów znacznie spadła.

Elon Musk miał podobno pompować go, gdy gościł w Saturday Night Live. Chociaż wspomniał o aktywie dużo, to tak naprawdę nie podniósł jago ceny w żaden sposób. W odniesieniu do ceny wypadło to słabo.

Niemniej jednak, w przestrzeni kryptowalutowej mają miejsce istotne wydarzenia. Na przykład, wejście na giełdę Coinbase może autentycznie podnieść wartość Dogecoina. Coinbase jest jedną z najbardziej popularnych giełd w USA i przemawia do początkujących użytkowników kryptowalut. Jeśli ci początkujący będą mieli łatwy dostęp do Dogecoin, zmogą go kupić i potencjalnie podwyższyć wartość aktywa do dolara, jeśli nie wyżej. W Polsce również możemy korzystać z giełdy Coinbase i dokonywać transakcji jak np. kupno BitcBitcoina kartą debetową.

Podsumowanie

Teraz jesteś o wiele bardziej świadomy Dogecoina, i możesz samodzielnie zadecydować, czy warto zainwestować w DOGE, czy nie. Po prostu bądź ostrożny, a trading nie przysporzy Ci kłopotów. Jeśli jeszcze chcesz porozmawiać na ten temat z innymi traderami, zachęcamy do odwiedzin naszej grupy na Telegramie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. W dziale Edukacja, naszym priorytetem jest dostarczanie najwyższej jakości sprawdzonych informacji. Poświęcamy czas na identyfikację, badanie i tworzenie treści edukacyjnych, które są przydatne dla naszych czytelników. Aby utrzymać ten standard i nadal tworzyć niesamowite treści, nasi partnerzy mogą nagradzać nas prowizją za miejsca w naszych artykułach. Jednak te prowizje, w żaden sposób, nie wpływają na nasze procesy tworzenia bezstronnych, uczciwych i pomocnych treści.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Max is a cryptocurrency journalist with an affinity for games and emerging technology. After leaving school to start a writing career, he wrote his first article on blockchain and fell down the rabbit hole. Since starting in 2017, Max has worked with multiple blockchain startups and crypto enthusiast spaces, doing his best to educate the world on the nascent technology.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz