Kopanie w chmurze – listopad 2020. Czym jest cloud mining?

Udostępnij artykuł

Cloud mining, czyli kopanie kryptowalut w chmurze to usługa wykonywana w ramach zdalnego centrum serwerowego o współdzielonej mocy obliczeniowej. Jako taki, cloud mining pozwala każdemu użytkownikowi w dowolnym miejscu na świecie na kopanie Bitcoina lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty, którą można wydobywać, bez konieczności samodzielnej obsługi czy inwestycji w sprzęt do kopania krypto, czyli koparki.

W tym artykule:

 1. Stormgain cloud mining
 2. Genesis cloud mining
 3. Nicehash cloud mining
 4. HashFlare
 5. Hashnest
 6. Eobot
 7. Hashing24

Co to jest kopanie kryptowalut w chmurze?

Kopanie kryptowalut może być kosztowne, szczególnie, gdy chodzi o kopanie Bitcoina. Jako największa i najpopularniejsza na świecie kryptowaluta, Bitcoin ma również największą społeczność zajmującą się kopaniem. Chociaż ogólnie jest to pozytywna rzecz, ponieważ pokazuje ogromne zainteresowanie tą monetą, oznacza to również, że konkurencja na rynku jest tak duża, że właściwie ​​nikt nie może samodzielnie kopać BTC, np. z użyciem własnego procesora lub karty graficznej, jak było to możliwe w początkowych latach kryptowalut.

Zamiast tego, aktualnie do kopania potrzebne są całe tzw. farmy górnicze czy kopalnie kryptowalut, w których osoby kopiące krypto – górnicy korzystają z profesjonalnego sprzętu do kopania krypto wartego często kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie wspominamy już nawet o ogromnych kosztach energii elektrycznej, która jest niezbędna do działania koparek kryptowalut.

Oczywiście niewiele osób może sobie na to finansowo pozwolić, dlatego pojawiło się inne rozwiązanie – kopanie kryptowalut w chmurze online.

Jak wspomniano, kopanie kryptowalut online pozwala ludziom wydobywać własne kryptowaluty bez konieczności posiadania niezbędnego, specjalistycznego sprzętu. Biorąc pod uwagę, ile kosztują koparki kryptowalut, jest to rozsądna i preferowana opcja dla tysięcy ludzi na całym świecie.

Kopanie krypto w chmurze stanowi znacznie tańszą alternatywę, z której właściwie każdy może skorzystać, niezależnie od tego, ile czy w jakim stopniu może wnieść własnego wkładu. Zawsze można dokupić więcej mocy obliczeniowej. Jest to również znacznie bezpieczniejsze niż próba czerpania zysków z handlu kryptowalutami (tradingu), ponieważ istnieje mniejsze ryzyko poniesienia wielkich strat.

Jak działa cloud mining?

Przetwarzanie w chmurze jest jednym z najszybciej rozwijających się trendów i zapewnia dostęp do wszelkiego rodzaju usług obliczeniowych, takich jak pamięci masowe, bazy danych, serwery i oprogramowanie – wszystko to w zasięgu za pośrednictwem chmury. Dla cloud mining PC, smartfon czy tablet – nie ma różnicy, a połączenie z internetem musisz mieć tylko w momencie zamówienia usługi.

Ponieważ kopanie kryptowalut stanowi trzon zapewniający stabilność, bezpieczeństwo i decentralizację sieci wielu monet podobnych do Bitcoina, pojawienie się koncepcji miningu za pośrednictwem chmury (online) nie trwało długo.

Zasadniczo cloud mining polega na zainwestowaniu określonych pieniędzy w firmę, która posiada sprzęt wydobywczy, czyli koparki. Firma oblicza, ile mocy haszującej użytkownik może uzyskać dzięki swojej inwestycji i wypłaca określony w umowie ekwiwalent za wniesiony wkład w postaci pewnej ilości BTC, którą udałoby się wykopać tą mocą.

Oznacza to jednocześnie, że inwestycja użytkownika kupującego moc wydobywczą służy do utrzymania sprzętu, opłacenia kosztów kopania, obsługi technika i tym podobnych. Kwota, którą użytkownik zainwestuje, zależy od umowy, którą wybierze, ponieważ firmy oferujące cloud mining mają w swojej ofercie rozmaite opcje, aby zaspokoić potrzeby i możliwości praktycznie wszystkich potencjalnych zainteresowanych.

Rozpoczęcie kopania krypto w tym przypadku jest bajecznie łatwe, a wszystko, co potencjalny „górnik” musi zrobić, to otworzyć konto w jednej z tych firm oferujących kopanie krypto online w chmurze. Następnie może przeglądać i przeanalizować oferowane umowy wydobywcze, a po poznaniu szczegółów wybrać ofertę, która jest dla nich najlepsza, i odpowiednią moc haszującą (czyli to, co w kopaniu najważniejsze).

Oczywiście, zaleca się użytkownikom, aby byli bardzo ostrożni podczas wyboru firmy oferującej cloud mining. Jest to bardzo zdradliwy region rynku krypto i często pojawiają się fałszywe firmy-wydmuszki, które kuszą niskimi cenami i gwarantują ogromny zwrot z inwestycji.

Po zawarciu umowy, wpłacie pieniędzy i kilku dniach działania znikają z sieci, aby nigdy więcej się już nie pojawić (chyba, że pod inną nazwą, z lekko zmienionym wyglądem strony internetowej i podobnymi, cudownymi zasadami współpracy). Poniżej wymieniamy firmy oferujące cloud mining, które na rynku istnieją już pewien czas i wydają się chociaż w pewnym stopniu sprawdzone – co nie znaczy, że zawsze opłacalne.

W zasadzie kopanie kryptowalut w chmurze sprawia, że mining jest dostępny i osiągalny dla każdego człowieka na świecie, co nie miałoby miejsca, gdyby każda osoba mająca ochotę spróbować kopania musiała samodzielnie kupić sprzęt a potem szukać jak skonfigurować koparkę kryptowalut. Zanim jednak zaczniemy porównywać kopanie krypto online z „tradycyjnym”, kopaniem z użyciem sprzętu dostępnego stacjonarnie, powinniśmy najpierw skupić się na kwestii potencjalnych zysków i ryzyka.

Najlepszy cloud mining – stan na październik 2020

W październiku 2020 wybór redakcji BeInCrypto to StormGain i usługa cloud miningowa tej giełdy. Dlaczego?

 • StormGain cloud mining oferuje kopanie kryptowalut w chmurze – Bitcoin mining sprzętem StormGain, bez zużycia baterii własnego telefonu komórkowego lub komputera.
 • Szybkość kopania kryptowalut zależy od serwerów StormGain. Szybkość jest ograniczona liczbą użytkowników uczestniczących w procesie kopania.
 • Co 30-40 minut (w zależności od czasu produkcji bloków Bitcoina), nagrody z kopania są równo rozdzielane między wszystkich użytkowników, którzy uczestniczą w procesie.
 • Po tym, jak nagroda za kopanie Bitcoin wyniesie równowartość co najmniej 10 USDT, wystarczy kliknąć przycisk „Wypłać”. Cokolwiek wykopałeś, zostanie przelane na Twoje konto przez StormGain w ciągu 72 godzin.
 • Płatności mogą być ograniczone lub zablokowane na podstawie decyzji firmy, opartej na specjalnym algorytmie przeciwdziałania oszustwom.
 • Zysk z kopania Bitcoina w chmurze zostanie przelany na Twoje konto handlowe USDT. Pamiętaj, że można to wykorzystać tylko do transakcji na StormGain.
 • Wszelkie zyski, które uzyskasz z tych transakcji na StormGain, będą mogły być wypłacane lub wymieniane według własnego uznania.


Czy kopanie w chmurze jest opłacalne?

Podstawową rzeczą, którą musisz zrozumieć w temacie kopania w chmurze i firm oferujących cloud mining jest to, o czym wspomnieliśmy już wyżej – większość z nich to programy typu Ponzi, czyli piramidy. Kiedy mówimy większość, mamy na myśli to, że naprawdę 9 na 10 z nich nie jest godnych zaufania.

Te oszukańcze firmy nigdy nie wydobywają kryptowalut. Zamiast tego biorą tylko pieniądze inwestorów i wykorzystują je dla własnych celów. Kiedy przybywają do nich nowi inwestorzy i wpłacają swoje pieniądze na „kontrakt miningowy”, to część z nowo wpłaconych kwot właściciele fałszywej firmy wypłacają poprzednim inwestorom, zachowując większość dla siebie, a jednocześnie usypiając czujność użytkowników.

Następnie, gdy nadchodzą do nich nowi inwestorzy, po prostu powtarzają cały proces. Charakterystyczną cechą tego typu scamów (oszustw) jest często intensywny, krzykliwy wręcz marketing.

Skargi na takie firmy można znaleźć niemal wszędzie.

W przypadku legalnych firm działających na rynku, kopanie w chmurze może być opłacalne, choć tylko pod pewnymi warunkami. Jeśli założymy, że cena BTC pozostanie taka sama, prawdopodobnie zajmie to od około sześciu miesięcy do nawet kilku lat, zanim osiągniesz próg rentowności – oczywiście w zależności od firmy, cen, umów i innych opłat oraz czynników.

Wszystko po tym czasie będzie dla Ciebie czystym zyskiem. Innymi słowy, nie należy od razu oczekiwać zdumiewających rezultatów, chyba że oczywiście zaczniesz kopać wtedy, gdy Bitcoin jest na najniższym poziomie cenowym, a niedługo potem osiągnie nowe szczyty, czyli ATH (all time high).

Kopanie w chmurze a własna koparka krypto

Do tej pory dowiedzieliśmy się, że wydobywanie kryptowalut w chmurze może być opłacalne, jeśli jesteś gotów odpowiednio długo czekać. Poza tym jest to sposób z niskim progiem wejścia, tj. względnie tani, nie wymaga od Ciebie prawie nic, nie zajmuje Twojego czasu i każdy może zacząć kopać kryptowaluty za niemal każdą kwotę, jaką jest gotów zainwestować. Dobrze jednocześnie pamiętać o złotej zasadzie rynku kryptowalut: inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić.

Dokonując inwestycji w Bitcoin cloud mining, upoważniasz wybraną firmę do kopania Bitcoinów i wypłacania Ci części zysków z tego procederu. Czasem wybrać możesz kopanie Ethereum w chmurze czy nawet kopanie Dogecoin w chmurze.

Jest to na pewno o wiele wygodniejsze niż kopanie Bitcoina za pomocą własnego sprzętu.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, zwróćmy uwagę, że sam sprzęt kosztuje kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Ponadto koszty energii elektrycznej w większości krajów świata, w tym w Polsce, są tak duże, że większość kopalni kryptowalut mieści się w Chinach – kraju z zasady dość anty-bitcoinowym (chociaż to się powoli zmienia), a jedynym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że Chiny mają tanią energię i to zarówno z węgla jak i ze źródeł odnawialnych, chociażby ze względu na długość trwania pory deszczowej.

O innych krajach szczególnie korzystnych dla kopalni kryptowalutowych, np. Iranie czy Islandii, piszemy w osobnym artykule.

Następnie pomyśl o kosztach i wysiłku włożonym w utrzymanie kopalni kryptowalut, jej chłodzenie, konserwację sprzętu i upewnianie się, że wszystko działa tak jak powinno przez cały czas. Jeśli coś ulegnie awarii w dowolnym momencie, to Ty poniesiesz natychmiastowe straty, a źle zoptymalizowane koparki kryptowalut będą generować mniejsze profity.

Potem jest jeszcze kwestia konkurencji, która nigdy nie była bardziej zacięta, sądząc po obecnym hashrate sieci Bitcoina, więc zdecydowanie o tym również należy pamiętać. Innymi słowy, jeśli chcesz kopać Bitcoina, a nie inne kryptowaluty, prawdopodobnie będziesz miał bardzo trudne zadanie, jeśli wybierzesz kopanie na własnym sprzęcie. Dla porównania, kopanie w chmurze to pestka, bo wszystko, co musisz zrobić, to zainwestować w kontrakt i poczekać np. pół roku, aby zacząć widzieć zyski.

Najlepsze usługi oferujące kopanie w chmurze

Jeszcze raz chcemy wyraźnie podkreślić, jak ważna jest współpraca tylko z renomowanymi firmami oferującymi cloud mining. Jeśli interesuje Cię konkretna firma, przeprowadź własne „śledztwo” i sprawdź jej przeszłość, opinie, członków zespołu, ponieważ liczba oszustw w branży krypto jest ogromna i tak jak czasem łatwo zyskać, tak jeszcze łatwiej jest stracić pieniądze.

Na szczęście istnieje wiele realnych, renomowanych i długo istniejących firm miningowych.

1. StormGain Cloud Mining

Jak wyżej wspomniano, StormGain cloud mining oferuje kopanie kryptowalut w chmurze, bez zużycia baterii własnego telefonu komórkowego lub komputera. W chwili pisania tego artykułu wydaje się to być najciekawsza opcja dla osób, które chcą poznać co to jest cloud mining na własnej skórze, a przy tym nieco zarobić.

Zalety StormGain:

 • Wiarygodna usługa pozwalająca na kopanie kryptowalut w chmurze
 • Korzysta z niezawodnego sprzętu
 • Aktywny algorytm przeciwdziałający oszustwom
 • Dobra obsługa klienta
 • Stabilne płatności

Wady StormGain:

 • Pozwala tylko kopać BTC
 • Trudno jest dokładnie obliczyć kwotę, którą otrzymasz podczas wypłaty

2. Genesis Mining

 • Genesis Bitcoin cloud mining to pierwsza na naszej liście i jedna z niewielu naprawdę godnych zaufania firm oferujących kopanie kryptowalut w chmurze. Jest to przykład legalnej firmy, która faktycznie kupiła i skonfigurowała koparki do wydobywania kryptowalut w imieniu swoich użytkowników, i wciąż dokłada nowego sprzętu.
 • Genesis mining istnieje na rynku od czasu, gdy kopanie Bitcoina na własną rękę stało się trudne. Stanowi jedną z pierwszych firm, która zaoferowała jakąś alternatywę. Było to aż w 2013 roku, co czyni Genesis mining jednym z najstarszych podmiotów obecnych w branży. Od tego czasu Genesis Mining pozostaje ciągle na szczycie, kopiąc Bitcoiny i inne tokeny w swojej kopalni kryptowalut zlokalizowanej w Islandii.
 • Jeśli chodzi o oferowane aktywa cyfrowe, obejmują one kilka kryptowalut, takich jak Bitcoin, EthereumZcashMoneroLitecoin czy Dash. Wiele z nich to kryptowaluty zapewniające prywatność, ponieważ są one bardzo popularne przy dokonywaniu płatności krypto. Jest tam Bitcoin, a także jego najstarszy fork, Litecoin. Kolejną opcją jest też oczywiście Ethereum, ponieważ nie przeszło jeszcze na zapowiadany od dawna (i od dawna przekładany w czasie) protokół proof of stake.
 • Genesis Mining oferuje również kilka rodzajów kontraktów, które można zakupić.

Istnieją cztery różne typy planów miningowych, z których każdy ma cztery opcje kontraktu w różnych cenach:

 • Bitcoin Radiant Classic (6 miesięcy pracy)
 • Bitcoin Radiant Classic (24 miesiące pracy)
 • Bitcoin Radiant Zero (6 miesięcy pracy)
 • Bitcoin Radiant Zero (24 miesiące pracy)

Jeśli chodzi o same umowy, możesz wybrać między planami:

 • Gold
 • Platinum
 • Diamond
 • Custom

W sumie istnieje 16 kombinacji, z których każda oferuje inną cenę, TH/s (moc wydobywczą), długość trwania i inne.

Zalety Genesis Bitcoin Mining:

 • Wiarygodna usługa kopania kryptowalut online w chmurze
 • Wykorzystuje niezawodny sprzęt
 • Oferuje dobrą obsługę klienta
 • Stabilne wypłaty

Wady Genesis Mining:

 • Brak opcji umożliwiającej odsprzedaż mocy haszującej

3. Nicehash

 • Popularny serwis miningowy, swego rodzaju „market górniczy”, w którym kupujący mogą zdecydować, jaką moc wydobywczą chcą wynająć, i na jakich dokładnie warunkach. Mamy tu na myśli ilość mocy obliczeniowej, czas, na który będą potrzebować tej mocy oraz ile są gotowi za zapłacić. Następnie sprzedawcy decydują, czy warunki te są akceptowalne i czy są zainteresowani zawarciem umowy.
 • Cała ekonomia tego konkretnego rynku jest oparta na Bitcoinach. Używasz BTC, aby kupić moc haszującą, podczas gdy sprzedawcy otrzymują BTC za jej dostarczenie. Innymi słowy, otrzymasz zapłatę w Bitcoinach, niezależnie od tego, jaką kryptowalutę chcesz wydobywać. Wszystko przekształca się automatycznie w BTC.
 • Tymczasem sprzedawcy mogą zapewnić Ci dowolny rodzaj sprzętu, w tym kopanie za pomocą procesora, karty graficznej i urządzeń typu ASIC. Oczywiście, rentowność i sukces będą zależeć od wybranej przez klienta kryptowaluty do kopania oraz koparki, którą wynajmuje. Ale oznacza to również, że sam NiceHash nie ma żadnego sprzętu do kopania kryptowalut, co wprost przyznaje na swojej stronie. Platforma istnieje po prostu po to, aby połączyć kupującego ze sprzedającym i sprawić, że zawarta zostanie pomiędzy nimi umowa na kopanie krypto.
 • Usługa znana jest jako NiceHash w Europie, a w Stanach Zjednoczonych jej nazwa jest inna – WestHash. Jeśli chodzi o serwery, są one zlokalizowane na całym świecie, w tym w USA, Chinach, Indiach, Japonii i Brazylii. Zasadniczo dołączyć może każdy.

Zalety Nicehash:

 • Prosty w użyciu
 • Wypłata w BTC
 • Oprogramowanie do kopania kryptowalut jest doskonałe
 • Czasami może wypłacić więcej niż bezpośredni zysk z kopania (ze względu na korzystne kursy walut)

Wady Nicehash:

 • Opłaty serwisowe są wyższe niż w innych cloud miningach
 • Względnie wysoka stopa wypłaty
 • Niezbyt bogata oferta, jeśli chodzi o mniej popularne monety

4. HashFlare

 • Na trzecim miejscu mamy pochodzącą z Estonii firmę oferującą kopanie kryptowalut w chmurze, HashFlare. Sposób działania tej usługi jest podobny do większości innych, chociaż ta zapewnia, że posiada część oferowanego sprzętu do kopania. Co w związku z tym zrozumiałe, pozwala także na udostępnianie mocy wydobywczej przez chętnych, niezależnych górników na zasadach podobnych do wyżej opisanego serwisu NiceHash.
 • Jest to rodzaj usługi hybrydowej, która nie opiera się całkowicie na innych, takich jak NiceHash, ani nie zajmuje się kopaniem krypto przy użyciu stricte własnego sprzętu, tak jak Genesis Mining.
 • Firma rozpoczęła działalność od dostarczania kontraktów na kopanie w chmurze dla wielu krypto, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin, DASH i Zcash. Co istotne, wypłaca środki swoim klientom w kryptowalucie, którą zdecydowali się kopać – z wyjątkiem LTC, który zostaje zamieniany na Bitcoina.
 • Należy również zauważyć, że serwis oferuje dość ograniczoną liczbę umów na kopanie Ethereum w chmurze. Istnieje jednak spora liczba osób, które najwyraźniej są niezadowolone z współpracy z tą firmą, więc jej oceny w internecie nie są najlepsze. Działalność HashFlare jest jednak zgodna z prawem, choć przez dostępne opinie nie wydaje się idealnym rozwiązaniem na zarabianie na kopaniu kryptowalut.
 • Serwis był negatywnym bohaterem kilku skandali w przeszłości, które dotyczyły m.in. wprowadzenia procedur KYC i AML, zamknięcia wydobycia BTC, a nawet anulowania ważnych kontraktów bez żadnego powodu i wytłumaczenia. Ci, którzy zdecydują się dać mu szansę, powinni pozostać bardzo ostrożni.
 • Jeśli chodzi o cenę, zasady są dość proste – wybierasz, ile mocy na sekundę danej koparki chcesz kupić i cena odpowiednio się dostosowuje.

Istnieją różne ceny w zależności od kryptowaluty, którą wybierzesz, a mianowicie:

 • $1.80 za 1 MH/s dla Litecoin
 • $0.60 za 10 GH/s dla Bitcoin
 • $1.40 za 100 KH/s dla Ethereum
 • $1.40 za 1 H/s dla Zcash
 • $3.20 za 1 MH/s dla DASH

Zalety Hashflare:

 • Dobrze wyposażone centra danych o dobrej dostępności
 • Stabilne wypłaty
 • Pozwala wybrać kryptowalutę
 • Dobra obsługa klienta

Wady Hashflare:

 • Nie możesz odsprzedać swojej mocy obliczeniowej

5. Hashnest

 • Następnie mamy Hashnest, czyli serwis cloud mining, który ma dość wyjątkowego sponsora – największego na świecie producenta sprzętu do kopania kryptowalut, czyli spółkę Bitmain. Podobnie jak Bitmain, ta Hashnest ma również siedzibę w Chinach, chociaż ma swoich przedstawicieli i biura rozsiane na całym świecie.
 • Jest to również dość długo działająca usługa, która istnieje na rynku od kwietnia 2014 r. W związku z tym minęło już wystarczająco dużo czasu, aby wykluczyć, że zamiarem twórców był szybki „skok na kasę” klientów i można bezpiecznie korzystać z tego usługodawcy.
 • Nie oznacza to niestety, że nie można znaleźć osób, które są niezadowolone ze świadczonych usług – jest ich również mnóstwo. Jednak większość opinii sugeruje, że w rzeczywistości jest to zaufana, solidna opcja dla ludzi zdecydowanych na cloud mining.
 • Hashnest określa się sam jako „najlepsza platforma wydobywania kryptowalut” i domyślnie kieruje wszystkich górników do Antpoola. Ta pula jest częścią spółki Bitmain Corporation, która jest właścicielem wielu kopalni kryptowalut, nie tylko w Chinach, ale także w Islandii.
  Niestety, większość z nich nie może zostać sprawdzona i odwiedzona osobiście, ponieważ ich dokładne lokalizacje ukryte są w celu ochrony klientów i utrzymania bezpieczeństwa – przynajmniej tak twierdzi firma. Ale twierdzą również, że to właśnie ich kopalnia Bitcoinów jest największa na świecie, więc nie można podejść do nich lekceważąco, bo takich słów nie rzuca się na wiatr.
 • Podsumowując, wydobycie za pośrednictwem Hashnest jest dość proste. Wystarczy, że użytkownik pobierze aplikację mobilną i będzie mógł z niej korzystać w dowolnym momencie. Po zarejestrowaniu się otrzymuje się dedykowany adres portfela, na którym należy zdeponować wybraną ilość BTC, aby kupić hashrate. Następnie można oficjalnie rozpocząć kopanie.

Zalety Hashnest:

 • Codziennie od 20 do nawet 120 wypłat
 • Brak prowizji za wypłaty
 • Pozwala na zamianę mocy obliczeniowej na fizyczny sprzęt – koparkę kryptowalut
 • Jeśli dokupujesz dodatkową moc, natychmiast Twoje zyski wzrastają
 • Możliwość kupowania i sprzedawania posiadanej mocy obliczeniowej na otwartym rynku

Wady Hashnest:

 • Nie tak prosty w użyciu
 • Moc można kupować tylko z użyciem kilku kryptowalut
 • Ceny kontraktów potrafią się bardzo różnić od średniej rynkowej
 • Bliskie powiązania z firmą Bitmain, co dla niektórych może być kontrowersyjne
 • Ładowanie strony często jest powolne

6. Eobot

 • W kolejnym punkcie przedstawiamy serwis Eobot, który jest kolejną platformą do kopania krypto w chmurze z dość długą historią. Początki sięgają roku 2013, co czyni go jedną z najstarszych usług typu cloud mining w internecie tuż obok Genesis Mining. Eobot to firma z siedzibą w Kalifornii, której właściciele postanowili pozostać jednak anonimowi.
 • Jeśli jesteś użytkownikiem oprogramowania i nakładek typu adblock, szybko zauważysz, że Eobot nie przepada za tego rodzaju rozwiązaniami. Do poprawnego działania strony, a nawet samej rejestracji, będziesz musiał wyłączyć wtyczki blokujące lub użyć innej przeglądarki. Jednak poza tymi niedogodnościami usługa jest całkiem niezła. Domyślnie aktywne jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe 2FA i alarmy logowania z nieznanych przeglądarek, więc bezpieczeństwo jest doskonałe.
 • Jednak jeśli chodzi o kontrakty wydobywcze, właściciele nie pozostawiają klientom dużego wyboru. Możesz kupić kontrakt na 24 godziny lub 10 lat. Ale sama strona jest dość przejrzysta i łatwa w nawigacji, a wszystko jest umieszczone tam, gdzie być powinno i odpowiednio prezentowane.
 • Strona zawiera kalkulator, który pozwoli ci obliczyć, ile możesz zarobić, sądząc po ilości zakupionej mocy haszującej. Ostrzega jednak, że np. osiągnięcie progu rentowności zajmuje 52 miesiące. Innymi słowy, jest to usługa dla kogoś, kto może dużo zainwestować, ale jednocześnie musi być cierpliwym przez wiele lat.
 • Jeśli chodzi o dostępne kryptowaluty, jest ich wiele, w tym Bitcoin, Ethereum, XRPBitcoin Cash, Litecoin, EOS, USDC, TRON, DASH, DogecoinCardano, CureCoin, Monero, NEM, Zcash, BytecoinTezosStellarLisk, STEEM, Grin, i Ethereum Classic.

Zalety Eobota:

 • Wsparcie dla Androida i iOS
 • Zapewnia natychmiastowe wypłaty
 • Ma ciekawe funkcje dodatkowe

Wady Eobota:

 • Opłaty za utrzymanie koparki są wysokie
 • Strona internetowa jest zbyt prosta, wręcz toporna
 • Właściciel jest anonimowy

7. Hashing24

 • Pod koniec naszej listy znalazł się Hashing24. Jest to usługa działająca z biur na całym świecie, w tym na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii, a nawet w Tajlandii. Tymczasem ich koparki kryptowalut znajdują się w Islandii i Gruzji.
 • Serwis istnieje na rynku od kilku lat, a dokładniej od 2016 roku. Co istotne, ma ścisłe powiązania z firmą zajmującą się produkcją chipów do koparek krypto BitFury. To właśnie od nich pochodzi większość mocy obliczeniowej Hashing24. Dodaje to usłudze w pewnym stopniu zaufania i prawdziwości, a ponadto zapewnia ciągły zapas mocy haszującej do sprzedaży – prosto od producenta koparek.
 • Jednak nie jest to optymalny wybór dla tych, którzy chcą kopać krypto inne niż Bitcoin. Bitcoin jest jedyną obsługiwaną monetą, a Hashing24 oferuje dożywotnie umowy wydobywcze za jednorazową opłatę. Tak więc, jeśli chcesz zapłacić raz i kopać BTC tak długo, jak będą istnieć Bitcoiny do wydobycia (czyli do okolic roku 2140), może to być najlepsza usługa dla Ciebie.
 • Nie da się ukryć, że w porównaniu do konkurencji Hashing24 jest drogi, ale wydaje się również wiarygodnym i kompetentnym usługodawcą. Ma dobrą obsługę klienta a strona jest bardzo łatwa w nawigacji, dzięki przyjaznemu interfejsowi.
  Możesz zarejestrować się w mniej niż dwie minuty. Następnie wystarczy wybrać moc kopania. Po tym zaczyna się mining, a Ty możesz usiąść i oglądać zyski.

Zalety Hashing24:

 • Bardzo prosta w użyciu platforma
 • Wypłaty zależne od mocy obliczeniowej
 • Działa cały czas (prawie 100% uptime)
 • Pozwala uruchomić konto demo, aby zapoznać się z możliwościami
 • Może posłużyć jako portfel Bitcoin
 • Szybkie wypłaty
 • Wypłaty możliwe w każdej chwili

Wady Hashing24:

 • Trudno obliczyć dokładną kwotę, która zostanie wypłacona (opłaty transakcyjne i prowizje)
 • Brak umów krótkoterminowych
 • Tylko bitcoin cloud mining

Bonus – uwaga: BTConline

 • Na koniec ciekawostka i przestroga – do poniższego tekstu prosimy podejść z przymrużeniem oka. Chcemy wspomnieć o usłudze kopania w chmurze BTConline. To firma, która robi wszystko, co w jej mocy, aby kopanie Bitcoinów było nie tylko dostępne dla wszystkich, ale także niezwykle łatwe.
  To wrażenie uzyskują dzięki temu, że nie musimy w żadnej mierze zarządzać i konfigurować serwerów miningowych ani niczego podobnego. Podajesz adres portfela, wybierasz kontrakt, płacisz i już.
 • Serwis obiecuje wysoki poziom bezpieczeństwa, który obejmuje nawet ochronę przed atakami DDoS na swoich serwerach. Nie wspominając o firewallu klasy korporacyjnej, który zabezpiecza serwerownię przed hakerami.
 • Platforma wydaje się być również przejrzysta dzięki wypłatom w czasie rzeczywistym, co pozwala każdemu zobaczyć wszystkie wykonane transakcje. Innymi słowy, nie ma sposobu, aby firma próbowała angażować się w podejrzane interesy, ponieważ klienci mogliby to wszystko natychmiast zobaczyć (a uważnych obserwatorów nie brakuje). Co więcej, pozwala na darmowe kopanie w chmurze.
 • Oferuje również 20% prowizji od aktywnego depozytu każdego poleconego klienta, więc opłaca się rozpowszechniać informacje na ich temat wśród znajomych oraz w internecie i zachęcać ludzi do wejścia w świat kopania kryptowalut za pośrednictwem swojego linku polecającego.
 • Jeśli chodzi o obsługę klienta, podobno zespół zbudowany jest z ekspertów, którzy są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i mogą Ci pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości w każdej chwili (na stronie jednak nie znajdziesz żadnych nazwisk). Jeśli kiedykolwiek napotkasz jakiekolwiek trudności lub masz pytania, na które odpowiedzi nie znajdujesz na stronie www, możesz śmiało do nich pisać i liczyć na odpowiedź.
 • Serwis BTCOnline nie jest tak stary jak opisany wyżej Genesis Mining – istnieje dopiero podobno od 2018 roku, chociaż na jednej z podstron pojawia się rok 2017, zatem w sumie nie wiadomo. Mimo to, jak twierdzą anonimowi twórcy, szybko stał się dość popularną usługą, która pozwala ludziom z łatwością kopać kryptowaluty. Jego misją jest umożliwić zarabianie na kopaniu kryptowalut w domu każdemu, kto chce doświadczyć bycia „górnikiem krypto”, chociaż w tej wersji wirtualnej, online.

Na koniec porozmawiajmy o dostępnych kontraktach. Istnieje kilka opcji, w tym:

 • Poziom 1, który kosztuje 0,009 BTC i zarabia 0,00000200 BTC / min (0,00288000 BTC / dzień)
 • Poziom 2, który kosztuje 0,09 BTC i zarabia 0,00002100 BTC / min (0,03024000 BTC / dzień)
 • Poziom 3, który kosztuje 0,99 BTC i zarabia 0,00021000 BTC / min (0,30240000 BTC / dzień)
 • Poziom 4, który kosztuje 4,99 BTC i zarabia 0,00126000 BTC / min (1,81440000 BTC / dzień)

A zatem ogromne zyski są w zasięgu ręki. Albo nie…

Pozorne zalety:

 • Świetne funkcje bezpieczeństwa
 • Wydaje się być przejrzysty
 • Oferuje rabaty możliwe do uzyskania dzięki systemowi poleceń

Wady:

 • Jedna zasadnicza: jest to tzw. scamoszustwo. Wszystko wydaje się zbyt piękne i zbyt proste. W internecie krąży wiele negatywnych opinii o tym serwisie.
  Liczni użytkownicy nie otrzymują wypłat, te pokazane na stronie mogą być „ustawionymi” transakcjami lub np. serwis wypłaca kilku procentom klientów, aby zachować pozory działalności.
  Zwroty z inwestycji są niewyobrażalnie duże (ROI osiągane już po kilkunastu dniach w porównaniu do miesięcy/lat w innych serwisach), niemożliwe do osiągnięcia poprzez kopanie. Wysokie prowizje za polecenia, aby skusić ludzi do przekazywania dalej informacji o serwisie i naganianiu kolejnych osób. Brak rzeczowych treści na stronie internetowej, bardzo proste FAQ, brak informacji o właścicielach.
  Siedziba zlokalizowana w USA czy Wielkiej Brytanii (w zależności od podstrony), podczas gdy strona pisana jest łamaną angielszczyzną. Dobry przykład tego, że należy zawsze uważnie przyjrzeć się serwisowi ze wszystkich stron przed wpłatą jakichkolwiek pieniędzy

Wnioski

W tym momencie powinieneś wiedzieć, czym jest cloud mining i jak to działa. Opisaliśmy również niektóre z najlepszych usług, które możesz wybrać, jeśli jesteś nowy i nie bardzo wiesz, od czego zacząć. Jeszcze raz przypominamy: zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby uchronić się przed oszustami, ponieważ jest ich mnóstwo Ostrożność zachować trzeba także podczas współpracy ze znanymi firmami.

Oczywiście nie każdy chce Cię oszukać, ale istnieje wiele pułapek, o których możesz nie wiedzieć, zwłaszcza jako osoba świeża w temacie. Bitcoin cloud mining może być bardzo opłacalny, jeśli odpowiednio ostrożnie i z rozwagą do niego podejdziesz.

Oświadczenie: Wszystkie informacje zawarte w tym artykule są publikowane wyłącznie w celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane w związku z informacjami znajdującymi się na tej stronie internetowej są podejmowane wyłącznie na własne ryzyko. Zachęcamy do przeprowadzenia własnych analiz i dołożenia szczególnej uwagi, aby uchronić się przed oszustami.

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!