“Laserowe oczy” – nowy trend krypto Twittera

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W ostatnim czasie na Twitterze ma miejsce trend "laserowych oczu".

  • W ten sposób zwolennicy BTC świętują ogromne wzrosty.

  • Wśród grona z nowymi profilowymi zdjęciami są dyrektorzy, politycy itp.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W ostatnim czasie na Twitterze wywołany został pewien dziwny trend. Aby świętować ogromne wzrosty BTC, zwolennicy sztandarowej kryptowaluty, w tym dyrektorzy generalni i politycy, zmieniają swoje zdjęcia profilowe. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że na nowych profilówkach mają oni “laserowe oczy”.

Trend “laserowych oczu” rozpoczęły konta Chairforce i GreZaj w dniu 16 lutego, kiedy Bitcoin przekroczył po raz pierwszy przekroczył psychologiczną barierę 50 000 USD. Hastag powiązany z trendem to #LaserRayUntil100K.

Od tamtego czasu swoje zdjęcia profilowe zmienili znani gracze m.in. Samson Mow, Meltem Demirors, Nic Carter, Gabor Gurbacs, Max Keizer, bliźniacy Winklevoss i wielu innych.

Kolejne konto na Twitterze o nicku RD BTC zamieściło obrazek z laserowym okiem, przedstawiający zmarłego już Hala Fineya. Tweet został bardzo dobrze przyjęty wśród społeczności. Finey był pierwszą osobą, która otrzymała BTC od jego anonimowego twórcy Satohiego Nakamoto. Co więcej opracowywał on kod sztandarowej kryptowaluty we wczesnych latach jej istnienia.

Dyrektorzy i politycy

Wśród osób z nowym zdjęciem profilowym pojawiły się też postacie z poza stricte branży kryptowalut. Przykładem może tutaj być Elon Musk, dyrektor generalny Tesla i SpaceX, oraz Micheal Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy. Obydwaj panowie wyrażali silne poparcie dla Bitcoina. Saylor jest pionierem adopcji korporacyjnej, a jego firma dąży do konwersji niemal wszystkich swoich rezerw na BTC.

źródło: Twitter

MicroStrategy inwestuje w BTC od sierpnia ubiegłego roku i nie nie wskazuje na to, jakoby miała przestać. Tesla kupiła Bitcoiny warte 1,5 miliarda dolarów w styczniu 2021 roku. Informacja o tych zakupach spowodowała spory hype i kolejne rekordy dla najstarszej krypto monety.

Co ciekawe, do ruchu laserowych oczy przyłączyło się też dwóch członków Kongresu USA: Warren Davidson, przedstawiciel 8. okręgu kongresowego w Ohio oraz Cynthia Lummins, z przyjaznego kryptowalutom amerykańskiego stanu Wyoming

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!