Społeczność Bitcoin mogła właśnie się powiększyć. Według Davida Baileya, dyrektora generalnego BTC Inc, gwiazdor kolarstwa Lance Armstrong jest teraz inwestorem Bitcoin.

Bailey opisał w swoim tweecie, jak „założył [Armstrongowi] portfel za 10 mln satów”, chociaż szczegóły są skąpe. Zweryfikowane konto Armstronga na Twitterze zostało oznaczone w tweecie, lecz sportowiec nie skomentował jeszcze zakupu BTC do dnia tej publikacji.

Od jazdy rowerem po Bitcoiny

W żadnym wypadku nie jest to ogromna ilość BTC, szczególnie dla światowej sławy sportowca o randze Armstronga. 10 milionów satoshi kosztowałoby wówczas około 1150 dolarów.

Źródło: Buy Bitcoin Worldwide

Matt Odell, którego konto na Twitterze opisuje go jako rzecznika Bitcoinów i prywatności, zauważył, że Armstrong posiada teraz więcej Bitcoinów niż Microstrategy, firma, która przelała 425 milionów dolarów na BTC na swój skarb. Obserwatorzy drapali się po głowach, dopóki jeden z nich nie odpowiedział „nie twoje klucze…”

Źródło: Twitter

Wydaje się, że Lance Armstrong podążył drogą samostanowienia, w której jego aktywa BTC znajdują się na wybranym przez niego portfelu. Jeśli tak, kontroluje swoje fundusze i nie podlega ryzyku pozostawienia aktywów na platformie strony trzeciej, która może zostać naruszona. Z drugiej strony MicroStrategy pozostawiła większość swoich aktywów BTC „uznanym depozytariuszom kryptowalut”, wyjaśniła firma w zgłoszeniu SEC.

Źródło: SEC

Kariera kontrowersyjna

Kariera zawodowa Armstronga na rowerze była pogrążona w kontrowersjach związanych ze stosowaniem leków poprawiających wydajność. W wyniku dopingu, do którego przyznał się w 2013 roku, pozbawiono go ponad pół tuzina tytułów Tour de France. Niektórzy w społeczności kryptowalut nie mogli się oprzeć, by wciągnąć w to przeszłość Armstronga.

W wywiadzie dla CNBC w 2018 roku Armstrong został poproszony o przeznaczenie ponad 100 milionów dolarów na rozliczenia prawne, co spowodowało, że ludzie zaczęli się zastanawiać, czy był wtedy całkowicie spłukany. Ale jego sprytne inwestycje w firmy takie jak Uber przyniosły mu dziesiątki milionów dolarów, a Armstrong zainspirował się nawet do uruchomienia własnego funduszu inwestycyjnego Next Ventures, który koncentruje się na możliwościach w branży sportowej, fitness, wellness i żywieniowej.

Być może mógłby nawet rozszerzyć swój inwestycyjny wachlarz, aby w przyszłości objąć zasoby cyfrowe lub startupy blockchain.