KuCoin odzyskał 84% środków skradzionych w ostatnim hacku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • CEO KuCoina ogłosił, że giełda odzyskała 84% wszystkich środków skradzionych w ostatnim hacku.

  • Do 22 listopada KuCoin wznowi obsługę wszystkich tokenów, a platforma wróci do pełnej funkcjonalności.

  • Hack KuCoina jest trzecim największym atakiem hakerskim w historii.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Od hacku KuCoina na ponad 300 mld dolarów minął już ponad miesiąc. Teraz CEO platformy ogłosił, że giełda odzyskała 84% wszystkich skradzionych środków. Dodał także, że do 22 listopada KuCoin wróci do pełnej funkcjonalności.

Trzeci największy hack w historii

O hacku na KuCoin informowaliśmy już na łamach BeInCrypto pod koniec września. Kłopoty zaczęły się, gdy użytkownicy zaczęli zauważać problemy z realizacją wypłat. Początkowo, zespół giełdy utrzymywał, że jest to kwestia systemowa, jednak później okazało się, że z portfeli platformy zostały przeniesione tokeny o wartości milionów dolarów.

Wstępnie twierdzono, że zginęło tylko 150 mln, jednak koniec końców okazało się, że kwota ta była dużo większa – około 280 milionów dolarów. W ten sposób hack KuCoina stał się trzecim największym atakiem hakerskim w historii kryptowalut.

Giełda podjęła współpracę z organami ścigania, a krótko potem ogłosiła, że zidentyfikowała sprawców.

KuCoin odzyskał 84% łupu hakerów

Dzisiaj, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Johnny Lyu przekazał jeszcze bardziej obiecujące wiadomości. Na Twitterze opublikował post, z którego wynika, że giełda odzyskała już 84% skradzionych środków. Oznaczałoby to, że do użytkowników wróciło 235 mln dolarów.

Lyu dodał, że giełda wznowiła obsługę 176 tokenów i przed 22 listopada zamierza uruchomić resztę.

CEO giełdy wierzy również, że ten incydent ostatecznie doprowadzi do “wzmocnienia krypto społeczności”. Na koniec podziękował wszystkim stronom, które pomagają w śledztwie oraz zapewnił, że firma opublikuje więcej szczegółów, gdy sprawa zostanie zamknięta.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now