Kuba przechodzi na BTC, aby obejść sankcje USA

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Mieszkańcy Kuby po zaostrzeniu amerykańskich sankcji zaczęli coraz częściej sięgać po kryptowaluty.

  • Gigant przekazów Western Union z powodu ograniczeń zamknął 407 biur na wyspie.

  • W kraju jest około 10 000 aktywnych posiadaczy kryptowalut, a większość transferów nie przekracza kwoty 20 dolarów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Jak podało Deutsche Welle, po zaostrzeniu amerykańskich sankcji mieszkańcy Kuby zaczęli coraz częściej sięgać po kryptowaluty. Z powodu ograniczeń nałożonych na przelewy pieniężne do kraju, w dniu 23 listopada gigant przekazów Western Union zamknął 407 biur na wyspie.

Aby obejść sankcje, Kubańczycy zaczęli używać Bitcoina i niektórych altcoinów poprzez krypto platformę BitRemesas. Według firmy, w kraju jest około 10 000 aktywnych posiadaczy kryptowalut, a większość transferów nie przekracza kwoty 20 dolarów.

“Coraz więcej Kubańczyków używa kryptowalut do kupna lub zapłaty za usługi w Internecie […] Jest to kolejna, dostępna alternatywna waluta z nowymi możliwościami”.

Kuba plasuje się na drugim miejscu pod względem liczby wyszukiwań fraz związanych z Bitcoinem. Populacja całego kraju to 11,34 mln osób. Według Google Trends, jedynym krajem, który bardziej interesuje się kryptowalutami jest Nigeria.

Obejście amerykańskich sankcji

W 2019 roku kubańskie władze zbadały możliwość wykorzystania zasobów cyfrowych w krajowych i międzynarodowych transakcjach handlowych. Celem było obejście amerykańskich sankcji i złagodzenie skutków kryzysu gospodarczego.

Alejandro Gil Fernandez, minister gospodarki i planowania kraju, powiedział wtedy:

Planujemy zbadać potencjalne zastosowanie kryptowaluty […] W rzeczywistości poszliśmy dalej i postanowiliśmy zbadać potencjalne zastosowanie kryptowaluty w krajowych i międzynarodowych stosunkach handlowych.

Fernandez dodał że jest to projekt długoterminowy, i że na Kubie jest wystarczająco dużo talentów, aby wykorzystać kryptowaluty, jeśli okażą się one realnym środkiem płatniczym.

W ostatnim czasie wzrósł także wolumen handlu w Wenezueli. Mieszkańcy tego pogrążonego w kryzysie kraju, przechodzą do BTC jako bezpiecznej przystani.

Trwająca pandemia Covid-19 zmusiła ludzi na całym świecie do dokonywania cyfrowych płatności, aby uniknąć kontaktu z innymi ludźmi. W rezultacie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, gwałtownie wzrosło zainteresowanie Bitcoinem.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now