Zobacz więcej

Kryptowalutowy przegląd tygodnia 19 – 26 grudnia

3 mins
Aktualizacja Zerelik Maciej
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • Bitcoin (BTC) osiąga rekord wszech czasów względem tureckiej liry.
  • Instagram rozważa wejście do świata NFT.
  • 0,01% HODLerów kontroluje 27% podaży BTC.
  • promo

W BeInCrypto zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma czas, aby być zawsze na bieżąco z rynkiem kryptowalut. Właśnie dlatego jak co tydzień przygotowaliśmy dla naszych czytelników przegląd najważniejszych wydarzeń z ubiegłego tygodnia. W dzisiejszym artykule obejmujemy tydzień trwający od 19 listopada do 26 grudnia. Tak więc, zaczynamy!

Bitcoin (BTC) osiąga rekord wszech czasów względem tureckiej liry

Rola Bitcoina jako magazynu wartości wydaje się teraz krytyczna w Turcji, gdzie inflacja wymyka się spod kontroli. Lira turecka (TRY) spadła względem amerykańskiego dolara (USD) do najniższej wartości w historii (ATL).

Również Bitcoin (BTC) gwałtownie rośnie w stosunku do tureckiej liry i osiągnął ATH. Powodem jednak nie jest zwiększony popyt względem największej kryptowaluty. To raczej niskie stopy procentowe powodują, że waluta narodowa gwałtownie spada i gwałtownie obniża swoją wartość w stosunku do Bitcoina, dolara i innych walut.

Górnicy Bitcoina nie sprzedają, niewydana podaż zbliża się do ATH

Górnicy Bitcoina stają się coraz bardziej niechętni do sprzedaży swoich monet. Według dostawcy usług analitycznych Glassnode, ilość BTC w posiadaniu górników była w tym tygodniu o 500 BTC mniejsza od swojego rekordu wszech czasów (ATH).

Górnicy są obecnie w posiadaniu nieco poniżej rekordu na poziomie 1778 mln BTC. Szczyt ten został osiągnięty w grudniu 2020 roku. Glassnode wyjaśnił, że “te monety są otrzymywane przez górników jako nagroda za rozwiązanie bloku, ale nigdy nie zostały wydane na łańcuchu”.

Rząd USA skonfiskował 1700x więcej kryptowalut w 2021 r. niż w 2019 r.

Najnowsze raporty pokazują, że rząd Stanów Zjednoczonych posiada ogromne ilości Bitcoinów. Serwis donosi, że rząd zwiększa kontrolę nad kryptowalutami i w konsekwencji konfiskuje ich coraz więcej. Na początku tego roku IRS ogłosił, że skonfiskował 3,5 miliarda dolarów w roku podatkowym 2021.

Rząd Stanów Zjednoczonych podobno skonfiskował w tym roku 170 000% więcej kryptowalut niż w tym samym okresie rok wcześniej. Przemawiając do CNBC, Jarod Koopman, dyrektor jednostki ds. cyberprzestępczości Internal Revenue Service, powiedział:

W roku podatkowym 2019 mieliśmy około 700 000 dolarów konfiskaty kryptowalut. W 2020 roku było to do 137 milionów dolarów. I jak na razie w 2021 roku jesteśmy na poziomie 1,2 miliarda dolarów.

Napływ aktywów kryptowalutowych kontynuuje gorącą passę pomimo spadku cen Bitcoina

Instagram rozważa wejście do świata NFT

W tym roku sektor NFT zyskał ogromną popularność. Do świata tego zaczęły wchodzić największe globalne firmy. Kolejnym zainteresowanym niewymiennymi tokenami jest należąca do Meta platforma mediów społecznościowych Instagram. W niedawnej dyskusji AMA na Instagram Story, CEO firmy Adam Mosseri ujawnił, że firma przygląda się idei NFT.

Nic do ogłoszenia jeszcze, ale zdecydowanie aktywnie badamy NFT i jak możemy uczynić je bardziej dostępnymi dla szerszej publiczności. Myślę, że jest to interesujące miejsce, w którym możemy zagrać… a także sposób, aby pomóc twórcom.

0,01% HODLerów kontroluje 27% podaży BTC

Tylko 0,01 procent hodlerów Bitcoina (BTC) kontroluje lwią część (27 procent) z 18,9 milionów BTC znajdujących się obecnie w obiegu. Tak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez National Bureau of Economic Research (NBER). Te 0,01 hodlerów oznacza 10 000 adresów. Wszystkie razem kontrolują one 5 milionów Bitcoinów (około 232 milionów dolarów przy obecnych cenach).

Ta zamożna kohorta, pomimo swojej nieznacznej wielkości, wyróżnia się wśród 114 milionów ludzi na całym świecie, którzy posiadają kryptowalutę. Stany Zjednoczone, kraj nękany przez największe w dekadzie nierówności majątkowe, wskazał inne liczby dla tego samego rodzaju analizy. Według Rezerwy Federalnej, zaledwie 1 procent gospodarstw domowych w kraju posiada jedną trzecią całego bogactwa.

BitMEX wypuści swój token i rozda airdrop

BitMEX kończy rok z rozmachem. Platforma kryptowalut i instrumentów pochodnych ogłosiła uruchomienie swojego natywnego tokena.

Nazwano go BMEX. Jego posiadacze będą mogli otrzymać rabaty, lepsze stawki dla produktów zarobkowych platformy oraz dostęp do akademii BitMEX i nie tylko.

Materiały marketingowe dla tokena BMEX wskazują, że będzie on miał maksymalną podaż 450 milionów. Wszystkie te tokeny rozstaną rozdytrybuowane w ciągu pięciu lat. Z tej liczby, 20% jest przeznaczone dla pracowników BitMEX. Kolejna 25% giełda wykorzysta “na swoje długoterminowe zaangażowanie w token i ekosystem.”

Platforma rozpocznie dystrybucję tokenów 1 lutego 2022 roku, poprzez airdrop do uprawnionych użytkowników.

Pierwsze 50 000 nowych użytkowników, którzy zarejestrują się przed 31 stycznia 2022 r. i przejdą weryfikację, otrzymają 5 tokenów BMEX i 10 USDT. Użytkownicy mogą zarobić kolejne 15 tokenów BMEX za zaproszenie trzech innych osób do zrobienia tego samego przed upływem terminu.

Istniejący użytkownicy mogą uzyskać 25% rabat na opłaty jeżeli zapłacą je za pomocą BMEX.

To by było na tyle. Jeżeli chcesz zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z zeszłego tygodnia (12 – 19 grudnia), poprzedni kryptowalutowy przegląd znajdziesz pod tym linkiem.

Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Maj 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
photo_mzerelik.jpg
Zerelik Maciej
Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane