Krypto Twitter zapowiada początek altcoin sezon

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Społeczność krypto na Twitterze wskazuje na altcoin sezon.

  • BTCD mógł właśnie osiągnąć lokalny szczyt.

  • Kluczem do altcoin sezonu jest akcja cenowa pary ETH/BTC.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Społeczność krypto na Twitterze komentuje możliwość rozpoczęcia altcoin sezonu. Analitycy techniczni, inwestorzy i traderzy wskazują, że wskaźnik dominacji Bitcoina (BTCD) mógł właśnie osiągnąć szczyt.

Jeżeli tak się stało, to zyski z parabolicznego wzrostu Bitcoina w ostatnich tygodniach mogą bardzo szybko zostać przeniesione na altcoiny, które długo czekały na swój ruch. Wczorajsza akcja cenowa największych kryptowalut wskazuje, że jeżeli BTC ograniczy swoją zmienność (volatility), to altcoiny rozkwitną.

BTCD przełamuje długoterminowy opór

Wskaźnik dominacji Bitcoina podążał za opadającą linią trendu (niebieska poniżej) od dnia 5 września 2019 roku. Od tamtego czasu linia ta była testowana aż 6-krotnie, lecz nie udawało się jej skutecznie przełamać.

Doprowadziło to utraty długoterminowego wsparcia na 62,52% z początkiem lipca 2020. W skutek tego na rynku miał miejsce pamiętny altcoin sezon z wakacji 2020, którego główną siłą napędową były zdecentralizowane finanse (DeFi).

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Dopiero odzyskanie wsparcia na 62,52% oraz jego retest pod koniec listopada doprowadził do siódmej, tym razem skutecznej próby przebicia długoterminowej, opadającej linii trendu. BTCD wybił się i wraz z parabolicznymi wzrostami Bitcoina osiągnął długoterminowy opór na 71,31%.

Koniec rajdu BTCD?

Wykres 4-godzinny pokazuje, że ekspotencjalny rajd BTCD mógł własnie zostać zakończony. Dwie hipotetyczne parabole (różowe poniżej), według których poruszały się notowania, mogły już zostać przerwane.

Szczególnie istotne jest wczorajsze odrzucenie na poziomie 73,50% i załamanie z ciągłej linii wsparcia. BTCD nie tylko utracił 4% swojej wartości w momencie pisania tego tekstu, ale też powrócił poniżej poziom długoterminowego oporu na 71,31%.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Warto jednak zauważyć, że struktura trendu wzrostowego nie została przerwana, gdyż wciąż obserwujemy wyższe dołki i wyższe szczyty. Potwierdzeniem odwrócenia trendu byłby niedźwiedzi retest oporu na 71,31%, a następnie utrata ostatniego wyższego dołka na 69,51% i zamknięcie 4-godzinnej świecy poniżej tej wartości.

Nadchodzi czas nowych ATH

Krypto Twitter tylko czeka na taki przebieg wydarzeń. Od początku parabolicznych wzrostów Bitcoina, które doprowadziły do przełamania historycznego ATH na 20 000 USD i błyskawicznego rajdu do okolic 35 000 USD, komentatorzy zapowiadają masywny altcoin sezon.

Przykładowo @CryptoMichNL stwierdził we wczorajszym tweecie, że już czas dla największych altcoinów takich, jak Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Cardano (ADA) czy Chainlink (LINK) na osiągnięcie ich nowego ATH:

Wczorajsza akcja cenowa wielu topowych altcoinów faktycznie potwierdza, że zaczyna do nich napływać coraz większy kapitał. Przykładowo ETH odnotowało wczoraj ponad 20% wzrost, osiągając w lokalnym szczycie poziom 978 USD.

Dzieje się to w sytuacji, gdy nie mamy jeszcze technicznego potwierdzenia altcoin sezonu. @CryptoTony__ zatweetował, że tak duże wybicia na altcoinach są świetnym sygnałem pomimo tego, że BTCD wciąż wygląda byczo:

Kluczem jest ETH/BTC

Inny użytkownik Twittera, @CryptoCapo_ wskazał wczoraj, że kluczem do rozpoczęcia altcoin sezonu jest akcja cenowa pary ETH/BTC. Jego zdaniem jeżeli Ether przebije opór na 0,0285 BTC i potwierdzi go jako wsparcie, to będzie to potwierdzeniem dla altcoin sezon:

W podobny sposób wypowiedział się wspomniany wcześniej @CryptoMichNL, lecz poszedł on o krok dalej i uznał, że para ETH/BTC potwierdziła właśnie osiągnięcie szczytu przez BTCD. Innymi słowy, że rozpoczął się altcoin sezon:

Jeszcze jedna noga w dół

Jednak nie wszyscy analitycy są tak optymistyczni. Przykładowo @TheEWGuy, kreśląc wykres dominacji altcoinów (odwrotność BTCD), wskazał, że zbliża się bolesne odwrócenie. Jeżeli tak się stanie, to czołowe altcoiny będą musiały przeczekać na swoich pozycjach jeszcze przynajmniej jedną nogę w dół:

Niezależnie jednak, czy altcoin sezon rozpoczął się już teraz, czy dopiero rozpocznie się za kilka tygodni/miesięcy, większość komentatorów jest zgodna: będzie on bardzo spektakularny. Jeżeli Bitcoin był w stanie zyskać 250% swojej wartości w okresie 3 miesięcy, to co mogą w tym samym czasie osiągnąć jego młodsi bracia i siostry? To, co… Znów altcoin sezon?

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now