Krypto-Twitter reaguje na pakiet stymulujący gospodarkę USA

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kolejna propozycja stymulacyjna w wysokości 3 kwintylionów dolarów została zatwierdzona w piątek przez Izbę Reprezentantów.

  • Skutki tych polityk pieniężnych mogą mieć długotrwałe szkodliwe konsekwencje.

  • Nie oczekuje się, że ustawa przejdzie przez Kongres.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Pakiet stymulacyjny o wartości 3 kwintylionów dolarów, który został przegłosowany w piątek przez Izbę Reprezentantów, został mocno skrytykowany na krypto-Twitterze w ten weekend.

Jeden z najpopularniejszych analityków kryptowalut na TradingView i Twitterze @MagicPoopCannon zauważył, że takie środki stymulujące zmniejszają siłę nabywczą.

Według komentatora różne bodźce finansowe mogą zapewnić natychmiastową ulgę w czasie kryzysu – ale długoterminowa dewaluacja dolara sprawi, że konsumenci ucierpią.

Sam projekt ustawy obejmuje środki dla samorządów lokalnych, a także adresowanie płatności do osób fizycznych, w tym nielegalnych imigrantów. Inne fundusze są przeznaczone na wydatki związane z COVID-19, w tym na badania i wypłatę za zagrożenie dla dotkniętych pracowników. Kolejne 175 miliardów dolarów jest przeznaczonych na wsparcie mieszkaniowe. Ustawa zawiera środki wsparcia dla prawie każdego zakątka gospodarki.

Chociaż ryzyko długotrwałych pułapek jest oczywiste, inni komentatorzy zwrócili uwagę, że ustawa prawdopodobnie nie przejdzie przez Senat, a prezydent Donald Trump obiecał również zawetować ten projekt. Gdyby jednak udało się to przeforsować, całkowity wzrost pieniądza przez Skarb Stanów Zjednoczonych byłby oszałamiający.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

With a background in science and writing, Jon's cryptophile days started in 2011 when he first heard about Bitcoin. Since then he's been learning, investing, and writing about cryptocurrencies and blockchain technology for some of the biggest publications and ICOs in the industry. After a brief stint in India, he and his family live in southern CA.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now