Krypto mama rzuca światło na prognozy SEC w związku z pozwem XRP

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Hester Peirce, komisarz SEC i „Krypto mama”, jest pierwszym komisarzem, który przemawia publicznie od czasu wniesienia zarzutów przeciwko XRP.

  • Peirce widzi, że potrzebna jest większa jasność regulacyjna ze strony SEC w odniesieniu do kryptowalut.

  • SEC złożyła zarzuty przeciwko Ripple Labs i dwóm jego wykonawcom za nielicencjonowaną sprzedaż papierów wartościowych o wartości ponad 1,2 miliarda USD.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Komisarz ds. papierów wartościowych i giełd, Hester Peirce, wypowiedziała się na takie tematy, jak ujednolicenie rządowych zasad dotyczących kryptowalut oraz niedomówienie związane z XRP.

Społeczność kryptowalutowa zna Hester Pierce jako „Krypto mama” ze względu na jej pozytywne nastawienie do kryptowalut w połączeniu z jej silną pozycją. Podniosła nieco okładkę dotyczącą przepisów SEC i ich egzekwowania w wywiadzie z 8 stycznia.

Krypto mama chce przejrzystości przepisów prawnych

Hester powiedziała, że ​​potrzebna jest jasność przepisów. Dotyczy to zwłaszcza rozbieżności między organami i działań egzekucyjnych. Stwierdziła:

„Coś może być scharakteryzowane jako jedna rzecz przez inną agencję, a mimo to nadal stanowić zabezpieczenie zgodnie z naszymi zasadami, może być frustrujące dla ludzi […] Wezwałem do większej jasności, ponieważ uważam, że może być trudno określić, czy coś pasuje do wiadra bezpieczeństwa, czy nie, i moglibyśmy zrobić więcej, aby zapewnić pewne wskazówki dotyczące tego, co to będzie ”.

Hester milczała na temat aktualnych zarzutów ściganych przez SEC przeciwko Ripple. Powiedziała, że ​​te sprawy są zazwyczaj rozstrzygane w ramach ugody pozasądowej.

Zarzuty SEC wobec Ripple

Niedawno SEC oskarżyła Ripple i dwóch jej kierowników o nielicencjonowaną sprzedaż papierów wartościowych. SEC twierdzi, że natywna kryptowaluta sieci Ripple, XRP, jest zabezpieczeniem. Dlatego strony te przeprowadziły sprzedaż XRP o wartości ponad 1 miliarda dolarów, która nie była odpowiednio regulowana.

Zespół Ripple i społeczność posiadaczy XRP nie zgadzają się z SEC i twierdzą, że XRP nie jest zabezpieczeniem. Utrzymują, że XRP jest towarem, walutą i zbywalnym aktywem, takim jak Bitcoin lub Ethereum.

SEC wcześniej oświadczyła, że ​​regulacja Bitcoin i Ethereum nie wchodzi w zakres jej kompetencji. Nie zadeklarował jednak swojego stanowiska w stosunku do innych kryptowalut.

Cena XRP spadła o ponad 50% po ogłoszeniu. Obecnie rośnie, ale nie jest jeszcze na poprzednim poziomie.

Jednak eksperci nadal spekulują na temat regulacji XRP. Wielu użytkowników XRP pyta, dlaczego SEC ściga Ripple i jego kryptowalutę po ponad siedmiu latach od uruchomienia projektu. Twierdzą, że nie leży to w najlepszym interesie inwestorów. W związku z tym SEC musiała działać wcześniej, jeśli chcieli twierdzić, że XRP jest zabezpieczeniem.

Hester powiedziała, że ​​ugoda jest możliwym wynikiem. Jednak administracja federalna się zmienia i nie możemy tego powiedzieć w tej chwili.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Harrison jest analitykiem, reporterem i głównym specjalistą w BeInCrypto z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Harrison jest zaangażowany w przestrzeń kryptowalut od końca 2016 roku i jest pasjonatem technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej oraz jej potencjału.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now