Królowa jest zainteresowana technologią blockchain

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Królowa Elżbieta II wyraziła zainteresowanie czasopismem o blockchain.

  • Uwagę monarchini przyciągnął naukowy periodyk Journal of the British Blockchain Association.

  • Kryptowalutowa społeczność zareagowała entuzjastycznie.

  • CryptoQueen stwierdziła, że nigdy nie jest za późno na naukę blockchain.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Brytyjska królowa Elżbieta II wyraziła zainteresowanie czasopismem naukowym w pełni poświęconym technologii blockchain. Wygląda na to, że monarchini nawet w wieku 94 lat pozostaje otwarta na rozwój świata nowych technologii i kryptowalut.

Kryptowalutowa społeczność zareagowała z entuzjazmem i humorem. Polska influencerka CryptoQueen stwierdziła, że to jednak nie królowe, ani prezydenci wyznaczają trendy w rozwoju technologii.

Królowa i blockchain

Jak poinformował we wtorek Financial Times, brytyjska królowa Elżbieta II jest świadoma dynamiki rozwoju technologii blockchain i zapoznała się z jednym z pierwszych na świecie czasopism naukowych dedykowanych badaniom nad krypto. Jej Królewska Mość wyraziła zainteresowanie publikacją i pogratulowała postępów w badaniach.

Jak wynika z treści oficjalnego podziękowania z Pałacu Buckingham królowa otrzymała kopię szóstego numeru Journal of the British Blockchain Association (JBBA). Redaktorem naczelnym periodyku, a zarazem prezesem Brytyjskiego Stowarzyszenia Blockchain (British Blockchain Association) jest dr Naseem Naqvi, który pozwolił sobie przesłać kopię na adres Pałacu.

Oficjalne pismo z Pałacu Buckingham / Źródło: Financial Times

Pismo podkreśla, że JBBA wydawane jest zarówno w tradycyjny, papierowy sposób, jak i w wersji online na zasadach open access. Twórcy czasopisma chwalą się, że tworzą „pierwsze na świecie recenzowane, naukowe czasopismo o blockchain”.

Masowa adopcja

Kryptowalutowa społeczność zareagowała na tę informację entuzjastycznie i z poczuciem humoru, choć nie zabrakło też słów krytyki za wywoływanie niepotrzebnego zamieszania. Jednym z pierwszych komentatorów tej wiadomości był chętnie udzielający się na Twitterze szef giełdy Binance, @cz_binance, który podejrzewa, że królowa nie interesuje się wyłącznie czysto naukowymi aplikacjami blockchaina:

Komentując ten tweet znany influencer @TheMoonCarl stwierdził, że nadciąga kryptowalutowa adopcja na masową skalę. Inni znów widzą w tym sygnał dla nadchodzącego rynku byka lub zapowiedź zbliżającego się szczytu dla ceny Bitcoina.

Jak zwykle w kryptosferze nie zabrakło humorystycznych komentarzy. Jeden z użytkowników Twittera, @RobinWigg, wybiegł w przyszłość i zobaczył już oczami wyobraźni kolejne sezony popularnego serialu The Crown, który opowiada o życiu Elżbiety II:

Bardziej powściągliwe głosy sugerują jednak, aby nie wyolbrzymiać tego wydarzenia. Zdaniem @bneiluj oficjalne pismo z Pałacu Buckingham pozostaje niczym innym, jak tylko wyrazem brytyjskiej grzeczności i stylu Rodziny Królewskiej, które to w żaden sposób nie dowodzą wzrostu zainteresowania technologią blockchain na dworze brytyjskim:

Co na to królowa?

BeInCrypto Polska poprosiło naszą rodzimą królową kryptowalut, CryptoQueen o głos w tej sprawie. Byliśmy ciekawi, czy rzekome zainteresowanie technologią blockchain wyrażone przez Elżbietę II faktycznie jest przejawem zwiększonej adopcji kryptowalut. CryptoQueen odpowiedziała:

Nie śpieszyłabym z tak głośną deklaracją. Z całym szacunkiem do królowej i do prezydentów różnych krajów, ale to nie oni wyznaczają trendy w technologii. Są natomiast ważni jeśli chodzi o opracowanie ram prawnych, w których biznes skupiony wokół tej technologii ma działać. Więc jeśli patrzeć pod tym względem – to miłe, że 94-letni człowiek jest świadomy technologicznych trendów.

Nasza krypto-influencerka, która stawia na nieustanną edukację i już wcześniej gościła na naszych łamach, podkreśliła również, że niezależnie od wieku nigdy nie jest za późno na naukę i wejście do świata krypto:

Blockchain czy nie – na naukę nigdy nie jest za późno. Ja osobiście mam całą listę rzeczy, których chciałabym się nauczyć, jak przejdę na emeryturę.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now