Kraken zatrzymuje handel XRP

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kraken zatrzyma handel XRP dla mieszkańców USA 29 stycznia 2021r.

  • Kraken nie usuwa tokena.

  • Mieszkańcy USA nadal mogą wpłacać, trzymać i wypłacać XRP.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Mieszkańcy USA widzą, że ich możliwości jeszcze bardziej się kurczą, gdy Kraken zamraża handel oblężonej kryptowaluty.

Kraken ogłosił 15 stycznia, że ​​zaprzestanie handlu XRP dla mieszkańców USA. Firma wykonała ten ruch z powodu złożenia wniosku przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple Labs.

Kraken ustawia wytyczne

Giełda określiła, że ​​mieszkańcy USA nadal będą mogli wpłacać, zatrzymywać i wypłacać XRP po zamrożeniu. Akcja dotyczy tylko mieszkańców USA. „Nie dotyczy to klientów mieszkających w innych krajach”.

Ogłoszenie zawiera również listę często zadawanych pytań. Obejmuje takie tematy, jak czas trwania zakazu (dostosują się do wszelkich zmian w SEC). Nadchodząca zmiana systemu polegającego wyłącznie na wstrzymaniu depozytu może ulec zmianie w zależności od sytuacji. Również plany firmy dotyczące airdopa tokenów Spark pozostają niezmienione.

Zgłoszenie do SEC

Akcja SEC, o której mowa w komunikacie, to zbiór zarzutów z 23 grudnia postawionych Ripple Labs i niektórym z jego kierowników. SEC twierdzi, że firma sprzedała za pośrednictwem swojej platformy niezarejestrowane papiery wartościowe w formie XRP o wartości 1,2 miliarda dolarów. Były dyrektor generalny Christian Larsen i obecny dyrektor generalny Brad Garlinghouse są również oskarżeni o sprzedaż kolejnych 600 milionów dolarów w niezarejestrowanych papierach wartościowych w formie XRP.

Ripple Labs broni się w sądzie i mediach. W szczególności Garlinghouse zwrócił się do Twittera, aby wyjaśnić stanowisko firmy.

Garlinghouse zwraca uwagę, że platforma Ripple jest niedostępna od ponad siedmiu lat. Ponadto ma już decyzje rządowe w kilku krajach, w tym w USA, stwierdzające, że XRP jest formą waluty, a nie papierem wartościowym. Zwrócił również uwagę na czas postawienia zarzutów i stwierdził, że odchodząca administracja SEC zasadniczo pozostawiła bałagan do posprzątania przez nadchodzący zespół Bidena.

Ripple w wodach stojących

Reakcja rynku na zarzuty SEC nastąpiła szybko. XRP obniżył szczyty związane ze airdropem Flare pod koniec listopada. Pod koniec grudnia osiągnął dno poniżej 0,20 USD, podczas gdy inwestorzy detaliczni podnosili Bitcoiny do nowych maksimów. Styczniowy rajd podniósł XRP do wysokich dwudziestek.

Giełdy z dużym zaangażowaniem w USA również szybko się zmieniły. Garlinghouse zauważył, że Stany Zjednoczone stanowią około 5% posiadaczy XRP, ale giełdy pilnują zgodności. Coingate, Coinbase i Bitstamp należą do giełd, które już zasygnalizowały przestoje.

Na znak, że Ripple opuści ten wir działań, komisarz SEC Hester Peirce, powszechnie znana jako „Krypto Mama”, stwierdziła w niedawnym wywiadzie, że takie zarzuty często są rozstrzygane poza sądem.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

James Hydzik jest pisarzem i redaktorem zajmującym się branżą finansów i FinTech. Mieszka w Kijowie na Ukrainie. Szczególnie interesuje się rozwojem regulacji w obliczu coraz szybszych zmian technologicznych. Wcześniej zajmował się regionem Europy Środkowo-Wschodniej dla magazynów bankowych Financial Times i FDI. Gorąco wierzy w renowację wnętrz w Europie Wschodniej, a obecnie posiada więcej sprzętu do renowacji domów niż kryptowalut.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!