Korea Południowa walczy z nielegalnymi transakcjami krypto

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Urzędnicy Korei Południowej ogłaszają rozprawę między agencjami w celu wyeliminowania przestępstw finansowych związanych z kryptowalutami.

  • Zaangażowane agencje i organy regulacyjne obejmują Komisję Usług Finansowych (FSC) i Jednostkę Analityki Finansowej.

  • Koreański rząd jest zaniepokojony zmiennością na rynku kryptowalut.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Urzędnicy w Korei Południowej ogłosili, że w tym kraju „nie będzie nielegalnych transakcji kryptowalutowych”.

Nastąpi to po spotkaniu w poniedziałek, na którym władze planowały wyeliminować wykorzystanie kryptowalut do prania pieniędzy i innych przestępstw finansowych.

Organy te obejmują Komisję Usług Finansowych (FSC), Ministerstwo Sprawiedliwości, Krajową Agencję Policji oraz Ministerstwo Strategii i Finansów.

Raporty wskazują, że rząd planuje wprowadzić zestaw przepisów, które pomogą śledzić takie transakcje. Opierając się na surowym prawie, które weszło w życie w zeszłym miesiącu. Mianowicie ustawa o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. Prawo, zgodnie z którym dostawcy usług w zakresie zasobów wirtualnych (VASP) muszą weryfikować tożsamość swoich użytkowników.

Prześladowanie, które ma potrwać do czerwca, obejmie szereg południowokoreańskich agencji i organów regulacyjnych. Obejmuje to Służbę Nadzoru Finansowego i jednostkę analityki finansowej, państwową agencję zajmującą się dochodzeniem w sprawie przestępstw finansowych.

Niezgłoszenie jakichkolwiek podejrzanych transakcji spowoduje nałożenie wysokich grzywien na wszelkie związane z nimi giełdy cyfrowe.

Według doniesień, to zmienność rynku kryptowalut najbardziej niepokoi rząd. Poniedziałkowe spotkanie i kolejne decyzje podjęte w następstwie ostatnich gwałtownych wzrostów cen kryptowalut. Sam Bitcoin (BTC) osiągnął w zeszłym tygodniu nowy rekord wszech czasów, wynoszący ponad 64 000 USD. Jednak kilka dni później rajd rozbił się i spadł do poziomu 51 600 USD.

Szczególną uwagę będą zwracać na inwestorów zagranicznych, zwłaszcza tych z Chin. Decyzja ta jest następstwem spekulacji, że zagraniczni inwestorzy zwiększyli zainteresowanie giełdami Korei Południowej i że takie inwestycje wzrosły.

Walka z kryptowalutami w Korei Południowej

To nie pierwsza wiadomość o represjach w Korei Południowej w tym roku. Oprócz wspomnianej wyżej ustawy o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych, niektóre giełdy w Korei Południowej już od lutego nalegały na weryfikację dowodem tożsamości.

Korbit, czołowa giełda w Korei Południowej, wstrzymywała użytkownikom możliwość wypłaty środków do czasu dostarczenia przez nich dowodu własności ich kryptowalut.

Niedawno inna giełda, OKEx, przestała działać w Korei Południowej na początku tego miesiąca. Ogłosiła zamknięcie w tym kraju w marcu, podając jako powód surowe przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy wprowadzone przez FSC.

Jak dotąd raporty wskazują, że OKEx jest jedyną giełdą, która zaprzestała działalności z takich powodów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Dale Hurst is a journalist, presenter, and novelist. Before joining the Be In Crypto team, he was an editor and senior journalist at a news, lifestyle and human-interest magazine in the UK.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now