Korea Południowa może zamknąć wszystkie giełdy w kraju

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według Komisji Usług Finansowych (FSC) wkrótce może dojść do zamknięcia wszystkich krypto giełd w Koreii Południowej.

  • Giełdy kryptowalutowe są zobowiązane do rejestracji w FSC na mocy zrewidowanej ustawy o funduszach specjalnych.

  • Wiele giełd obawia się, że mogą nie być w stanie spełnić wszystkich stawianych wymogów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Przewodniczący najwyższego regulatora finansowego Korei Południowej, Komisji Usług Finansowych (FSC), Eun Sung-soo, ostrzegł, że wszystkie giełdy kryptowalutowe w kraju mogą zostać zamknięte. Korea Południowa liczy obecnie około 200 giełd.

W zeszłym tygodniu miało miejsce spotkanie Komisji Spraw Politycznych Zgromadzenia Narodowego, podczas którego Eun Sung-soo powiedział:

Wszystkie z 200 krajowych giełd kryptowalutowych mogą zostać zamknięte od września, gdy wejdzie w życie specjalne prawo finansowe.

Przewodniczący Eun wyjaśnił, że giełdy kryptowalutowe są zobowiązane do rejestracji w FSC na mocy zrewidowanej ustawy o funduszach specjalnych (Act on Reporting and Using Specified Financial Transaction Information). Eun stwierdził jednak, że póki co żadna giełda nie wyraziła chęci rejestracji.

Obecnie przyjmujemy wnioski o ich oficjalną rejestrację działalności przez określony czas. Jednak do tej pory żaden operator giełdy nie złożył wniosku.

Według przewodniczącego, firmy, które nie złożyły wniosku o rejestrację “mogą zostać nagle zamknięte we wrześniu”

Korea stawia giełdom wymagania

Zrewidowany projekt ustawy o funduszach specjalnych wszedł w życie 25 marca. Przepisy te będą jednak egzekwowane od 24 września, po sześciomiesięcznym okresie karencji. Poprawka wymaga od operatorów krypto biznesów, w tym giełd, spełnienia wymogów, takich jak uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ISMS) i wydawanie kont tylko z prawdziwymi danymi.

Za rejestrację giełd kryptowalutowych, które spełniają te wymagania, odpowiada Komisja Usług Finansowych. Jednak wiele giełd kryptowalutowych obawia się, że mogą nie być w stanie spełnić stawianych wymogów, w szczególności dotyczących prawdziwych kont.

Przewodniczący Eun zauważył, że kryptowaluty nie są walutami. Podkreślił też, że rząd wielokrotnie ostrzegał inwestorów, iż ich “nagłe wahania cen są niebezpieczne.”

Ponadto prezes FSC powiedział, że od następnego roku zyski z inwestycji w kryptowaluty będą podlegały opodatkowaniu. Ministerstwo Strategii i Finansów ogłosiło w lutym, że od 2022 roku dochód wygenerowany z transakcji kryptowalutowych zostanie sklasyfikowany jako inny dochód. Co więcej zostanie na niego nałożony 20-procentowy podatek.

W zeszłym tygodniu urząd podatkowy rządu metropolitalnego w Seulu przejął kryptowaluty o wartości około 25 milionów dolarów. Pochodziły one od kryptowalutowych inwestorów zalegających z płaceniem podatków.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now