Kontrola wobec wykorzystania kryptowalut i blockchain, nielegalne kasyna w Azji

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Nowe badanie szczegółowo opisuje rozpowszechnienie platform kryptograficznych i blockchain wykorzystywanych w nielegalnych zakładach w Azji.

  • Badanie odnosi się do krypto jako „zagrożenia” dla legalnych zakładów.

  • Ten raport został opublikowany w trakcie tłumienia kryptowalut w Azji.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W niedawnym raporcie opublikowanym przez Radę Federacji Wyścigów Azjatyckich w sprawie zwalczania nielegalnych zakładów i przestępstw finansowych, rozwiązania kryptograficzne i blockchain są ukierunkowane na ułatwianie nielegalnych zakładów w Azji.

Sponsorowane Sponsorowane

Blockchain i kryptowaluty odgrywają coraz większą rolę w branży zakładów i gier. Platformy bukmacherskie oparte na Blockchain, takie jak CasinoLand i Augur Turbo, są przykładami tego, w jaki sposób technologia pozwala na większe bezpieczeństwo, decentralizację i innowacje w poza tym silnie regulowanym sektorze.

Ponieważ krypto kontynuuje swoją drogę do dostępności w społeczności hazardowej, niektóre kraje nadal regulują lub, co gorsza, zakazują kryptowalut.

Zagrożenie i kontrola kryptowalut

Badania twierdzą, że główne zagrożenie wynika z funkcji nieodłącznie związanych z walutami cyfrowymi. W raporcie stwierdzono, że krypto ułatwia „unikanie procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i poznania swojego klienta (KYC) przez operatorów zakładów”.

Sponsorowane Sponsorowane

Pozwala także operatorom omijać przepisy dotyczące zakładów i wymagania licencyjne. Wreszcie, raport mówi, że wykorzystanie kryptowalut pozwala na natychmiastowe, anonimowe transakcje transgraniczne od graczy i operatorów.

Według danych, Bitcoin szczególnie odnotował wzrost w tym sektorze, ponieważ jest akceptowany w około „127 zagranicznych serwisach bukmacherskich i 284 kasynach online”. Raport nazwał to odpowiednio siedmio- i trzynastokrotnym wzrostem od czasu ostatniej analizy w 2018 roku. Hongkong, Japonia i Singapur są jednymi z największych kontrybutorów zakładów online w ramach parametrów badania.

W zeszłym roku Chiny rozpoczęły gwałtowną walkę z nielegalnymi zakładami w tym kraju. W tym przypadku zaangażowani gracze wykorzystywali wirtualną walutę do prania pieniędzy, a także innych nielegalnych działań.

Regulatory łapią się za głowy

Raport wspomina, że ​​regulatorzy na całym kontynencie działają powoli ze względu na szybki rozwój technologii blockchain. Brak regulacji i zrozumienia ze strony osób sprawujących władzę tworzy łatwe do wykorzystania luki dla przestępczości zorganizowanej.

Jednak w 2021 roku kontrola kryptowalut nabrała rozpędu, gdy nastąpił wzrost liczby przepisów dotyczących pochodzących z Azji. Niedawno Tajlandia stworzyła pierwsze w Królestwie przepisy przeciwko farmingu DeFi. Wcześniej zarówno japońska agencja usług finansowych (FSA), jak i banki indyjskie wydały ostrzeżenia dotyczące transakcji kryptograficznych.

Chociaż Azja jest z pewnością jednym ze światowych liderów, jeśli chodzi o zaangażowanie w kryptowaluty, okaże się, czy rosnące przepisy, ostrzeżenia i raporty ograniczą zdolność kontynentu do rozwoju w branży.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Savannah Fortis is a multimedia journalist covering stories at the intersection culture, international relations, and technology. Through her travels she was introduced to the crypto-community back in 2017 and has been interacting with the space since.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz