Komisarz SEC mówi, że kryptowalutowa „bezpieczna przystań” nie pomoże rynkom

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Komisarz Crenshaw przemawiała w programie SEC Speaks, oferując swoje przemyślenia na temat tego, jak rynek powinien być regulowany.

  • Komisarz uważa, że uczestnicy rynku powinni aktywnie współpracować z SEC w celu spełnienia standardów regulacyjnych.

  • Bezpieczna przystań, według Crenshaw, może jedynie wywołać gorsze losy niż boom ICO z 2017 roku, powodując straty inwestorów i spadek zaufania na rynku.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Caroline A. Crenshaw, komisarz SEC, mówiła o tym, jak rynek kryptowalut może być wkrótce regulowany. Uważa ona, że bezpieczna przystań dla projektów kryptowalutowych może przynieść więcej szkody niż pożytku, a uczestnicy rynku muszą proaktywnie zająć się zgodnością z regulacjami.

Sponsorowane

Sponsorowane

Komisarz SEC Caroline A. Crenshaw, przemawiając na corocznej konferencji SEC Speaks, odrzuciła pomysł bezpiecznej przystani dla emisji tokenów. Komisarz Crenshaw powiedziała, że więcej projektów kryptowalutowych będzie musiało zarejestrować się w SEC. Stwierdziła jednak, że poglądy te odzwierciedlają jej własne i nie reprezentują agencji ani innych komisarzy SEC.

Podkreśliła, że rynek kryptowalut wymaga wymiany informacji między innowatorami a organami regulacyjnymi. Crenshaw nie jest wcale przeciwna idei kryptowalut jako takich, mówiąc nawet, że „technologia i jej potencjał są pozytywne”.

Sponsorowane

Sponsorowane

Poddała w wątpliwość, w jaki sposób prawo papierów wartościowych może chronić inwestorów i pociągać do odpowiedzialności osoby naruszające przepisy. Jednocześnie podkreślając, w jaki sposób można pozwolić rynkom aktywów cyfrowych na rozkwit bez wpływu na rynki tradycyjne. Po przytoczeniu wcześniejszych spraw dotyczących papierów wartościowych związanych z kryptowalutami, Crenshaw zauważyła, że istnieje bardzo niewiele projektów kryptowalutowych, które zostały zarejestrowane w SEC.

Mając to na uwadze, zaprzeczyła, że bezpieczna przystań dla projektów, która umieściłaby je poza jurysdykcją SEC, nie zadziałałaby. Jako argumenty na poparcie tej tezy podaje, że model zbierania funduszy w ICO nie jest do końca konieczny, a modele motywacyjne związane z wykorzystaniem sieci nie zawsze są realizowane w dobrej wierze. W konsekwencji, jej zdaniem, bezpieczna przystań wygenerowałaby jedynie więcej strat dla inwestorów, co z kolei zaszkodziłoby rynkowi,

Są to niektóre z powodów, dla których nie uważam, że bezpieczna przystań, która pozwala na nieograniczone pozyskiwanie kapitału z tylko ograniczonymi ujawnieniami i bez wymogu rejestracji, jest w najlepszym interesie inwestorów. Nie będzie to również skuteczne w zapobieganiu ponownemu powtórzeniu ekscesów i niepowodzeń z niedawnej przeszłości.

Proaktywna odpowiedzialność za zgodność z kryptowalutami

Nie jest zaskoczeniem, że komisarz SEC mówiła również o ochronie inwestorów, coś, o czym SEC raz po raz mówił przy różnych okazjach. Organ regulacyjny obawia się, że głębszy i szerszy dostęp do rynku może negatywnie wpłynąć na nieświadomych inwestorów. Jest to do pewnego stopnia prawda, a wielu na rynku uważa, że pewne regulacje mogą w rzeczywistości przynieść porządek i legitymizację na rynku.

Crenshaw wezwała uczestników rynku do “przyjęcia proaktywnej odpowiedzialności za zgodność z przepisami”, co byłoby korzystne dla wszystkich. Naturalnym krokiem w tym procesie jest rejestracja w SEC, która nie ma zasobów do monitorowania całego rynku kryptowalut.

Istnieje kilku uczestników rynku, którzy aktywnie współpracują z organami regulacyjnymi w celu spełnienia standardów zgodności, w tym giełdy Gemini. Niektóre projekty zaczynają również w dużym stopniu opierać się na spełnianiu jeszcze niepisanych praw dotyczących papierów wartościowych, takich jak emitent USDC, Circle.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath to pochodzący z Indii specjalista od marketingu cyfrowego, który zainteresował się Bitcoinem i technologią blockchain w 2014 roku. Od tego czasu jest aktywnym członkiem krypto społeczności. Posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz