Komisarz CFTC wzywa do walki z “nielegalnym” DeFi

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Szef CFTC zaatakował DeFi w przemówieniu inauguracyjnym.

  • Uważa on, że DeFi nie jest legalne w ramach CFA.

  • CFTC obiecuje podjąć dalsze działania.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Komisarz Commodity Futures Trading Commission uznał nielicencjonowane platformy zdecentralizowanych finansów (DeFi) za nielegalne po wyszukaniu tego terminu w Google.

Sponsorowane Sponsorowane

Komisarz Dan M. Berkovitz z U.S. CFTC wygłosił te uwagi podczas wystąpienia z dnia 8 czerwca zatytułowanego “Climate Change and Decentralized Finance: New Challenges for the CFTC”.

Umieszczenie DeFi w tej samej kategorii co zmiany klimatyczne podkreśla, jak poważnie decydenci traktują to, co wyraźnie postrzegają jako główne zagrożenie dla własnego systemu finansowego.

Podczas przemówienia Berkovitz odniósł się do boomu DeFi w ciągu ostatniego roku, który spowodował napływ miliardów dolarów do różnych protokołów:

Sponsorowane Sponsorowane

Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost tego sektora, federalne organy regulacyjne powinny zapoznać się z tą nową technologią i jej potencjalnymi zastosowaniami oraz być przygotowane do ochrony społeczeństwa przed nadużyciami.

DeFi przeciwstawia się starożytnym prawom

Berkovitz zdefiniował DeFi po wyszukaniu tematu w Google i Wikipedii, oznaczając go jako “termin zbiorczy dla różnych aplikacji finansowych w kryptowalucie lub blockchain nastawionych na zakłócanie pośredników finansowych”.

Argumentował on, że pośrednicy tacy jak banki, giełdy, zarządzający aktywami i systemy rozliczeń płatności rozwinęli się w ciągu ostatnich dwustu lub trzystu lat. Z tego powodu, według Berkovitza, mogą one świadczyć usługi finansowe, wiarygodne informacje, opiekę, zapobiegać praniu brudnych pieniędzy i być pociągnięte do odpowiedzialności, jeśli coś pójdzie nie tak.

“W czystym systemie DeFi typu ‘peer-to-peer’ nie istnieje żadna z tych korzyści ani zabezpieczeń” – stwierdził, po czym dodał:

Nie tylko uważam, że nielicencjonowane rynki DeFi dla instrumentów pochodnych są złym pomysłem, ale również nie widzę możliwości, aby były one legalne zgodnie z CEA.

Commodity Exchange Act to ustawa federalna uchwalona w 1936 roku działająca jako szkielet dla regulatorów finansowych, takich jak CFTC, który w marcu nałożył na Coinbase grzywnę w wysokości 6,5 miliona dolarów. Berkovitz dodał, że CEA wymaga, aby kontrakty futures były przedmiotem obrotu na wyznaczonym rynku kontraktowym (DCM) licencjonowanym i regulowanym przez CFTC.

Rynki DeFi, platformy lub strony internetowe nie są zarejestrowane jako DCM lub SEF [swap execution facility]. CEA nie zawiera żadnych wyjątków od rejestracji dla walut cyfrowych, blockchainów lub ‘inteligentnych kontraktów’.

Nielicencjonowane instrumenty pochodne nie mogą konkurować

Wyglądało na to, że miał do wyboru więcej stron instrumentów pochodnych DeFi, niż tylko proste zautomatyzowane animatory rynku,

Pomijając kwestię legalności, moim zdaniem nie do utrzymania jest pozwolenie, aby nieuregulowany, nielicencjonowany rynek instrumentów pochodnych konkurował, obok siebie, z w pełni regulowanym i licencjonowanym rynkiem instrumentów pochodnych.

Berkovitz stwierdził, że CFTC, która przeprowadziła dochodzenie w sprawie Binance w marcu, musi skupić więcej uwagi na tym “rosnącym obszarze obaw” i odpowiednio zająć się naruszeniami przepisów.

Nie powinniśmy pozwolić, aby DeFi stał się nieuregulowanym rynkiem finansowym w bezpośredniej konkurencji z rynkiem regulowanym.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz