NFT: Kolekcja sztuki cyfrowej sprzedana za prawie 800 000 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Beeple, popularny grafik, właśnie sprzedał kolekcję dzieł sztuki cyfrowej w 2020 roku za prawie 800 000 dolarów.

  • Aukcja odbyła się na giełdzie NFT Nifty Gateway.

  • Ta kolekcja pobiła rekord najwyższej ceny zapłaconej za niewymienialny token.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Właśnie byliśmy świadkami największego w historii zakupu cyfrowej kolekcji dzieł sztuki opartej na blockchainie, który pobił poprzedni rekord o setki tysięcy dolarów.

Autorem tej historycznej sprzedaży NFT jest Mike Winkelmann, który pracuje pod pseudonimem „Beeple”.

Aukcja kolekcji BEEPLE: EVERYDAYS 2020, którą Winkelmann nazywa „THE COMPLETE MF COLLECTION”, jest jedynym w swoim rodzaju kuratorem wszystkich cyfrowych dzieł sztuki stworzonych przez Beeple w 2020 roku. Kiedy wszystko zostało skompletowane, kolekcje sprzedano za 777 777,77 $.

Aukcja odbyła się na giełdzie Nifty Gateway NFT. Licytacja kolekcji rozpoczęła się od już rekordowej ceny 200 000 USD. Rywalizowało o nią dwóch rywalizujących ze sobą oferentów, znanych jako „illestrater” i „metakovan”.

Aukcja rosła o pozornie normalne przyrosty do ostatnich pięciu minut aukcji. W tym momencie „illestrater” wykonał zdecydowany ruch i podbił obecną cenę ponad dwukrotnie, zwiększając cenę z 380 000 USD do 777 777,77 USD.

BEEPLE: Obraz kolekcji EVERYDAYS z Nifty Gateway

Co to są NFT?

Niezamienialny token, powszechnie znany jako NFT w świecie kryptowalut. Jest to zasób kryptograficzny, który reprezentuje własność czegoś wyjątkowego, czego nie można zamienić.

Aktywa takie jak Bitcoin i Ethereum są zamienne. Można je wymieniać na giełdach i każdą monetę można podzielić na 100 milionów części. Z drugiej strony NFT działają jako wyjątkowo unikalny zasób reprezentujący cyfrowe aktywo.

Większość NFT jest tworzona w sieci Ethereum i jest reprezentowana jako tokeny ERC-721, niezamienialny standard tokenów ustanowiony w sieci Ethereum.

Niektóre przykłady NFT to grafika oparta na blockchain. Sekurytyzowane tokeny, takie jak akcje, obligacje i nieruchomości, oraz kolekcjonerskie przedmioty z gier wideo. Istnieje wiele rynków NFT, które ułatwiają handel tymi aktywami, a większość z nich dotyczy sztuki i gier.

Beeple bije rekord cenowy NFT

Beeple to podstawa w społeczności sztuki współczesnej. Wielu opisuje jego dziełka jako przyciągające wzrok, dystopijne, a czasem wręcz przerażające.

Jedno ze źródeł twierdzi, że od 3 stycznia 2020r. Beeple codziennie tworzył nowe dzieło sztuki przez 4630 kolejnych dni. Choć liczba ta zbliża się do 5000, uwzględniając cały rok 2020. Obecnie ma 1,7 miliona obserwujących na Instagramie.

Jeśli jesteś za dziełami na rynku sztuki przedstawiającej między innymi Kim Jung Un’a w stroju Buzza Astrala, czapce Pikachu i z dużym zestawem piersi, lub portret Abrahama Lincolna dostającego klapsa, czy dziecięcą wersję Donalda Trumpa, Beeple jest prawdopodobnie idealnym artystą dla ciebie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now