Senacka Komisja Bankowa poszukuje dodatkowych informacji na temat stablecoinów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tether, Circle i kilku emitentów stablecoinów otrzymało listy.

  • Senator Sherrod Brown chce odpowiedzi do 3 grudnia.

  • Stablecoiny są nadal na szczycie listy obaw dla amerykańskich regulatorów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Komisja Bankowa Senatu USA zażądała dalszych informacji na temat stablecoinów i tego, jak firmy, które je emitują, chronią konsumentów.

Sponsorowane Sponsorowane

Senator Sherrod Brown wystosował 23 listopada list do wiodących emitentów stablecoinów, prosząc o dodatkowe informacje.

List został wysłany do dyrektorów naczelnych Tether i Circle. Kopia została również dostarczona do Coinbase, Centrum, Gemini, Paxos, TrustToken i Binance.US, zgodnie z oficjalną stroną internetową senatora.

Stwierdzono w nim, że niedawny raport prezydenckiej grupy roboczej ds. Rynków finansowych podkreślił, że:

Sponsorowane Sponsorowane

Stablecoiny stanowią ryzyko dla ochrony inwestorów i podnoszą kilka obaw związanych z integralnością rynku.

Brown, jest przewodniczącym senackiej komisji ds. bankowości, mieszkalnictwa i spraw miejskich. Powiedział, że “złożone warunki” mające zastosowanie do kryptowalut i stablecoinów mogą utrudnić inwestorom i konsumentom pełne zrozumienie. Powinni wiedzieć, jak funkcjonują i jakie są ich potencjalne zagrożenia.

Mam poważne obawy dotyczące niestandardowych warunków mających zastosowanie do wykupu poszczególnych stablecoinów. Tego, w jaki sposób warunki te różnią się od tradycyjnych aktywów. Oraz tego, że warunki te mogą nie być spójne na różnych platformach obrotu aktywami cyfrowymi.

Poszukiwanie odpowiedzi

Brown wyznaczył termin odpowiedzi na 3 grudnia i poprosił o jasne i proste warunki dotyczące “podstawowych procesów zakupu, wymiany lub tworzenia”. Dzięki którym klienci mogą nabyć stablecoiny za USD.

Chciał również uzyskać informacje na temat procesów wykupu, emisji, “rozszerzonych możliwości” na platformach handlowych oraz warunków rynkowych lub operacyjnych. Te mają uniemożliwić zakup lub wykup aktywów.

W dniu 24 listopada współzałożyciel i dyrektor generalny Circle, Jeremy Allaire, podziękował senatorowi za zapytanie i mówił o dalszej współpracy z organami regulacyjnymi:

Dziękuję @SenSherrodBrown za list z zapytaniem o ważny temat, jaki jest sposób, w jaki emitenci stablecoinów chronią konsumentów. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź i współpracę z Panem, aby zapewnić konsumentom odpowiednią ochronę.

Pisarz The New Republic Jacob Silverman skomentował:

Pytania senatora Sherroda Browna są skierowane do CEO #Tether Jean Louis van der Velde, którego nie widziano i nie słyszano od lat.

Stablecoiny na celowniku regulatorów

Sherrod Brown jest wśród senatorów, którzy bardzo głośno sprzeciwiali się planom Facebooka dotyczącym uruchomienia własnej kryptowaluty i portfela o nazwie Diem i Novi.

We wrześniu BeInCrypto poinformowało, że Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych wyraził obawy dotyczące stablecoinów, w szczególności Tether. Rada Stabilności Finansowej (Financial Stability Oversight Council) przygotowywała formalny przegląd tego, czy stablecoiny stanowią zagrożenie gospodarcze. Ale koła regulacji obracają się w wolnym tempie w Stanach Zjednoczonych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz