Kierownicy Ripple odrzucają wezwania do wglądu w dane dotyczące finansów osobistych

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • SEC poszukuje osobistych informacji finansowych dyrektorów Ripple, Christiana Larsena i Brada Garlinghouse'a.

  • Para zażądała zablokowania wezwań, nazywając to „całkowicie niewłaściwym nadmiernym zasięgiem”.

  • SEC formalnie oskarżyła dwóch mężczyzn, a także Ripple Labs w grudniu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Były dyrektor generalny Larsen, a także obecny dyrektor generalny Ripple, Garlinghouse, poprosili sędziego o zablokowanie wezwań w dniu 10 marca.

SEC wysłała wezwania do sześciu banków, żądając informacji z ośmiu lat. Para stwierdziła, że ​​wniosek jest „całkowicie niewłaściwym przekroczeniem zasięgu”, ponieważ sprawa nie dotyczy rzekomego oszustwa.

SEC staje się wścibski

Na tej podstawie Larsen i Garlinghouse twierdzą, że nie ma przypadków, w których pomieszaliby swoje finanse z Ripple. Twierdzą, że organy regulacyjne chcą wiedzieć wszystko, od wpływów z niepowiązanych transakcji biznesowych po „ile pieniędzy wydają w sklepie spożywczym każdego tygodnia”.

Para powiedziała, że ​​zgodziła się już przedstawić rekordy związane z transakcjami XRP, oprócz innych informacji o odszkodowaniach z Ripple. Jednak SEC „dała im do zrozumienia”, że to nie wystarczy.

SEC nie przedstawiła i nie może przedstawić spójnego wyjaśnienia, dlaczego jest uprawniona do otrzymywania tych informacji
– czytamy w piśmie wysłanym do sądu.

XRP pod ostrzałem

SEC formalnie oskarżyła parę w grudniu, wraz z Ripple Labs Inc. o zebranie ponad 1,3 miliarda dolarów funduszy poprzez sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Regulatorzy twierdzą, że XRP jest zabezpieczeniem, przez co niezarejestrowana sprzedaż jest nielegalna. Akt oskarżenia skierowany jest również do kierownictwa, ponieważ twierdzi, że „dokonali osobistej, niezarejestrowanej sprzedaży XRP o łącznej wartości około 600 milionów dolarów”.

W styczniu firma Ripple Labs odrzuciła roszczenie. Obalenie wyjaśniło, dlaczego XRP nie jest zabezpieczeniem. Zacytował, jak XRP działa tak samo jak inne kryptowaluty pod względem cen. Ponadto twierdzą, że jego status został już potwierdzony przez agencję rządową. W 2015 roku Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) uznał XRP za walutę cyfrową i utorował drogę do sprzedaży.

Cena XRP spadła w zeszłym roku, kiedy ogłoszono pozew, a wiele giełd porzuciło aktywa ze swoich ofert. Mimo to, według CoinGecko, jego kapitalizacja rynkowa niemal się podwoiła od początku roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now