Kiedy Ethereum (ETH) osiągnie nowy rekord wszech czasów?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • ETH osiągnął rekord wszech czasów w dniu 12 maja.

  • Znajduje się w czwartej fali impulsu byczego.

  • Opór znajduje się na poziomach 2850 i 3370 USD.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ethereum (ETH) porusza się w dół od dnia 12 maja, kiedy to osiągnęło rekord wszech czasów (ATH).

Sponsorowane

Sponsorowane

Pomimo trwającego odbicia, nie ma wystarczających oznak, aby prognozować bycze odwrócenie trendu.

Trwający spadek

Ethereum porusza się w dół od czasu osiągnięcia ATH w dniu 12 maja. Spadek był gwałtowny, a jego kulminacją był dołek na poziomie 1730 USD w dniu 23 maja. Stanowiło to spadek o 60,50% w ciągu zaledwie 11 dni.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wskaźniki długoterminowe są niedźwiedzie. Podczas gdy RSI wygenerował ukrytą byczą dywergencję, zarówno oscylator MACD jak i stochastyczny poruszają się w dół, a ten ostatni utworzył niedźwiedzi krzyż (czerwona ikona).

Na wykresie tygodniowym, główny poziom wsparcia znajduje się na poziomie 1400 USD, który jest oporem ze strony poprzedniego ATH.

Wykres dzięki Tradingview

Wykres dzienny pokazuje odbicie trwające od dnia 19 maja.

Ethereum zostało jednak trzykrotnie odrzucone przez obszar oporu na 2850 USD, który zbiega się z poziomem oporu zniesienia 0,382 Fib.

Pomimo pewnych byczych oznak, wskaźniki techniczne są nadal niedźwiedzie.

Wskaźnik RSI znajduje się poniżej 50, a oscylator stochastyczny spada, mimo że utworzył byczy krzyż. MACD jest również negatywny.

Wykres dzięki Tradingview

Liczba fal

Liczba fal wskazuje, że Ethereum znajduje się w długoterminowej fali czwartej (czerwona) byczego impulsu, który rozpoczął się w grudniu 2020 roku.

Podczas gdy kurs odbił się od poziomu wsparcia przy zniesieniu 0,618 Fib przy wartości 1775 USD, nie jest jeszcze jasne, czy fala czwarta osiągnęła swoje dno.

Następny obszar wsparcia znajduje się na 1030 USD, poziomie wsparcia zniesienia 0,786 Fib.

Wykres dzięki Tradingview

Na wykresie krótkoterminowym widać, że spadek od szczytów rekordu wszech czasów jest strukturą pięciofalową. Oznacza to zatem, że jest to prawdopodobnie tylko pierwsza część większej struktury korekcyjnej, która dopełniłaby wcześniej zarysowaną falę czwartą.

W rezultacie, wzrost w kierunku 3370-3814 USD może nastąpić przed osiągnięciem kolejnego dołka.

Wykres dzięki Tradingview

ETH/BTC

Kryptowalutowy trader @Pentosh1 nakreślił wykres ETH/BTC, który pokazuje spadek altcoina w kierunku 0,0645 BTC.

Źródło: Twitter

Wykres ETH/BTC wygląda niedźwiedzio w krótkim terminie.

Spada on od dnia 15 maja i utworzył niższy szczyt w dniu 8 czerwca. Szczyt ten został osiągnięty tuż przy oporze ze strony zniesienia 0,786 Fib na 0,076 BTC.

Wskaźniki techniczne są niedźwiedzie. MACD spada, RSI znajduje się poniżej 50, a oscylator stochastyczny utworzył niedźwiedzi krzyż.

Trwający spadek wygląda jak potencjalna korekta fali czwartej.

Najbardziej prawdopodobnym celem dla dołka byłby obszar w pobliżu 0,05 BTC. Jest to poziom wsparcia przy zniesieniu 0,618 Fib i środek równoległego kanału utworzonego przez fale pierwszą i drugą (pomarańczowy). Ponadto, dałoby to podfalom A:C (czarne) stosunek 1:1.

Wykres ETH/BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz