Kazachstan opodatkuje wydobycie kryptowalut od 2022 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Rząd Kazachstanu podpisał ustawę, która opodatkuje wydobycie kryptowalut.

  • Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku.

  • Energia elektryczna w Kazachstanie jest stosunkowo tania, co przyciągnęło atrakcyjność górnictwa w tym kraju.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Kazachstan podpisał ustawę o nowych zasadach opodatkowania przemysłu wydobywczego kryptowalut. Przedsiębiorcy już zaczęli wypowiadać się przeciwko temu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Rząd Kazachstanu narzucił nowe prawo, które spowoduje opodatkowanie wydobycia kryptowalut. Rząd opublikował oficjalny komunikat, w którym poinformował, że głowa państwa podpisała ustawę pod koniec zeszłego miesiąca. Prawo wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku i oczekuje się, że wygeneruje miliardy w walucie krajowej tenge.

Kazachstan dołącza do Iranu w opodatkowaniu przemysłu wydobywczego, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę lukratywny potencjał dla firm, które posiadają odpowiedni sprzęt w wystarczającej ilości. Lokalne media donoszą, że przedsiębiorcy sprzeciwiają się nowym zasadom opodatkowania, a wielu z nich twierdzi, że może to oznaczać śmierć górnictwa w tym kraju.

Sponsorowane

Sponsorowane

Inne kraje zajęły odmienne stanowisko. Chiny, na przykład, rozpoczęły delegalizację wydobycia w kilku regionach państwa, ponieważ zaczynają zaciskać pasa na rynku kryptowalut. Firmy, które się tam przenoszą, a jest ich wiele, doświadczą teraz tych nowych zasad opodatkowania – coś, co będą musiały niechętnie zaakceptować.

Energia elektryczna w Kazachstanie jest stosunkowo tania, a to przyciągnęło atrakcyjność wydobycia w tym kraju. Rozwój sytuacji w Chinach zmusił górników do rozważenia innych regionów, a Kazachstan stał się jedną z atrakcyjnych opcji, choć rząd wprowadził dopłaty za energię elektryczną. Pod koniec czerwca producent ASIC, Canaan, rozpoczął wysyłanie jednostek do tego kraju, a BIT Mining dokonał powiązanych inwestycji w maju.

Górnictwo kryptowalutowe kolejnym celem regulatorów?

Władze na całym świecie kierują obecnie całą swoją uwagę na regulację rynku kryptowalut. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy uwaga skupiła się głównie na giełdach kryptowalutowych. Korea Południowa nakreśliła kompleksowy zestaw zasad dla giełd i oczekuje, że będą one przestrzegać, aby otrzymać pełną licencję.

Kanada tymczasem wysłała zawiadomienia do kilku giełd za nieprzestrzeganie przepisów w terminie. Poloniex i KuCoin są wśród tych, które są przedmiotem dochodzenia. Tak się składa, że Kanada jest kolejnym regionem, do którego górnicy rozważają przeniesienie się.

Może się jednak zdarzyć, że przejmą oni również przemysł wydobywczy. Chiny przeprowadzają najbardziej nagłośnione z tych zmian, wydając surowe nakazy wstrzymania wydobycia w kilku najpopularniejszych miejscach dla górników. Kraj ten nakazał również bankom zaprzestanie ułatwiania transakcji związanych z kryptowalutami.

Jednak przemysł wydobywczy jest również ważnym filarem w klasie aktywów, a organy regulacyjne z pewnością będą mieć na niego oko. To, czy przełoży się to na surowsze ograniczenia, jest przedmiotem debaty, ale wygląda na to, że jest to coraz bardziej prawdopodobne, ponieważ kraje chcą utrzymać kontrolę nad swoimi walutami.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath to pochodzący z Indii specjalista od marketingu cyfrowego, który zainteresował się Bitcoinem i technologią blockchain w 2014 roku. Od tego czasu jest aktywnym członkiem krypto społeczności. Posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz