Kapitalizacja rynkowa Tethera wzrasta o 1 miliard USD w zaledwie 9 dni

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kapitalizacja rynkowa Tethera (USDT) wzrosła o 1 miliard USD w zaledwie 9 dni.

  • To drugi największy wzrost od września 2020 r., kiedy to urósł o 1 miliard USD w 8 dni.

  • W przeszłości kwestionowano bezpieczeństwo i bezpośrednie wsparcie Tethera.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Największy stablecoin, Tether (USDT), odnotował wzrost kapitalizacji rynkowej o 1 miliard USD w ciągu ostatnich 9 dni. Może to być odpowiedź na gwałtownie rosnącą cenę Bitcoina (BTC).

Nieustanny wzrost

Stablecoin Tether (USDT), na stałe powiązany z ceną dolara amerykańskiego, wzrósł ponownie w ciągu ostatniego tygodnia. Chociaż firma twierdzi, że każdy USDT jest zabezpieczony 1 do 1 dolarem amerykańskim, to w przeszłości było to poddawane szczegółowej analizie. W końcu skąd pochodzi ów 1 miliard dolarów?

Kapitalizacja rynkowa USDT wzrasta o 1 mld USD w 9 dni / Źródło: CoinGecko

Faktycznie, za wzrost kapitalizacji rynkowej wydaje się odpowiadać giełda Bitfinex, która rzekomo powiązana jest z pochodzeniem USDT (choć niezależność Tethera wciąż jest przedmiotem debaty). Paolo Ardoino pełni funkcję CTO zarówno w Bitfinex (duża giełda), jak i Tether, chociaż firmy nalegają, że stanowią oddzielne podmioty.

W rzeczywistości Bitfiniex i Tether były przedmiotem pozwu w tej sprawie. W pozwie zbiorowym zarzuca się, że Tether i Bitfinex zmówiły się, aby manipulować ceną Bitcoina w 2017 roku. Mówi się, że Bitfinex wydrukował Tether, aby wykupić Bitcoina i podnieść jego cenę, tylko po to, aby sprzedać go za jeszcze więcej Tether. W dniu 4 czerwca 2020 r. pozew został zmieniony, aby uwzględnić również giełdy Bittrex i Poloniex.

Tether odrzucił te zarzuty.

Ardoino napisał na Twitterze o tym wydarzeniu w czwartek 26 listopada 2020 roku. To drugi co do wielkości wzrost kapitalizacji Tethera w historii. Rekord ustanowiony w dniu 4 września 2020 roku pokazał wzrost podaży o 1 miliard dolarów w ciągu zaledwie ośmiu dni.

Miliarderzy z dnia na dzień

Na początku 2020 roku kapitalizacja rynkowa USDT wynosiła zaledwie około 4 miliardy dolarów. To dwa razy więcej niż 2 miliardy dolarów, które utrzymywały się przez większość 2019 roku. Nie jest jasne, skąd Tether pozyskał następne 15 miliardów dolarów w celu zabezpieczenia kapitalizacji rynkowej w ciągu ostatniego roku.

Jeśli chodzi o ten ostatni skok, to według CoinGecko w ciągu jednego dnia, 25 listopada, pojawiło się dodatkowe 370 milionów dolarów.

Nasz stablecoin doświadczył też innych kamieni milowych. W 2020 roku dodał 2 miliardy USDT do sieci Tron, z czego 300 milionów USD zostało później zwrócone do Ethereum z powodu braku zainteresowania. Na krótko wyprzedził również XRP, zajmując trzecie miejsce w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Drukarka pieniędzy robi brrrrrr

Niektórzy użytkownicy Twittera wyśmiewali ten ogromny wzrost jako oszustwo. Jeden animowany gif porównuje Tethera z rezerwą federalną USA, która wydrukowała 20% całej gotówki w USD w tym roku. Animacja przedstawia prasę wypluwającą dolary.

GIF jest używany do satyry inflacyjnej polityki Fed, często w obronie rzekomo stabilniejszej wartości Bitcoina. Wykorzystanie memu do Tethera wywraca tę satyrę do góry nogami.

Zwiększony popyt może generować nowy dodruk. W lutym na dużej giełdzie kryptowalutowej Binance zabrakło Tethera z powodu gwałtownego wzrostu obrotów depozytem zabezpieczającym. Użytkownicy tęsknili za Bitcoinem. Nastąpiło to tuż po tym, jak Tether spalił 102 miliony dolarów w USDT za spłatę udziałów. Tether ostatecznie wydrukował więcej, aby sprostać popytowi.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now