Kapitalizacja rynkowa krypto jest rzut kamieniem od 1 biliona USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W dniu 3 stycznia 2021 r. rynek kryptowalut osiągnął nowe ATH wyceny.

  • Przy kapitalizacji rynkowej na 914 miliardach USD klasa walut cyfrowych zbliża się do punktu 1 biliona dolarów.

  • Dominacja Bitcoina również osiągnęła najwyższy od trzech lat poziom w obszarze 68%.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W dniu 3 stycznia 2021 r. całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła do 914 miliardów USD, nowego rekordu wszech czasów (ATH).

Po raz pierwszy od prawie trzech lat klasa aktywów kryptograficznych zbliżyła się do wartości 1 biliona USD lub wyższej. Poprzedni rekord całkowitej wyceny rynku kryptowalut został osiągnięty na początku 2018 roku.

Ta klasa aktywów, która osiągnęła wówczas około 830 miliardów USD, nie miała szansy przekroczyć punktu 1 biliona USD, zanim przeszła ogromną korektę między 2018 a 2020 rokiem. Jednak niedawne silne ożywienie utorowało drogę rynkowi kryptowalut, aby w końcu kapitalizacja rynkowa przekroczyła 1 bilion USD.

Bitcoin to teraz dziewiąte najcenniejsze aktywo w obrocie na świecie

Źródło: assetdash.com

Według AssetDash, strony internetowej, która ocenia światowe aktywa zbywalne według kapitalizacji rynkowej, Bitcoin jest obecnie dziewiątym najcenniejszym aktywem na świecie.

Kryptowaluta niedawno weszła do pierwszej dziesiątki, wyprzedzając Berkshire Hathaway i Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) zaledwie kilka dni temu. Z około 600 miliardami USD Bitcoin jest teraz o rzut kamieniem od wyprzedzenia nawet Tesli i Alibaba.

Warto zauważyć, że Berkshire Hathaway jest kierowane przez Warrena Buffetta – słynnego inwestora, który kilkakrotnie krytykował Bitcoina i rynek kryptowalut. Pewnego razu, jeszcze w 2018 roku, amerykański potentat biznesowy posunął się do nazwania cyfrowego zasobu „trutką na szczury do kwadratu”.

Najlepsze aktywa krypto w pojedynkę podnoszą całkowitą kapitalizację rynkową?

Źródło: coinmarketcap.com

Kolejnym wskaźnikiem, który zyskał na popularności podczas aktualnych wzrostów, jest dominacja Bitcoina (BTCD) w stosunku do innych tokenów cyfrowych. Odpowiadający za około 68% całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut, Bitcoin stoi wysoko nad swoimi kuzynami. Liczba ta jest najwyższa od trzech lat w odniesienia do tokena cyfrowego, który stracił znaczną część swojego udziału w rynku w 2017 r.

Chociaż Bitcoin wygodnie posiadał lwią część całkowitej kapitalizacji rynkowej przez blisko dekadę, proliferacja ICO i nowych kryptowalut podczas poprzedniej hossy osłabiła jego dominację. Według danych CoinMarketCap, wskaźnik ten spadł z 80% na początku 2017 r. do marnych 33% w styczniu 2018 r.

Warto jednak zauważyć, że od ostatniego rynku byka wiele się zmieniło. Po pierwsze, mania inwestorów dotycząca ICO prawie zniknęła, powodując stagnację nawet istniejących wycen altcoinów.

Niezwykle gwałtownie wzrosła również ilość pieniędzy instytucjonalnych napływających na rynek. W konsekwencji niska podaż i wysoki popyt na Bitcoina ewidentnie podnoszą jego wartość znacznie bardziej niż większość konkurencji.

Kapitalizacja poza 1 bilion USD

W 2021 r. szybujący w górę Bitcoin może wynieść rynek krypto poza długo oczekiwany punkt 1 biliona USD.

Jeśli historyczna hossa Bitcoina będzie trwać do końca 2021 r., to obserwatorzy prawdopodobnie będą świadkami nie tylko kwitnącego rynku kryptowalut, ale także wyceny Bitcoina przekraczającej 1 bilion USD.

W tym momencie następnym celem do pokonania będzie prawdopodobnie łączna wartość światowych rezerw złota – o wartości od 9 do 10 bilionów USD.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now