Kapitał publiczny Ether rozpoczyna staking na węźle Ethereum 2.0

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ether Capital Corporation ogłosił, że zdeponował 32 ETH, aby uruchomić węzeł do stakingu w sieci Ethereum 2.0.

  • Kanadyjska firma technologiczna stała się jedną z pierwszych spółek notowanych na giełdzie, która zainwestowała w węzeł sieci Ethereum nowej generacji.

  • Niektórzy uważają, że ten ruch sygnalizuje wejście inwestycji instytucjonalnych do Ethereum i ekosystemu DeFi.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Kanadyjska firma technologiczna Ether Capital Corporation stała się jedną z pierwszych na świecie spółek notowanych na giełdzie, która zdeponowała 32 ETH i uruchomiła węzeł w łańcuchu blokowym Ethereum 2.0.

Firma z Toronto, której model biznesowy koncentruje się na budowaniu dla Ethereum i ekosystemu Web 3.0, ogłosiła to we wtorek 1 grudnia.

Analitycy kryptowalut uważają, że ten ruch sygnalizuje wejście inwestycji instytucjonalnych do Ethereum, z możliwym efektem domina w postaci wzmocnienia ekosystemu DeFi i podniesienia ceny aktywów bazowych.

Wprowadzenie do Ether Capital Corp

Firma, która handluje na giełdzie NEO w Toronto pod oznaczeniem ETHC, opisuje swój główny cel jako „centralne centrum biznesowe i inwestycyjne ekosystemu Ethereum i Web 3,0”.

Jego model biznesowy opiera się na utrzymywaniu ETH i dokonywaniu strategicznych inwestycji w projekty i protokoły, które wykorzystują blockchain Ethereum.

Od sierpnia 2020r. wartość udziałów firmy w ETH w dolarach wynosiła 16,7 mln USD. Przy obecnych cenach te same udziały byłyby warte około 23,7 mln USD.

Według raportu finansowego za drugi kwartał, firma zarabiała 0,15 USD na akcję zwykłą i odnotowała wzrost o 271,4% od początku roku, co oznacza wzrost z 0,24 USD w styczniu 2020r. do 1,04 USD w czasie publikacji.

Ether Capital Corp | Źródło: TradingView

Staking Ethereum 2.0 jest gotowy

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, firma dokonała minimalnej wpłaty 32 ETH za pakiet blockchain ETH 2.0 o wartości około 19 020 USD w momencie publikacji. W związku z tym uruchamia teraz pojedynczy węzeł walidacyjny powiązany z depozytem.

Firma ujawniła również, że współpracuje z dostawcą usług blockchain Staked, aby uruchomić węzeł. Cytowany w komunikacie CEO Ether Capital Brian Mosoff powiedział:

Gdy zobaczymy, że blockchain Ethereum 2.0 działa stabilnie przez pewien okres czasu, będziemy w stanie w pełni zrozumieć i złagodzić odpowiednie ryzyko, Ether Capital zamierza w większym stopniu zobowiązać się do stakingu salda eterowego

Długo oczekiwana premiera ETH 2.0 Beacon Chain miała miejsce wczoraj (1 grudnia), a dane z nowego eksploratora Beacon Chain pokazują, że 870 000 ETH zostało już zablokowanych. To znacznie przekracza minimum 524 000 ETH potrzebne do uruchomienia sieci.

Pomimo optymizmu związanego z uruchomieniem, w tym krótkim czasie cena ETH wzrosła powyżej 600 USD. Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zwrócił uwagę, że skalowanie sieci prawdopodobnie nie nastąpi przez prawie kolejny rok.

19 listopada BeInCrypto doniósł o Buterin’s Reddit AMA, w którym frontman Ethereum wyjaśnił, że połączenie sieci mainnet i Beacon Chain jest niewykonalne najwcześniej do listopada 2021 roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

I first got into crypto at the University of Hull in 2010 when my friend Jacky and I ironically bought a few bitcoin thinking of it as some kind of internet-joke-thing. We both got rid of it soon after, but while I totally forgot about it and focused on building a career in television, he kept an eye on the crypto scene and a few years later back home in Hong Kong, he made a small fortune investing in Ethereum. That showed me! These days in addition to my writing and television career, I am now a busy crypto advocate because I believe cryptocurrencies and blockchain technology are a key driver of Nigeria's technological transformation, contributing in no small measure to Africa's unique leapfrogging phenomenon. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now