Profilu Whale Alert z Twittera nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Dzięki niemu wielokrotnie dowiadywaliśmy się na temat wielkich transferów kryptowalut, które często same w sobie powodowały zmiany cen na rynku krypto.

Krypto Raport jest jednym najpopularniejszych źródeł wiedzy na temat rynku kryptowalut i blockchaina. Na szczęście z naszych informacji wynika, iż zablokowanie konta nie jest permanentne i będzie można je odzyskać.

Do czasu odzyskania konta, będziecie mogli oglądać Krypto Raport na Twitterze, stronie internetowej oraz Facebooku o czym możemy przeczytać w poście na mediach społecznościowych:

YouTube usunął nasz kanał ⛔️❗️

Jak pewnie wielu z Was już zauważyło, od rana przestał istnieć nasz kanał Krypto Raport

Nie dostaliśmy żadnego ostrzeżenia, żadnych upomnień – od razu ban!🤬

Wczorajszy odcinek miał bardzo clickbaitowy tytuł “Rozdaję za darmo bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!” Oczywiście miało to na celu przyciągnąć wszystkich tych, którzy nabierają się na “wyślij 1btc otrzymasz 2btc” lub na inne scamy w którym czytają o platformach, w które “zainwestował” Szymon Hołownia, Kuba Wojewódzki i inni politycy lub celebryci.

Bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten materiał spowodował, że “inteligentny” algorytm YouTube postanowił nas, bez żadnych wyjaśnień skasować – mimo, że przez 3 lata obejrzano nas ponad 1,5 mln razy i wyprodukowaliśmy ponad 20 tys. minut kontentu.

Od ponad 3 lat edukujemy, ostrzegamy przed piramidami finansowymi (a było ich już dużo) i dzięki naszym treściom wielu uchroniło swoje oszczędności.

Dziękujemy również za tak duże zainteresowanie, ponieważ już od rana dostajemy dziesiątki wiadomości o tym, że coś się stało z naszym kanałem. Bardzo to doceniamy, że jesteście w takich sytuacjach z nami. 🙏💪🤝

Oczywiście zrobiliśmy odwołanie oraz próbujemy skontaktować się z YouTube na wszelkie możliwe sposoby.

Wiemy nie od dziś, że YT prowadzi mocną politykę w zwalczaniu treści kryptowalutowych. Od 1,5 roku nasze zasięgi były notorycznie obcinane, jednak się nie poddawaliśmy i cały czas dostosowywaliśmy się do nowych trendów. Oczywiście nie robiliśmy “challenge” pt. skaczę do oczka wodnego mojej babci”, przez to wiedzieliśmy, że nigdy nie trafimy na kartę na czasie – ale nie potrzebowaliśmy tego. Smutne jest to, że platforma, która mianuje się demokratyczną i kapitalistyczną platformą wcale nią nie jest.

Jednak nie ważne jak potoczy się ta sprawa, to jak to się mówi, “co nas nie zabije to nas wzmocni” ✊

Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy naszą stronę internetową, aby w razie krytycznych wydarzeń (takich jak te) być cały czas z Wami w kontakcie.

Jesteśmy również na Twitterze

Nie musicie się martwić, że nie będzie nowych odcinków. Dziś według planu Wiadomości Kryptowalut na Facebooku, Twitterze oraz naszej stronie internetowej.

YouTube od pewnego czasu promuje krypto scamy

Jeżeli jesteście potencjalnie związani z krypto (poprzez pilki cookies oraz śledzące nas trackery) zapewne w ostatnim czasie widzieliście reklamy scamów na YT związane z Elonem Muskiem, jak ten który przedstawiamy poniżej:

Wcześniej na łamach BeInCrypto opisywaliśmy również, iż Ripple pozwał Youtuba za to, iż pozwala na promowanie scamów z ich udziałem.

Według informacji krążących po Twitterze, strategia oszukania algorytmów YouTube jest prosta:

Tworzymy konto reklamowe i dodajemy reklamy na neutralny temat – gdy zostaniemy ręcznie bądź automatycznie zarejestrowani jako odpowiedzialny reklamodawca rozpoczynają się próby scamów zazwyczaj z udziałem znanych osób typu Elon Musk.