Kanadyjski fintech Mogo inwestuje w Bitcoina

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kanadyjska firma zajmująca się technologiami finansowymi Mogo zainwestuje w BTC 1,2 mln USD

  • Spółka ma zamiar alokować 1,5% swoich aktywów.

  • W ten sposób Mogo dołączy do grona innych dużych firm i instytucji, które w drugiej połowie tego roku zaczęły gromadzić Bitcoina.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Kolejna duża fintechowa firma dołącza do najnowszego trendu inwestycji instytucjonalnych. Tym razem jest to kanadyjska firma zajmująca się technologiami finansowymi Mogo. Spółka zamierza zainwestować w Bitcoina milion dolarów jeszcze w tym roku. W przyszłości planuje zwiększyć inwestycję.

1,5 % aktywów alokowane do BTC

Fintechowa firma z Vancouver ogłosiła swoje plany związane z inwestycją w BTC. Wg oficjalnego oświadczenia, firma zamierza alokować 1,5% swoich aktywów do najstarszej kryptowaluty jeszcze w 2020 roku. Początkowo spółka zainwestuje 1,2 mln dolarów, jednak rozważa kolejne zakupy już w 2021 roku.

W ten sposób Mogo potwierdza swoje pro-bitcoinowe stanowisko. MogoCrypto, oddział firmy ds. cyfrowych aktywów rozpoczął działalność w 2018 roku. Firma opisuje go jako “najłatwiejszy sposób kupowania i sprzedawania Bitcoinów w Kanadzie”, ponieważ dzięki aplikacji Mogo, umożliwia klientom handel BTC po “cenach w czasie rzeczywistym”.

Firma ogłosiła niedawno program nagród, który umożliwia użytkownikom zarabianie BTC poprzez zaangażowanie w produkty Mogo. Oznacza to, że klienci firmy mogą akumulować więcej kryptowalut, bez konieczności ich zakupu. Prezes i dyrektor finansowy Mogo, Greg Feller stwierdził:

Jesteśmy głęboko przekonani o Bitcoinie jako klasie aktywów i wierzymy, że ta inwestycja jest zgodna z naszym celem, aby Bitcoin był dostepny dla wszystkich Kanadyjczyków. Ponadto, wierzymy, że Bitcoin stanowi atrakcyjną inwestycję dla naszych akcjonariuszy z dużym potencjałem długoterminowym, ponieważ jego adopcja nadal rośnie na całym świecie.

Co ciekawe akcje Mogo po ogłoszeniu wzrosły o około 12% i w momencie pisania tego artykułu kosztują ok. 3,8 USD.

Inwestorzy instytucjonalni

Mogo dołączy do grona innych dużych firm i instytucji, które w drugiej połowie tego roku zaczęły gromadzić Bitcoina.

Wszystko zaczęło się od notowanej na NASDAQ spółki MicroStrategy, która zaczęła inwestować w sierpniu, a niedawno dołączyła do grona bitcoinowych miliarderów. W ślad za firmą Michaela Saylora poszły inne duże instytucje m.in. Square Jacka Dorseya, gigant Wall Street Guggenheim, fundusze hedgingowe One River Asset Management i Ruffer Investment, a także firma ubezpieczeniowa MassMutual.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now