Kanada zatwierdza pierwszy Bitcoinowy ETF

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Komisja Papierów Wartościowych Ontario zatwierdziła pierwszą ofertę publiczną (IPO) Bitcoinowego ETF.

  • ETF został warunkowo zatwierdzony przez Toronto Stock Exchange (TSX).

  • Wg Purpose Investments, nowy fundusz to instrument służący do "długoterminowego wzrostu wartości kapitału."

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Komisja Papierów Wartościowych Ontario, czyli kanadyjski odpowiednik SECu, zatwierdziła pierwszą ofertę publiczną (IPO) Bitcoinowego ETFu.

W krajowym systemie zgłoszeń spółek SEDAR złożono prospekt emisyjny Bitcoinowego ETF uruchomionego przez Purpose Investments. “Purpose Bitcoin ETF” jest pierwszym bezpośrednim funduszem powierniczym Bitcoina na świecie. W prospekcie zauważono, że fundusz ma możliwość inwestowania w aktywa “niedozwolone dla konwencjonalnych funduszy inwestycyjnych.” W tym przypadku – BTC.

Największa giełda papierów wartościowych w Kanadzie – Toronto Stock Exchange (TSX) – “warunkowo zatwierdziła” notowania ETF. Skróty giełdowe dla funduszu na TSX będą następujące: BTCC, BTCC.B i BTCC.U.

Fundusz ten będzie notowany obok podobnych Bitcoinowych ETFów od 3iQ. Niemniej jednak istnieją różnice między tymi dwoma instrumentami. Akcje Purpose będą emitowane tak długo, jak będzie istniał na nie popyt. Są one fizycznie rozliczane w sposób ciągły. Z drugiej strony, 3iQ sprzedał stałą ilość akcji w momencie startu , co jest cechą charakterystyczną funduszu zamkniętego.

Som Seif, założyciel i dyrektor generalny Purpose Investments, zaznaczył w komunikacie prasowym:

Purpose Bitcoin ETF zmieni krajobraz dla inwestorów, dając im prosty, wydajny i przystępny cenowo sposób na bezpośredni dostęp do kryptowaluty.

Purpose Investment sklasyfikował Bitcoinowy ETF jako instrument służący do “długoterminowego wzrostu wartości kapitału”. Powiernikiem funduszu będzie Cidel Trust Company, natomiast subpowiernikiem Gemini braci Winklevoss.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now