Kącik Edukacyjny [in]: Handel z dźwignią na kryptowalutach

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kącik edukacyjny [in] to seria, w której przybliżamy zawiłości technologii blockchain i kryptowalut.

  • W dzisiejszym odcinku poruszamy temat gry na dźwigni na giełdach.

  • Co to jest handel z dźwignią i gdzie można kupować i sprzedawać kryptowaluty z tzw. lewarem?

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Świat tradingu, czyli handel na giełdzie ewoluował w ciągu ostatnich kilku lat, wraz z nowymi metodami prognozowania kursów kryptowalut wprowadzanych stale na rynek. Jedną z tych metod jest handel z depozytem zabezpieczającym, tzw. margin trading, inaczej handel z dźwignią. W tym przewodniku wyjaśnimy, czym jest handel kryptowalutami z dźwignią i jak możesz go wykorzystać na swoją korzyść.

W tym artykule:

Co to jest margin trading Bitcoina?

Wiele osób zastanawia się – margin trading co to jest? Zasadniczo, handel z dźwignią Bitcoina czy innej kryptowaluty (inaczej handel z depozytem zabezpieczającym) ma miejsce wtedy, gdy dokonujesz transakcji na Bitcoinie za pomocą „pożyczonych” środków. A dokładniej – w tym przypadku środków pożyczonych od giełdy, na której handlujesz. Gdy wybierzesz trading z dźwignią giełda umożliwia pożyczenie środków w celu zwiększenia wielkości twojej pozycji i w ten sposób zwiększenia zysków z przeprowadzanych transakcji.

Czym różni się handel z dźwignią od zwykłego tradingu?

W porównaniu do zwykłego handlu, trading z dźwignią umożliwia inwestorom dostęp do wyższego kapitału. W ten sposób mogą lepiej wykorzystać potencjał swoich pozycji.

Margin trading zwiększa twoje wyniki handlowe i pozwala zarabiać więcej na udanych transakcjach. Wadą jest to, że podobnie rosną również ewentualne straty ze złych pozycji.

CZYTAJ DALEJ >>>

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Entuzjasta kryptowalut, HODLer, tłumacz, ambasador Cardano. W świat kryptowalut wsiąknął w 2017 roku. Do BeInCrypto przyciągnęła go chęć szerzenia wiedzy o krypto. Z wykształcenia lekarz-anestezjolog w trakcie specjalizacji, swoimi tekstami jednak stara się nie usypiać czytelników.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now