Japońskie giełdy nie wycofają XRP! Czy jest jeszcze nadzieja?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ripple (XRP) w związku z pozwem SECu stracił ponad 50% swojej wartości.

  • Różne giełdy zaczęły delistować czwartą największą kryptowalutę.

  • Japońskie giełdy jednak nie uważają XRP za papier wartościowy i odmówiły wycofania monety ze swoich platform.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Projekt Ripple (XRP) w zeszłym tygodniu stracił ponad 50% swojej wartości. Spadek miał miejsce po informacjach o pozwie przeciwko Ripple, złożonym przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Po tych negatywnych informacjach wiele giełd zaczęło wycofywać wsparcie dla XRP. Teraz jednak okazuje się, że czwarta co do wielkości kryptowaluta, znalazła silne poparcie w Japonii. Japońskie giełdy odmówiły wycofania XRP ze swoich platform.

Wg Sadakazu Osaki, naukowca z Nomura Research Institute, XRP jest klasyfikowany jako krypto-aktywo zgodnie z Ustawą o Rozrachunkach Funduszy w Japonii (Funds Settlement Act in Japan). Osaki dodał, że pozew SEC przeciwko Ripple’owi nie będzie miał wpływu na pozycję XRP w Japonii, ponieważ kryptowaluta ta nie należy do kategorii papierów wartościowych.

SBI Holdings, jedna z największych firm finansowych w Japonii, poparła wyjaśnienie przedstawione przez Osaki i dodała, że ze względu na traktowanie XRP jako kryptowaluty, giełdy w tym kraju będą kontynuować działalność zgodnie z lokalnymi przepisami. W nocie badawczej możemy przeczytać:

Chociaż XRP jest powszechnie sprzedawany przez giełdy w Japonii, można powiedzieć, że wg japońskiego prawa, XRP jest ‘aktywem kryptograficznym’ zgodnie z Ustawą o Rozrachunkach Funduszy i nie wchodzi w zakres “papierów wartościowych” zgodnie z Ustawą o Instrumentach Finansowych i Giełdzie, która wymaga składania dokumentów notyfikacyjnych dotyczących papierów wartościowych do Agencji Usług Finansowych podczas rekrutacji lub sprzedaży. Nie wpłynie na to sprawa sądowa z Ripple’em.

Czy XRP jest krypto-aktywem?

Były przewodniczący SEC, Jay Clayton wyjaśnił już podczas swojej kadencji, że Bitcoin i Ethereum nie są papierami wartościowymi. Zawsze jednak pozostawał niepewny co do XRP ze względu na jego scentralizowany charakter. W ciągu jego ostatnich kilku dni w komisji, SEC złożył pozew przeciwko Ripple Labs i jednoznacznie stwierdził, że XRP jest papierem wartościowym.

Ostatni dzień Jaya Claytona w SECu spowodował, że z rynku XRP uciekło 50 miliardów dolarów. Kapitalizacja całego rynku spadła wtedy z 660 miliardów dolarów do 610 miliardów dolarów w mniej niż 24 godziny. Stanowisko Japonii w sprawie XRP różni się od podejścia Stanów Zjednoczonych. Japońskie organy regulacyjne wyraźnie zaznaczyły, że XRP to kryptowaluta, a nie papier wartościowy.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now