Japońskie władze podatkowe ujawniają, że zyski z kryptowalut są zaniżane

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Japońskie władze prowadzą dochodzenie w sprawie uchylania się od płacenia podatków w wysokości około 6 milionów USD pochodzących z transakcji kryptowalutowych.

  • Japońskie władze podatkowe skupią się na poprawie wytycznych dotyczących opodatkowania klasy rynku kryptowalut.

  • Japonia przeprowadziła sześć audytów na rynku aktywów cyfrowych, a ADA podobno była na radarze od wielu lat.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Japońskie władze podatkowe zauważyły, że 6 milionów dolarów w zyskach z kryptowalut przeszło niezgłoszonych w regionie Kanto i że będzie pracować nad silniejszymi wytycznymi podatkowymi.

Sponsorowane

Sponsorowane

Japońskie władze badają przypadki uchylania się od opodatkowania wynikające z transakcji kryptowalutowych, jak ujawnił Nikkei 3 października. Według doniesień, łącznie 1,4 miliarda jenów (około 6 milionów dolarów) zostało nierozliczonych z powodu tych transakcji. Władze przeprowadziły zakrojone na szeroką skalę dochodzenie dotyczące użytkowników kryptowalut w regionie Kanto, dowiadując się, że wiele osób i firm działało w szarej strefie prawnej.

W tym celu japońskie organy podatkowe skupią się na poprawie wytycznych podatkowych dla klasy rynku kryptowalut. Miasta poddane kontroli obejmują Saitama, Tochigi, Gunma, Niigata i Nagano.

Sponsorowane

Sponsorowane

Raport w szczególności wspomina o tokenie Cardano (ADA), który doświadczył ogromnego wzrostu cen w tym roku. Zyski z tego aktywa doprowadziły do wielu niezgłoszonych zysków w tym roku. ADA jest bardzo popularny w Japonii, a wielu obywateli było jednymi z najwcześniejszych inwestorów w tę kryptowalutę.

Japonia przeprowadziła sześć audytów na rynku aktywów cyfrowych, a ADA podobno była na radarze od wielu lat. Zwiększona kontrola wskazuje, że Japonia pracuje nad nowymi regulacjami, które pomogą zapobiec nielegalnej działalności.

Oczywiście, Japonia nie jest jedynym krajem, który to robi, ponieważ rządy zaczęły akceptować istnienie rynku kryptowalut. Wiele z nich pracuje obecnie nad szerokimi regulacjami, oprócz samych wytycznych dotyczących opodatkowania.

Podatek od kryptowalut jest nieunikniony

Opodatkowanie klasy aktywów kryptowalutowych stało się jedną z najbardziej palących kwestii dla rządów. Korea Południowa wydała już wytyczne podatkowe, ponieważ kryptowaluty są popularne w tym kraju. Inwestorzy byli oburzeni wysoką stawką podatkową, ale większość obywateli z radością zaakceptowała nowe zasady podatkowe.

Wydaje się mało prawdopodobne, że rynek pozostanie nieopodatkowany przez dłuższy czas. Jednak rządom będzie również trudno opracować silnie egzekwowalne zasady. Rynek kryptowalut to nowa klasa aktywów oparta na nowatorskiej technologii, a stare zasady zasadniczo nie mają do niej zastosowania.

Stany Zjednoczone ciężko pracują nad regulacjami. Aby to zapewnić, nawiązały współpracę z wieloma firmami wywiadowczymi zajmującymi się kryptowalutami, aby aby dążyć do zgodności. W czerwcu 2021 roku IRS starał się o 32 miliony dolarów na egzekwowanie przepisów podatkowych w Stanach Zjednoczonych. Ujawnił również plany identyfikacji osób unikających podatków, oprócz współpracy z Taxbit w celu zapewnienia prawidłowego raportowania.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Rahul Nambiampurath to pochodzący z Indii specjalista od marketingu cyfrowego, który zainteresował się Bitcoinem i technologią blockchain w 2014 roku. Od tego czasu jest aktywnym członkiem krypto społeczności. Posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz